Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderhandelaars Rotterdam hopen op coalitieakkoord begin juni

Onderhandelaars Rotterdam hopen op coalitieakkoord begin juni

ROTTERDAM (ANP) - De vier politieke partijen die in Rotterdam onder leiding van formateur Wouter Koolmees onderhandelen hopen begin juni met een coalitieakkoord te komen. Dat heeft een woordvoerder van de grootste partij, Leefbaar Rotterdam, gezegd.

De woordvoerder wil weinig kwijt over hoe de gesprekken verlopen, hoe dicht de partijen elkaar genaderd zijn en wat de hete hangijzers zijn. Belangrijk punt is het geld. "We hebben veel financiële opgaves," zegt de woordvoerder. Er zijn voor de vier beoogde coalitiepartijen, naast Leefbaar zijn dat VVD, D66 en Denk, niet voldoende financiële middelen beschikbaar om de verkiezingsprogramma's in het geheel uit te voeren.

De partijen zijn wel akkoord over de verdeling van het aantal van negen wethoudersposten. Leefbaar krijgt drie wethouders, de andere drie partijen krijgen elk twee bestuurders in het college. "Om de juiste mensen voor elke post te vinden gaat nu een selectiecommissie aan de slag", aldus de zegsman van Leefbaar.

Leefbaar-lijsttrekker Robert Simons, die in de periode 2017 en 2018 al eens een klein jaar wethouder was in Rotterdam, is een belangrijke kandidaat voor een belangrijke post in het college. De huidige wethouders Vincent Karremans (VVD) en Said Kasmi (D66) zijn beschikbaar voor een nieuwe collegeperiode.

Bekend was al dat D66-wethouder Arjan van Gils, die Feyenoord-City in zijn portefeuille had, en Bas Kurvers (VVD, Bouwen en Wonen) niet terugkeren in een nieuw college.

Meer uit Binnenland

Concerten D4vd afgelast na vondst overschot van kind in auto

AMSTERDAM (ANP) - Concertpodia Paradiso en Melkweg in Amsterdam schrappen de concerten van de Amerikaanse zanger D4vd die op 9 en 10 oktober gepland stonden. De 20-jarige zanger kwam de afgelopen week in opspraak omdat de politie van Los Angeles in een Tesla die op zijn naam stond een dood tienermeisje had aangetroffen. Vanwege de vondst en het onderzoek werden eerder op de dag ook concerten in de VS al afgelast.

11 minuten geleden
Explosie en brand in flat Den Haag na melding gaslucht

DEN HAAG (ANP) - In een flatgebouw aan de Hengelolaan in Den Haag is vrijdagmiddag een explosie geweest. Dat gebeurde kort nadat de brandweer rond 17.00 uur een melding had gekregen over een gaslucht, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Na de explosie brak brand uit.

24 minuten geleden
Rutte: Nederland steekt af tegen weerbaar Scandinavië

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn nog veel minder weerbaar dan bijvoorbeeld Noren en Zweden, stelt NAVO-chef Mark Rutte. Als oorlog uitbreekt moeten burgers op z'n minst weten wat ze moeten doen, waarschuwt hij.

58 minuten geleden
Nieuwe plaquette voor John Frost onthuld op Arnhemse brug

ARNHEM (ANP) - Bij het Airborne-monument in Arnhem zijn vrijdagmiddag opnieuw gedenktekens voor John Frost onthuld. Burgemeester Ahmed Marcouch, wethouder Bob Roelofs en Caroline Frost - de dochter van de oorlogsheld - presenteerden op de John Frostbrug twee nieuwe plaquettes, een in het Nederlands en een in het Engels.

1 uur geleden
OM verdenkt twee mannen conflict Beverwijk van poging doodslag

HAARLEM (ANP) - Twee verdachten die eerder zijn opgepakt voor de onrust in Beverwijk, Heemskerk en Haarlem, worden verdacht van poging tot doodslag en beroving. Het gaat om mannen van 23 en 24 jaar. Een 20-jarige Heemskerker wordt verdacht van bedreiging en bezit van een explosief. Zij zitten alle drie nog vast, bevestigt het Openbaar Ministerie Noord-Holland vrijdagmiddag berichtgeving van RTL Boulevard.

1 uur geleden
Woontorens tussen tribunes van stadion FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij het stadion van FC Utrecht verrijzen vier hoge woontorens. Die moeten in de hoeken tussen de vier tribunes worden gebouwd. Dat gebeurt in fases, zodat wedstrijden van de Eredivisionist gewoon door kunnen gaan. De Galgenwaard wordt het eerste stadion in Nederland met woningen erin.

1 uur geleden
Rechter vraagt Gelderland naar alternatieven voor afschieten wolf

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland heeft in de rechtbank in Arnhem moeten uitleggen waarom zij geen alternatieve maatregelen neemt tegen de wolf die de provincie wil laten afschieten. Het betreffende dier zou de afgelopen maanden in de gemeente Barneveld zo'n twintig keer schapen hebben aangevallen die achter wolfwerende rasters stonden, voor de provincie reden om een afschotvergunning af te geven. De rechter wilde vooral weten of Gelderland wel naar alternatieven heeft gekeken.

1 uur geleden