Onderhandelaars België praten nog over verdeling kabinetsposten
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De onderhandelaars van de vijf partijen in België die vrijdag een regeerakkoord wisten te sluiten, praten in de nacht van vrijdag op zaterdag nog door over de verdeling van de ministersposten binnen de toekomstige regering. Dat hebben meerdere bronnen bevestigd aan het Belgische persbureau Belga.
De Franstalige liberalen, de Vlaamse sociaaldemocraten, een Franstalige centrumpartij, de Vlaamse christendemocraten en de Vlaams-nationalistische N-VA zullen de nieuwe Belgische regering gaan vormen.
De eerste reacties op het nieuwe regeerakkoord zijn wisselend. Zo stelt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, dat het tevreden is dat er een regeerakkoord is bereikt. Maar vakbond ACLVB zegt ontgoocheld te zijn over het ontbreken van fundamentele hervormingen in dat akkoord.
En waar voorzitters van de coalitiepartijen benadrukken dat het regeerakkoord juist wel "hervormingen voor de toekomst" bevat, roept Raoul Hedebouw, voorzitter van oppositiepartij PVDA, op tot "sociaal verzet". De partijen willen volgens hem "onze sociale en democratische rechten afbreken en ons uitpersen als citroenen".
De Vlaming Bart De Wever van de Vlaams-nationalistische N-VA lijkt op weg de volgende premier van België te worden. Ook dat valt niet overal goed. "Het is gebeurd", reageerde Sophie Rohonyi, voorzitter van de oppositiepartij DéFI. "Het land van het surrealisme zal worden geleid door een Vlaams-nationalist."
Meer uit Buitenland
KABUL (ANP/AFP/DPA) - Afghaanse autoriteiten stellen dat er zeker 400 mensen zijn omgekomen na een luchtaanval op een ziekenhuis in hoofdstad Kabul. In een bericht op X meldt Taliban-woordvoerder Hamdullah Fitrat dat naast de honderden doden ook zeker 250 mensen gewond zijn geraakt bij de Pakistaanse luchtaanval. Pakistan ontkent een ziekenhuis te hebben getroffen.
5 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben in de nacht van maandag op dinsdag het luchtruim tijdelijk gesloten, meldt de lokale luchtvaartautoriteit. Het ministerie van Defensie van het land meldde eerder in de nacht dat de luchtafweer was ingeschakeld vanwege inkomende raketten en drones uit Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft in onderhandelingen met Cuba laten weten dat de president van het land, Miguel Díaz-Canel, op moet stappen. Dat melden vier bronnen met kennis van die gesprekken aan The New York Times.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt de oorlog tegen Iran een "historisch keerpunt". Volgens het Israëlische staatshoofd, dat in de praktijk een vooral ceremoniële rol heeft, moet het Westen "iedere poging om Hezbollah uit te roeien steunen", zegt hij in een interview met persbureau AFP. "Ze moeten begrijpen dat als je iets wilt bereiken, je soms een oorlog moet winnen."
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In de oorlog tegen Iran zijn circa 200 Amerikaanse militairen gewond geraakt. Dat meldt een woordvoerder van de Amerikaanse strijdmacht. Meer dan 180 van hen zouden inmiddels weer hersteld zijn, tien van hen zijn nog "ernstig gewond", aldus de zegsman.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Canada, Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben hun zorg uitgesproken over het oplaaiende geweld tussen Israël en Hezbollah in Libanon. In een gezamenlijke verklaring roepen de regeringen de strijdende partijen op een "duurzame politieke oplossing" te vinden en vragen zij om "onmiddellijke de-escalatie".
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Italië, Frankrijk en zeven andere landen hebben Brussel gewaarschuwd voor de milieurisico's rond de Russische lng-tanker die stuurloos op de Middellandse Zee dobbert. Dat meldt persbureau Reuters, dat inzage had in de brief die de landen stuurden naar de Europese Commissie. Daarin roepen de landen de Europese Unie op snel actie te ondernemen.
6 uur geleden