Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderdelentekort door Oekraïne raakt Volkswagen en BMW

Onderdelentekort door Oekraïne raakt Volkswagen en BMW

WOLFSBURG/MÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De productie van de Duitse autobouwers Volkswagen en BMW wordt behoorlijk geraakt door tekorten aan onderdelen als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Volgens Volkswagen kunnen productielijnen in Wolfsburg en fabrieken elders in Duitsland volgende week tijdelijk stilgelegd worden. Ook BMW waarschuwt dat de productie verstoord kan worden.

De bedrijven halen onderdelen uit Oekraïne zoals kabels en vanwege de Russische invasie van het land zijn de leveringen ontregeld. Daarmee komen de problemen in Oekraïne bovenop de verstoringen voor de auto-industrie door de tekorten aan computerchips en andere componenten.

Volkswagen legde deze week al fabrieken in Dresden en Zwickau tijdelijk plat door tekorten aan onderdelen. Volgende week kunnen dus meer locaties volgen. BMW gaf geen details over welke fabrieken getroffen kunnen worden.

Lokale productie

Eerder op de dag maakte Volkswagen ook bekend dat leveringen van auto's aan lokale dealers in Rusland tijdelijk zijn stilgelegd. BMW liet weten de lokale productie in Rusland op te schorten en voorlopig geen auto's meer te leveren aan het land.

Ook veel andere auto- en truckbedrijven zijn gestopt met leveringen aan Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne. Het gaat bijvoorbeeld om Mercedes-Benz, Volvo Cars, Jaguar Land Rover en het Amerikaanse General Motors (GM), net als de truckbouwers Daimler Truck en Volvo. Ook de Amerikaanse motorfietsenbouwer Harley-Davidson is gestopt met leveringen aan Rusland.

Meer uit Financieel

Palantir verdubbelt omzet in VS en verhoogt jaarverwachting

MIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.

3 uur geleden
Brussel aan lidstaten: neem alleen gerichte energiemaatregelen

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten voorlopig vasthouden aan tijdelijke, gerichte maatregelen met een beperkte financiële impact in antwoord op de energiecrisis. Dat heeft Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) de ministers van Financiën maandag op het hart gedrukt. Die waren in Brussel bijeen om onder meer over de economische gevolgen van de oorlog in Iran te spreken, waaronder de gestegen energieprijzen.

3 uur geleden
Wall Street sluit lager, eBay omhoog na megabod van GameStop

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag in het rood geëindigd door oplaaiend geweld in het Midden-Oosten. Beleggers deden een stap terug na een explosie op een Zuid-Koreaans schip in de Straat van Hormuz. Daarnaast meldden de Verenigde Arabische Emiraten raketten vanuit Iran te hebben onderschept. Dat dreef de olieprijzen stevig op.

4 uur geleden
Haribo verkoopt meer snoep dan ooit, mogelijk door dure chocolade

GRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.

7 uur geleden
Defensiebedrijf CSG ontkent beschuldigingen opgeklopte cijfers

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.

7 uur geleden
Defensiebedrijf CSG keldert op verdeeld Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.

8 uur geleden
Ministers EU: gesprek met VS gewenst maar ook voorbereid op actie

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.

9 uur geleden