Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderhandelingen geldtop 'tot nader order' opgeschort

Onderhandelingen geldtop 'tot nader order' opgeschort

BRUSSEL (ANP) - EU-president Charles Michel heeft de hervatting van het topoverleg over de Europese begroting van 2021 tot en met 2027 'tot nader order' opgeschort. De regeringsleiders van de EU-landen zouden om 10.00 uur opnieuw gaan vergaderen, maar dat werd eerst tot 11.00 en toen 12.00 uur uitgesteld. Volgens zijn woordvoerder voert Michel eerst een-op-een-gesprekken met regeringsleiders om te zien hoe de 27 verder kunnen. Michel brak de onderhandelingen donderdagnacht af nadat zijn eerste compromisvoorstel niets had opgeleverd.

Premier Mark Rutte en zijn drie bondgenoten uit Denemarken, Zweden en Oostenrijk, de 'zuinige vier', kwamen vrijdagmorgen opnieuw samen. Op Twitter werd een beeld van hun bijeenkomst gedeeld waarop de vier premiers lachend met elkaar rond de tafel zitten. Bondskanselier Angela Merkel en de Franse president Emmanuel Macron zouden volgens bronnen in Brussel later bij het clubje zijn aangeschoven.

De Deense premier Mette Frederiksen zei bij aankomst dat de 'zuinige vier' hun positie duidelijk hebben gemaakt. Zij willen dat de meerjarenbegroting op hetzelfde peil blijft als de voorgaande periode en dat ze hun jaarlijkse korting op hun afdrachten houden. "Maar niemand is geïnteresseerd in een blokkade. We blijven onderhandelen." Ze zei wel te verwachten dat er in maart een nieuwe top over de kwestie komt omdat de 27 er nu niet uit lijken te komen.

De Tsjechische premier Andrej Babiš zei dat als de vier hun positie niet veranderen "we direct naar huis kunnen." Volgens de Finse premier Sanna Marin is de voorgestelde begroting "te hoog, maar we moeten allemaal naar voren bewegen en een compromis vinden." De Belgische premier Sophie Wilmès zei dat de "inflexibele positie" van de zuinige vier bondgenoten "elke discussie moeilijker maakt dan nodig".

Meer uit Financieel

Unilever wil 1 miljard besparen en reorganisatie versnellen

LONDEN (ANP) - De Britse producent van verzorgings- en voedingsmiddelen Unilever wil tegen eind 2029 1 miljard euro besparen om de reorganisatie van topman Fernando Fernandez te versnellen, maakte het concern dinsdag bekend.

12 minuten geleden
Britse cybersecuritychef vreest sterke toename van cyberaanvallen

LONDEN (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op supermarktkoelingen in Europa zijn mogelijk een voorbode van steeds vaker voorkomende verstoringen. Dat zei het hoofd van de Britse cybersecuritydienst dinsdag. Volgens hem zullen dit soort incidenten toenemen doordat verouderde technologie de ontwikkelingen van hackers niet kan bijhouden.

31 minuten geleden
Bloomberg: chipmaker Nexperia daagt Chinese eigenaar voor rechter

NIJMEGEN (ANP/BLOOMBERG) - De chipfabrikant Nexperia uit Nijmegen, die vorig jaar centraal stond in een diplomatiek conflict tussen Nederland en China, heeft een rechtszaak aangespannen tegen het Chinese moederbedrijf Wingtech Technology. Dat maakte Wingtech dinsdag bekend. Volgens de Chinezen eist Nexperia een schadevergoeding van meer dan 2 miljard dollar.

50 minuten geleden
Hackers kwamen binnen via nepsollicitatiegesprek, zegt Binance

NEW YORK (ANP) - Hackers kregen via een nepsollicitatiegesprek controle over een computer om uiteindelijk miljarden dollars aan cryptomunten te stelen, meldt Binance. De hackers maakten daarna gebruik van een interne AI-tool om toegang te krijgen tot cryptoportemonnees. Het gaat om de grootste cryptoroof ooit.

51 minuten geleden
Sierteelt blij met uitstel btw-verhoging op bloemen en planten

SCHIPHOL (ANP) - De sierteeltsector is blij met het besluit om de voorgenomen btw-verhoging op bloemen, planten, bomen en bollen van 9 naar 21 procent uit te stellen. Dat laten de samenwerkende organisaties, waaronder Glasbouw Nederland, LTO, RoyalFloraHolland en Plants & Flowers Foundation Holland, in een verklaring weten. De geplande btw-verhoging op bloemen zou in 2028 ingaan.

1 uur geleden
Apple en Palantir zakken op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Apple en Palantir gingen dinsdag flink omlaag op de beurzen in New York na tegenvallende kwartaalberichten. Techconcern en iPhone-maker Apple boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en recordwinst. De omzetgroei viel echter lager uit dan een kwartaal eerder. Ook de verkopen in China en de inkomsten uit diensten vielen tegen. Apple rekent daarnaast op lagere winstmarges voor het huidige belangrijke feestdagenkwartaal, waarbij het bedrijf wees op de stijgende kosten voor geheugenchips. Het aandeel werd ruim 3 procent lager gezet.

1 uur geleden
Ferrari verhoogt winstverwachting door sterke vraag dure modellen

MARANELLO (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse sportwagenfabrikant Ferrari heeft zijn winstverwachting voor heel 2026 opnieuw naar boven bijgesteld, vooral door een aanhoudend sterke vraag naar exclusieve, duurdere modellen. Klanten betalen ook meer voor personalisatie, waarbij auto's volledig naar eigen smaak worden aangepast, bijvoorbeeld met bijzondere kleuren, materialen, afwerkingen en extra opties.

1 uur geleden