Onderdelentekort door Oekraïne raakt Volkswagen en BMW
WOLFSBURG/MÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De productie van de Duitse autobouwers Volkswagen en BMW wordt behoorlijk geraakt door tekorten aan onderdelen als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Volgens Volkswagen kunnen productielijnen in Wolfsburg en fabrieken elders in Duitsland volgende week tijdelijk stilgelegd worden. Ook BMW waarschuwt dat de productie verstoord kan worden.
De bedrijven halen onderdelen uit Oekraïne zoals kabels en vanwege de Russische invasie van het land zijn de leveringen ontregeld. Daarmee komen de problemen in Oekraïne bovenop de verstoringen voor de auto-industrie door de tekorten aan computerchips en andere componenten.
Volkswagen legde deze week al fabrieken in Dresden en Zwickau tijdelijk plat door tekorten aan onderdelen. Volgende week kunnen dus meer locaties volgen. BMW gaf geen details over welke fabrieken getroffen kunnen worden.
Lokale productie
Eerder op de dag maakte Volkswagen ook bekend dat leveringen van auto's aan lokale dealers in Rusland tijdelijk zijn stilgelegd. BMW liet weten de lokale productie in Rusland op te schorten en voorlopig geen auto's meer te leveren aan het land.
Ook veel andere auto- en truckbedrijven zijn gestopt met leveringen aan Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne. Het gaat bijvoorbeeld om Mercedes-Benz, Volvo Cars, Jaguar Land Rover en het Amerikaanse General Motors (GM), net als de truckbouwers Daimler Truck en Volvo. Ook de Amerikaanse motorfietsenbouwer Harley-Davidson is gestopt met leveringen aan Rusland.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.
3 uur geledenDETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.
5 uur geleden