Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderhandelaars België bereiken regeerakkoord

Onderhandelaars België bereiken regeerakkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België is een regeerakkoord bereikt. De onderhandelaars van vijf partijen zijn het eens geworden, bijna acht maanden na de verkiezingen. De Vlaming Bart De Wever van de Vlaams-nationalistische N-VA is op weg de volgende premier van België te worden, melden Belgische media.

Het is de bedoeling dat de Franstalige liberalen, de Vlaamse sociaaldemocraten, een Franstalige centrumpartij, de Vlaamse christendemocraten en de N-VA de zogenoemde Arizona-coalitie vormen. De naam verwijst naar de kleuren van de vlag van de Amerikaanse staat Arizona en is een toespeling op de kleuren van de politieke families: blauw, rood, oranje en geel.

De hoofdonderhandelaars zaten voordat de laatste knoop werd doorgehakt sinds woensdagmiddag in conclaaf in de Koninklijke Militaire School in Brussel. Eerder bleken de thema's werk, belastingen en pensioenen een struikelblok bij de formatie.

Partijcongressen

Het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, is tevreden dat een regeerakkoord is bereikt. "Het is alvast een krachttoer van de formateur om de uiteenlopende politieke stromingen te verzoenen en tegelijk toch diepgaande (...) hervormingen in het akkoord te verankeren", aldus VBO-topman Pieter Timmermans.

De partijen van de beoogde coalitie gaan het regeerakkoord voorleggen op partijcongressen. Het is nog niet duidelijk wie er in de nieuwe regering stapt, uitgezonderd dan hoogstwaarschijnlijk De Wever. Vermoedelijk moeten de partijvoorzitters daar nog afspraken over maken.

Vlaamse media benadrukken dat het een primeur is dat een politicus die eigenlijk een onafhankelijk Vlaanderen wil, premier van België wordt. "Een Vlaming aan de knoppen is beter dan géén Vlaming aan de knoppen", luidt een verklaring van Het Laatste Nieuws.

Meer uit Buitenland

Alle Amerikaanse delegatieleden vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Alle leden van de Amerikaanse delegatie die naar Pakistan was gegaan voor onderhandelingen met Iran, zijn weer vertrokken. Ook de prominente gezanten van president Donald Trump, Steve Witkoff en Jared Kushner, hebben in navolging van vicepresident JD Vance het land verlaten, melden Amerikaanse media.

32 minuten geleden
Meer dan de helft van de Hongaarse kiezers bracht al een stem uit

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De opkomst voor de parlementsverkiezingen in Hongarije is ongekend hoog. Tegen 13.00 uur heeft al 54,14 procent van de Hongaarse stemgerechtigden een stem uitgebracht, meldt de landelijke kiescommissie. Dat is beduidend hoger dan op dat moment van de dag in 2022, tijdens de vorige verkiezingen. Toen lag het percentage op 40,01 procent.

33 minuten geleden
Iran: het is de VS niet gelukt ons vertrouwen te winnen

TEHERAN (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten niet gelukt het vertrouwen van Iran te winnen in de onderhandelingen in Islamabad dit weekend. Dat zegt parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, die de 71-koppige Iraanse delegatie voorzit.

2 uur geleden
Orbán brengt stem uit, 'hier om te winnen'

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.

5 uur geleden
Vance vertrekt uit Pakistan na 'laatste en beste bod' aan Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.

7 uur geleden
Stembussen geopend in Hongarije voor langverwachte verkiezingen

BOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.

7 uur geleden
Tientallen doden door verdrukking bij toeristische site in Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.

9 uur geleden