Onderhandelaars Rotterdam hopen op coalitieakkoord begin juni
ROTTERDAM (ANP) - De vier politieke partijen die in Rotterdam onder leiding van formateur Wouter Koolmees onderhandelen hopen begin juni met een coalitieakkoord te komen. Dat heeft een woordvoerder van de grootste partij, Leefbaar Rotterdam, gezegd.
De woordvoerder wil weinig kwijt over hoe de gesprekken verlopen, hoe dicht de partijen elkaar genaderd zijn en wat de hete hangijzers zijn. Belangrijk punt is het geld. "We hebben veel financiële opgaves," zegt de woordvoerder. Er zijn voor de vier beoogde coalitiepartijen, naast Leefbaar zijn dat VVD, D66 en Denk, niet voldoende financiële middelen beschikbaar om de verkiezingsprogramma's in het geheel uit te voeren.
De partijen zijn wel akkoord over de verdeling van het aantal van negen wethoudersposten. Leefbaar krijgt drie wethouders, de andere drie partijen krijgen elk twee bestuurders in het college. "Om de juiste mensen voor elke post te vinden gaat nu een selectiecommissie aan de slag", aldus de zegsman van Leefbaar.
Leefbaar-lijsttrekker Robert Simons, die in de periode 2017 en 2018 al eens een klein jaar wethouder was in Rotterdam, is een belangrijke kandidaat voor een belangrijke post in het college. De huidige wethouders Vincent Karremans (VVD) en Said Kasmi (D66) zijn beschikbaar voor een nieuwe collegeperiode.
Bekend was al dat D66-wethouder Arjan van Gils, die Feyenoord-City in zijn portefeuille had, en Bas Kurvers (VVD, Bouwen en Wonen) niet terugkeren in een nieuw college.
Meer uit Binnenland
BARNEVELD (ANP) - In het Gelderse dorp Terschuur (gemeente Barneveld) is vogelgriep vastgesteld op een bedrijf met leghennen. Alle 62.000 kippen op de boerderij worden gedood. Dat moet voorkomen dat het virus zich verder kan verspreiden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Naties om in te stemmen met een plan om een internationale troepenmacht naar de Gazastrook te sturen, is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) "een belangrijke stap naar de volgende fases" in het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat liet Van Weel maandagavond weten op X.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bouwbedrijf Strukton heeft een rol gespeeld bij de uitbuiting van arbeidsmigranten bij de bouw van een metro in Riyad, meldt Amnesty International in een rapport. Meer dan tien jaar lang werkten tienduizenden arbeidsmigranten onder slechte omstandigheden aan de metro, die volgens Amnesty International van belang is voor de voorbereidingen op het WK voetbal in 2034.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - De bewoners van negen appartementen in woonzorgcentrum Leyhoeve aan de Dokter Bloemenlaan in Tilburg kunnen nog niet naar huis. Door de brand van zaterdag zijn hun woningen nog onbewoonbaar. De meeste van de getroffen bewoners worden elders in het wooncomplex opgevangen.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal meldingen van schade na de aardbeving in het Groningse Zeerijp is maandagmiddag opgelopen tot 1635, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). De beving in Zeerijp was een van de zwaarste ooit gemeten in het gaswinningsgebied.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tot en met oktober van dit jaar zijn er 10.631 incidenten met nepagenten geregistreerd, meldt de politie. In heel 2024 ging het om 8329 incidenten.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - De twee verdachten van illegale medicijnenhandel via de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle besloten tijdens een eerste openbare zitting in de zaken van Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Volgens het Openbaar Ministerie houden mogelijk 49 sterfgevallen verband met medicijnen die werden verkocht via deze site.
11 uur geleden