Onderhandelaars België praten nog over verdeling kabinetsposten
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De onderhandelaars van de vijf partijen in België die vrijdag een regeerakkoord wisten te sluiten, praten in de nacht van vrijdag op zaterdag nog door over de verdeling van de ministersposten binnen de toekomstige regering. Dat hebben meerdere bronnen bevestigd aan het Belgische persbureau Belga.
De Franstalige liberalen, de Vlaamse sociaaldemocraten, een Franstalige centrumpartij, de Vlaamse christendemocraten en de Vlaams-nationalistische N-VA zullen de nieuwe Belgische regering gaan vormen.
De eerste reacties op het nieuwe regeerakkoord zijn wisselend. Zo stelt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, dat het tevreden is dat er een regeerakkoord is bereikt. Maar vakbond ACLVB zegt ontgoocheld te zijn over het ontbreken van fundamentele hervormingen in dat akkoord.
En waar voorzitters van de coalitiepartijen benadrukken dat het regeerakkoord juist wel "hervormingen voor de toekomst" bevat, roept Raoul Hedebouw, voorzitter van oppositiepartij PVDA, op tot "sociaal verzet". De partijen willen volgens hem "onze sociale en democratische rechten afbreken en ons uitpersen als citroenen".
De Vlaming Bart De Wever van de Vlaams-nationalistische N-VA lijkt op weg de volgende premier van België te worden. Ook dat valt niet overal goed. "Het is gebeurd", reageerde Sophie Rohonyi, voorzitter van de oppositiepartij DéFI. "Het land van het surrealisme zal worden geleid door een Vlaams-nationalist."
Meer uit Buitenland
STARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
4 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
11 uur geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
12 uur geleden