Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderhandelingen geldtop 'tot nader order' opgeschort

Onderhandelingen geldtop 'tot nader order' opgeschort

BRUSSEL (ANP) - EU-president Charles Michel heeft de hervatting van het topoverleg over de Europese begroting van 2021 tot en met 2027 'tot nader order' opgeschort. De regeringsleiders van de EU-landen zouden om 10.00 uur opnieuw gaan vergaderen, maar dat werd eerst tot 11.00 en toen 12.00 uur uitgesteld. Volgens zijn woordvoerder voert Michel eerst een-op-een-gesprekken met regeringsleiders om te zien hoe de 27 verder kunnen. Michel brak de onderhandelingen donderdagnacht af nadat zijn eerste compromisvoorstel niets had opgeleverd.

Premier Mark Rutte en zijn drie bondgenoten uit Denemarken, Zweden en Oostenrijk, de 'zuinige vier', kwamen vrijdagmorgen opnieuw samen. Op Twitter werd een beeld van hun bijeenkomst gedeeld waarop de vier premiers lachend met elkaar rond de tafel zitten. Bondskanselier Angela Merkel en de Franse president Emmanuel Macron zouden volgens bronnen in Brussel later bij het clubje zijn aangeschoven.

De Deense premier Mette Frederiksen zei bij aankomst dat de 'zuinige vier' hun positie duidelijk hebben gemaakt. Zij willen dat de meerjarenbegroting op hetzelfde peil blijft als de voorgaande periode en dat ze hun jaarlijkse korting op hun afdrachten houden. "Maar niemand is geïnteresseerd in een blokkade. We blijven onderhandelen." Ze zei wel te verwachten dat er in maart een nieuwe top over de kwestie komt omdat de 27 er nu niet uit lijken te komen.

De Tsjechische premier Andrej Babiš zei dat als de vier hun positie niet veranderen "we direct naar huis kunnen." Volgens de Finse premier Sanna Marin is de voorgestelde begroting "te hoog, maar we moeten allemaal naar voren bewegen en een compromis vinden." De Belgische premier Sophie Wilmès zei dat de "inflexibele positie" van de zuinige vier bondgenoten "elke discussie moeilijker maakt dan nodig".

Meer uit Financieel

Autoverkoop in China daalt fors door zwakke marktomstandigheden

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.

6 uur geleden
Rechter: geen onderzoek naar Philips in slaapapneu-affaire

AMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.

7 uur geleden
Tesla geeft rijassistent in Europa een nieuwe naam na kritiek

DEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.

8 uur geleden
Benzineprijs bereikt record en is nu even hoog als diesel

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.

11 uur geleden
Justitie in Brazilië klaagt Shell aan na overstromingen in 2024

BRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.

11 uur geleden
Meer loodgietersbedrijven, toch nog tekort aan vakmensen

DEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.

13 uur geleden
Beurzen New York sluiten met winst, blik op cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.

21 uur geleden