Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderhandelingen EU en Britten van start in Brussel

Onderhandelingen EU en Britten van start in Brussel

BRUSSEL (ANP) - Onderhandelaars van de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk beginnen maandagmiddag in Brussel met de eerste gespreksronde over de toekomstige relatie. De eerste week van onderhandelingen wordt donderdag afgesloten met een persconferentie. Later in maart volgt een tweede sessie in Londen. Afwisselend in beide steden staan in april twee rondes gepland en in mei een.

Beide partijen stelden vorige week hun inzet vast. De opdrachten die EU-onderhandelaar Michel Barnier en zijn Britse evenknie David Frost kregen, tonen aan dat het niet eenvoudig zal zijn om overeenstemming te bereiken. Ze ontmoeten elkaar maandag om 14.00 uur in het gebouw van de Europese Commissie

Hun taak is niet alleen over de handelsrelatie een akkoord te bereiken. De in totaal elf onderhandelingsgroepen moeten ook overeenstemming opleveren over zaken als visserij, justitiesamenwerking, energie, mobiliteit, diensten en geschillenbeslechting.

De EU wil "solide garanties" dat de Britten niet te veel afwijken van Europese standaarden op het vlak van gezondheid, milieu, arbeid, staatssteun en mededinging, zodat geen oneerlijke concurrentie ontstaat. Brussel wil ook dat afspraken over visserij in een handelsakkoord worden opgenomen. Londen stelt volledige controle over de eigen wetten en regels te willen houden en wil een apart verdrag over visserij. Ook over tal van andere punten verschilt de inzet.

De Britten verlieten de EU op 1 februari, maar zijn gedurende een overgangsperiode nog tot 1 januari gebonden aan EU-regelgeving. In juni wordt bekeken hoe de onderhandelingen vorderen. Als een overeenkomst dan niet in zicht is, dreigt de regering van premier Boris Johnson zich uitsluitend te richten op een no-dealscenario. Ook de EU-landen bereiden zich daarop voor.

Meer uit Financieel

KLM verplaatst deel schriftelijke klantenservice naar Filipijnen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat een deel van de schriftelijke klantenservice verplaatsen naar de Filipijnse hoofdstad Manilla. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van De Telegraaf. Klanten die in het Nederlands vragen stellen, krijgen wel nog steeds in het Nederlands antwoord, benadrukt de woordvoerster.

12 minuten geleden
NCSC ziet geen verband tussen cyberincidenten in voedselindustrie

DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ziet momenteel geen reden om aan te nemen dat de verschillende cyberincidenten binnen de Europese levensmiddelensector verband houden met elkaar. Dat meldt de instantie, zonder specifiek in te gaan op de cyberaanvallen op levensmiddelenbedrijven.

16 minuten geleden
NS: treinen zijn wat viezer dan normaal door staking schoonmakers

UTRECHT (ANP) - Treinen van NS zijn dinsdag wat viezer dan normaal door een staking van schoonmakers, laat een woordvoerster van NS weten. Reizigers kunnen daar overlast van hebben, maar volgens de NS is de impact van de staking wel te overzien. Ook op Schiphol leggen schoonmakers het werk neer. Daar helpen kantoormedewerkers mee om de terminal schoon te houden.

1 uur geleden
Groep komt met alternatief voor opvolger identificatiedienst iDIN

DEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlandse organisaties, waaronder ABN AMRO, Achmea, ASN, Deloitte, KPN en Rabobank ontwikkelt een nieuwe identificatiedienst. De digitale identiteitswallet met de naam MyCheck wordt daarmee een alternatief voor itsme, de opvolger van iDIN. De nieuwe app moet in het tweede kwartaal van 2027 actief zijn.

1 uur geleden
Ahold Delhaize: geen aanwijzingen voor gestolen persoonsgegevens

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize heeft op dit moment geen aanwijzingen dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij een cyberveiligheidsincident. Vanwege dat IT-incident haalde het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall&Gall meerdere systemen offline. Het bedrijf zegt op dit moment bepaalde systemen weer op te starten. Het onderzoek naar het incident loopt nog, meldt Ahold Delhaize.

1 uur geleden
Groep wetenschappers eist onafhankelijk toezicht op AI

DEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Een groep van honderden wetenschappers eist dat er onafhankelijk toezicht komt op de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-modellen. Technologie die de cyberveiligheid in het gevaar kan brengen zou tijdens tests volledig van het internet moeten worden afgeschermd, betogen de ondertekenaars van een open brief. Onder hen zijn ook Geoffrey Hinton en Yoshua Bengio, die bekendstaan als 'peetvaders' van AI.

1 uur geleden
Nederlandse organisaties spannen kort geding aan om Meta-bril

AMSTERDAM (ANP) - Verschillende Nederlandse organisaties stappen naar de rechter vanwege de brillen van socialmediabedrijf Meta. De Consumentenbond en Offlimits en The Firewall vragen dinsdagmiddag een datum voor een kort geding aan om de brillen met een camera.

3 uur geleden