Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderhandelingen geldtop 'tot nader order' opgeschort

Onderhandelingen geldtop 'tot nader order' opgeschort

BRUSSEL (ANP) - EU-president Charles Michel heeft de hervatting van het topoverleg over de Europese begroting van 2021 tot en met 2027 'tot nader order' opgeschort. De regeringsleiders van de EU-landen zouden om 10.00 uur opnieuw gaan vergaderen, maar dat werd eerst tot 11.00 en toen 12.00 uur uitgesteld. Volgens zijn woordvoerder voert Michel eerst een-op-een-gesprekken met regeringsleiders om te zien hoe de 27 verder kunnen. Michel brak de onderhandelingen donderdagnacht af nadat zijn eerste compromisvoorstel niets had opgeleverd.

Premier Mark Rutte en zijn drie bondgenoten uit Denemarken, Zweden en Oostenrijk, de 'zuinige vier', kwamen vrijdagmorgen opnieuw samen. Op Twitter werd een beeld van hun bijeenkomst gedeeld waarop de vier premiers lachend met elkaar rond de tafel zitten. Bondskanselier Angela Merkel en de Franse president Emmanuel Macron zouden volgens bronnen in Brussel later bij het clubje zijn aangeschoven.

De Deense premier Mette Frederiksen zei bij aankomst dat de 'zuinige vier' hun positie duidelijk hebben gemaakt. Zij willen dat de meerjarenbegroting op hetzelfde peil blijft als de voorgaande periode en dat ze hun jaarlijkse korting op hun afdrachten houden. "Maar niemand is geïnteresseerd in een blokkade. We blijven onderhandelen." Ze zei wel te verwachten dat er in maart een nieuwe top over de kwestie komt omdat de 27 er nu niet uit lijken te komen.

De Tsjechische premier Andrej Babiš zei dat als de vier hun positie niet veranderen "we direct naar huis kunnen." Volgens de Finse premier Sanna Marin is de voorgestelde begroting "te hoog, maar we moeten allemaal naar voren bewegen en een compromis vinden." De Belgische premier Sophie Wilmès zei dat de "inflexibele positie" van de zuinige vier bondgenoten "elke discussie moeilijker maakt dan nodig".

Meer uit Financieel

Herstel staalindustrie leidt tot meer kolen via Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De overslag van kolen in de Rotterdamse haven is in de eerste negen maanden van dit jaar flink toegenomen, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Die stijging komt doordat er weer meer cokeskolen werden overgeslagen. Die kolen worden gebruikt in de hoogovens bij de productie van staal. Door problemen in de Europese staalindustrie lag de overslag vorig jaar op een uitzonderlijk laag niveau.

16 minuten geleden
Odido komt via miljardendeal volledig in handen van Apax

DEN HAAG (ANP) - Telecombedrijf Odido wordt volledig eigendom van Apax Partners. De investeerder koopt mede-investeerder Warburg Pincus uit in een deal waarmee naar schatting miljarden euro's zijn gemoeid.

17 minuten geleden
Taiwan wil export AI-chips naar China beperken om handelsdeal VS

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan bereidt strengere controles voor op de export van AI-chips naar China om beter aan te sluiten bij het Amerikaanse beleid. Taipei is van plan AI-servers en geavanceerde halfgeleiders toe te voegen aan een lijst van gecontroleerde goederen. Dat heeft minister van Economische Zaken Kung Ming-hsin verteld aan persbureau Bloomberg.

19 minuten geleden
Italiaans vliegverkeer verstoord door technisch probleem

ROME (ANP) - Het vliegverkeer in Italië is verstoord door een technisch probleem bij de luchtverkeersleiding. De storing kwam in de nacht van donderdag op vrijdag aan het licht en wordt opgevangen met een noodsysteem, maar dat is niet in staat om de volledige vluchtcapaciteit af te handelen. Daardoor is het aantal vluchten verminderd, meldt de Italiaanse luchtverkeersleidingautoriteit ENAV.

1 uur geleden
Benzineprijs zakt bijna 5 cent na recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland is deze week bijna 5 cent gedaald, nadat deze zaterdag een nieuwe recordhoogte had bereikt. De adviesprijs voor een liter Euro95 zakte van 2,732 euro op zaterdag naar 2,684 euro op vrijdag.

2 uur geleden
ASML en ASMI herstellen op Damrak na verkoopgolf in chipsector

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde vrijdag op na de verliesbeurt een dag eerder. Vooral de chipbedrijven werden weer opgepikt door geruststellende opmerkingen van topman Jensen Huang van Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Hij wees de zorgen over mogelijke financieringsproblemen bij datacenterbedrijf CoreWeave van de hand. De zorgen over de hoge schuldenlast van CoreWeave, een belangrijke klant van Nvidia, veroorzaakten eerder deze week een wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen.

2 uur geleden
Ook vrijdag nog lege schappen bij Albert Heijns om cyberincident

DEN HAAG (ANP) - In winkels van Albert Heijn op verschillende plaatsen zijn vrijdagochtend nog lege schappen te zien door het cyberbeveiligingsincident bij de supermarktketen, ondanks dat AH donderdag aankondigde dat de winkels weer volledig worden bevoorraad. Verslaggevers van het ANP zien dat verschillende soorten producten uitverkocht zijn, zoals groenten en fruit. Wel worden de schappen aangevuld.

3 uur geleden