
Onderhandelaars België praten nog over verdeling kabinetsposten
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De onderhandelaars van de vijf partijen in België die vrijdag een regeerakkoord wisten te sluiten, praten in de nacht van vrijdag op zaterdag nog door over de verdeling van de ministersposten binnen de toekomstige regering. Dat hebben meerdere bronnen bevestigd aan het Belgische persbureau Belga.
De Franstalige liberalen, de Vlaamse sociaaldemocraten, een Franstalige centrumpartij, de Vlaamse christendemocraten en de Vlaams-nationalistische N-VA zullen de nieuwe Belgische regering gaan vormen.
De eerste reacties op het nieuwe regeerakkoord zijn wisselend. Zo stelt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, dat het tevreden is dat er een regeerakkoord is bereikt. Maar vakbond ACLVB zegt ontgoocheld te zijn over het ontbreken van fundamentele hervormingen in dat akkoord.
En waar voorzitters van de coalitiepartijen benadrukken dat het regeerakkoord juist wel "hervormingen voor de toekomst" bevat, roept Raoul Hedebouw, voorzitter van oppositiepartij PVDA, op tot "sociaal verzet". De partijen willen volgens hem "onze sociale en democratische rechten afbreken en ons uitpersen als citroenen".
De Vlaming Bart De Wever van de Vlaams-nationalistische N-VA lijkt op weg de volgende premier van België te worden. Ook dat valt niet overal goed. "Het is gebeurd", reageerde Sophie Rohonyi, voorzitter van de oppositiepartij DéFI. "Het land van het surrealisme zal worden geleid door een Vlaams-nationalist."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een voorstel gedaan om de impasse te doorbreken in de onderhandelingen over het Iraanse nucleaire programma. Dat zeggen Europese en Iraanse bronnen tegen de krant The New York Times. Het voorstel zou Iran in staat stellen om nog enige tijd door te gaan met de productie van laagverrijkt uranium. Ondertussen wordt dan gewerkt aan een plan dat moet voorkomen dat het land kernwapens kan ontwikkelen.
7 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Het Zuid-Koreaanse oppositiekopstuk Lee Jae-myung heeft de presidentsverkiezingen gewonnen van zijn conservatieve tegenstander Kim Moon-soo, de kandidaat van regeringspartij PPP. Dat blijkt uit de officiële cijfers van de nationale kiescommissie.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft vernietigend geoordeeld over een megawet met belastingverlagingen die president Donald Trump door het Congres probeert te loodsen. "Deze enorme, schandalige, met overbodige uitgaven overladen begroting van het Congres is een walgelijk gedrocht", schreef hij op berichtendienst X. Musk berispte politici die het voorstel steunen. "Jullie weten donders goed dat dit niet door de beugel kan."
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis bevestigt dat president Donald Trump deze maand naar de NAVO-top in Den Haag gaat. Zijn woordvoerster Karoline Leavitt reageerde bevestigend toen ze een vraag kreeg over zijn aanwezigheid.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft vijf nieuwe leden van de VN-Veiligheidsraad gekozen. Bahrein, Colombia, de Democratische Republiek Congo, Letland en Liberia beginnen op 1 januari 2026.
9 uur geledenGENÈVE/AL-FASHIR (ANP/AFP/RTR) - Uit Soedan zijn al vier miljoen mensen gevlucht sinds de bloedige oorlog losbarstte in 2023 tussen de militaire leider van het land en diens toenmalige tweede man en rivaal. Volgens VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR is in Soedan de grootste vluchtelingencrisis van dit moment.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky uitgenodigd voor de NAVO-top in Den Haag, bevestigen NAVO-bronnen. Zelensky zelf verklaarde al dat Oekraïne een uitnodiging had ontvangen, maar liet in het midden of die aan hem persoonlijk was gericht.
10 uur geleden