Onderhandelaar Frost: blijven hard werken voor brexitdeal
LONDEN (ANP) - De Britse brexitonderhandelaar David Frost zegt tot het allerlaatste moment hard te willen blijven werken voor een handelsovereenkomst met de Europese Unie. Dat schreef hij op Twitter nadat zijn Europese tegenhanger Michel Barnier had laten weten dat het hele onderhandelingsteam weer uit quarantaine is en vanavond afreist naar Londen. Daar gaan beide kampen weer letterlijk met elkaar om tafel.
Frost herhaalt nog maar eens dat de Britse soevereiniteit niet in het geding mag komen door een deal. Hij benadrukt dat dit onder meer betekent dat het Verenigd Koninkrijk zelf de controle over zijn grenzen mag uitoefenen, zelf kan bepalen hoe het subsidies verstrekt en zelf de controle heeft over de eigen visgronden. Daarmee stipt hij de drie grote struikelblokken aan in de onderhandelingen.
Ook de Britse premier Boris Johnson liet weten dat een handelsakkoord nog altijd mogelijk is. Hij zei dat de bal bij de EU ligt.
Volgens de Ierse zender RTE zou Barnier over het recht om te vissen in Europese wateren concessies willen doen. Bronnen bij de EU ontkennen dat echter.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
14 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geleden