Onderhandelingen over Belgische regering gaan door
BRUSSEL (ANP) - De Vlaamse liberale leider Alexander De Croo en de leider van de Waalse socialisten Paul Magnette krijgen meer tijd van koning Filip om een nationale regering te vormen. "Ze zullen zo spoedig mogelijk verslag uitbrengen aan de koning", meldt het paleis nadat de coformateurs op audiëntie waren geweest.
Het tweetal is sinds woensdag koortsachtig bezig om een coalitie van zeven partijen op poten te zetten. Ze moesten maandag hun eindverslag naar het paleis brengen. Het gerucht ging dat Filip nu één formateur zou aanduiden, die dan de nieuwe premier zou worden van een regering van de Vlaamse en Waalse liberalen, socialisten en groenen plus de Vlaamse christendemocraten.
België zit al sinds december 2018 zonder volwaardige regering. De tijd dringt. Op 1 oktober vervalt het mandaat van de tijdelijke 'coronaregering' van premier Sophie Wilmès. De bedoeling is dat op die dag de regeringsverklaring wordt afgelegd. De partijen zouden echter nog niet over de begroting en het verdelen van de ministers spijkers met koppen hebben geslagen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.
2 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.
4 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."
5 uur geleden