Onderhandelaar Frost: blijven hard werken voor brexitdeal
LONDEN (ANP) - De Britse brexitonderhandelaar David Frost zegt tot het allerlaatste moment hard te willen blijven werken voor een handelsovereenkomst met de Europese Unie. Dat schreef hij op Twitter nadat zijn Europese tegenhanger Michel Barnier had laten weten dat het hele onderhandelingsteam weer uit quarantaine is en vanavond afreist naar Londen. Daar gaan beide kampen weer letterlijk met elkaar om tafel.
Frost herhaalt nog maar eens dat de Britse soevereiniteit niet in het geding mag komen door een deal. Hij benadrukt dat dit onder meer betekent dat het Verenigd Koninkrijk zelf de controle over zijn grenzen mag uitoefenen, zelf kan bepalen hoe het subsidies verstrekt en zelf de controle heeft over de eigen visgronden. Daarmee stipt hij de drie grote struikelblokken aan in de onderhandelingen.
Ook de Britse premier Boris Johnson liet weten dat een handelsakkoord nog altijd mogelijk is. Hij zei dat de bal bij de EU ligt.
Volgens de Ierse zender RTE zou Barnier over het recht om te vissen in Europese wateren concessies willen doen. Bronnen bij de EU ontkennen dat echter.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De inflatie kan dit jaar fors hoger uitvallen door de oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt het Centraal Planbureau (CPB) in zijn nieuwe raming. De prijzen voor olie en gas zijn hard gestegen na de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran en tegenacties van dat laatste land. Als de prijzen zich ontwikkelen volgens de marktverwachtingen van begin maart, zou de inflatie 0,6 procentpunt hoger kunnen uitvallen.
16 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat langer niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse luchtvaartmaatschappij zal nu tot en met zaterdag niet naar die bestemmingen worden gevlogen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran zorgt voor de grootste verstoring van het aanbod van olie in de geschiedenis van de wereldwijde oliemarkt. Dat zegt het Internationaal Energieagentschap (IEA) donderdag in het maandelijkse olierapport. Het rapport volgt op de aankondiging van de leden van het agentschap om een record van 400 miljoen vaten vrij te geven uit de noodreserves in een poging de oliemarkt te kalmeren.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders evacueren de bemanning op schepen in het Midden-Oosten voorlopig niet. Dat laat een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) weten. Schepen in de Perzische Golf zijn sinds het uitbreken van de Iranoorlog doelwit van aanvallen. Donderdag kwam een opvarende om het leven bij een aanval op twee tankers voor de kust van Irak.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - India is in gesprek met Iran om de veilige doorgang te verzekeren van minstens twintig tankers die in de Straat van Hormuz liggen, melden ingewijden. Donderdagochtend viel Iran twee olietankers aan in Iraakse wateren en woensdagochtend werd ook een Thais schip geraakt dat in de straat lag. Door de smalle waterweg stroomt normaal gesproken een vijfde van de wereldwijde olie, maar is sinds de Iranoorlog in principe gesloten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oorlog in Iran en de onrust die dit wereldwijd veroorzaakt, zorgt ervoor dat meer mensen kiezen voor een vakantiebestemming in Europa. Ook worden er meer pakketreizen geboekt, zegt reisorganisatie Sunweb. Ook TUI en Corendon zien veranderingen in het zoek- en boekgedrag.
2 uur geledenWIJCHEN (ANP) - Trailerfabrikant Nooteboom gaat samen met de Duitse wapenfabrikant Rheinmetall zware militaire trailers bouwen. Het familiebedrijf uit Wijchen stapt met Rheinmetall in een snelgroeiende markt.
2 uur geleden