Onderdelentekort door Oekraïne raakt Volkswagen en BMW
WOLFSBURG/MÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De productie van de Duitse autobouwers Volkswagen en BMW wordt behoorlijk geraakt door tekorten aan onderdelen als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Volgens Volkswagen kunnen productielijnen in Wolfsburg en fabrieken elders in Duitsland volgende week tijdelijk stilgelegd worden. Ook BMW waarschuwt dat de productie verstoord kan worden.
De bedrijven halen onderdelen uit Oekraïne zoals kabels en vanwege de Russische invasie van het land zijn de leveringen ontregeld. Daarmee komen de problemen in Oekraïne bovenop de verstoringen voor de auto-industrie door de tekorten aan computerchips en andere componenten.
Volkswagen legde deze week al fabrieken in Dresden en Zwickau tijdelijk plat door tekorten aan onderdelen. Volgende week kunnen dus meer locaties volgen. BMW gaf geen details over welke fabrieken getroffen kunnen worden.
Lokale productie
Eerder op de dag maakte Volkswagen ook bekend dat leveringen van auto's aan lokale dealers in Rusland tijdelijk zijn stilgelegd. BMW liet weten de lokale productie in Rusland op te schorten en voorlopig geen auto's meer te leveren aan het land.
Ook veel andere auto- en truckbedrijven zijn gestopt met leveringen aan Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne. Het gaat bijvoorbeeld om Mercedes-Benz, Volvo Cars, Jaguar Land Rover en het Amerikaanse General Motors (GM), net als de truckbouwers Daimler Truck en Volvo. Ook de Amerikaanse motorfietsenbouwer Harley-Davidson is gestopt met leveringen aan Rusland.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP) - Viaplay heeft het jaar 2025 afgesloten met minder abonnees. De Zweedse streamingdienst, die in Nederland de Formule 1 uitzendt, telde in de maanden oktober, november en december 2025 ongeveer 4,36 miljoen abonnees. Dat zijn er ruim 8 procent minder dan de bijna 4,8 miljoen in het vierde kwartaal van 2024.
8 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Bill Gates heeft een voor donderdag geplande toespraak op een internationale top over kunstmatige intelligentie (AI) in India op het laatste moment afgezegd. Volgens de Gates Foundation wil de Microsoft-oprichter niet dat de focus van het evenement te veel wordt afgeleid. Gates is in opspraak door zijn vroegere band met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - KLM zet tijdelijk extra personeel in om het toegenomen aantal claims te verwerken. De luchtvaartmaatschappij heeft na de sneeuwweek op Schiphol in januari meer klantvragen en claims binnengekregen en is nog niet klaar met het afhandelen daarvan.
17 minuten geledenVEVEY (ANP) - De grootschalige terugroepactie van babyvoeding door Nestlé heeft een negatieve invloed op de verwachte omzetgroei van het voedingsconcern. Nestlé heeft in tientallen landen, waaronder Nederland, babyvoeding uit de schappen gehaald om de mogelijke aanwezigheid van de giftige stof cereulide. Die kan leiden tot braken en diarree. In het eerste kwartaal alleen loopt de impact voor het bedrijf naar schatting in de honderden miljoenen.
1 uur geledenSON (ANP) - Het aantal ziekmeldingen in januari is in vijf jaar niet zo laag geweest. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare, die gezamenlijk verzuimregelingen voor zo'n miljoen Nederlandse werknemers voorzien. Dat komt voornamelijk omdat de griepepidemie dit jaar relatief laat is begonnen.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP/BELGA) - Het Belgische indoorsportpretparkbedrijf Sparkx breidt uit naar Nederland. De onderneming heeft een huurovereenkomst gesloten om in De Beursfabriek in Nieuwegein een nieuwe locatie te openen. Met een oppervlak van ruim 7500 vierkante meter wordt het direct het grootste sportpretpark van Europa, heeft het bedrijf aangekondigd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - KLM-topvrouw Marjan Rintel is niet te spreken over de bevriezing van de havengelden door Schiphol. Rintel had het logischer gevonden als de luchthaven de tarieven de komende jaren had verlaagd. Volgens Rintel is de luchthaven relatief duur en dat heeft gevolgen voor de luchtvaartmaatschappij.
1 uur geleden