Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderaannemers Pentagon naar Oekraïne voor onderhoud materieel

Onderaannemers Pentagon naar Oekraïne voor onderhoud materieel

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Verenigde Staten sturen voor het eerst een "beperkt aantal" medewerkers van defensiebedrijven naar Oekraïne voor onderhoud van Amerikaanse gevechtsvliegtuigen, pantservoertuigen en luchtafweersystemen. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

De onderhoudstechnici zullen ver van de frontlinies werken en niet tegen Russische troepen vechten, benadrukt het Amerikaanse ministerie van Defensie. "Ze moeten de Oekraïense strijdkrachten helpen om Amerikaanse apparatuur snel te repareren en onderhouden, zodat deze zo snel mogelijk kan terugkeren naar het front", aldus een woordvoerder.

In Oekraïne zijn al Amerikaanse bedrijven actief voor de overheid, maar het Pentagon stuurde niet eerder defensiebedrijven naar het land dat in oorlog is met Rusland. Zodoende komt een einde aan een de facto verbod van Washington aan Amerikaanse defensiebedrijven om in Oekraïne te werken.

Er loopt momenteel een aanbestedingsproces voor de opdracht. Het besluit is genomen na een zorgvuldige risicobeoordeling, aldus het Pentagon. Het Pentagon stelt dat de inzet van onderhoudspersoneel noodzakelijk is vanwege de benodigde technische expertise voor het onderhouden van wapensystemen zoals F-16-gevechtsvliegtuigen en Patriot-luchtverdedigingssystemen. Die leverden westerse bondgenoten van Kyiv sinds de Russische invasie.

Nu Donald Trump op het punt staat terug te keren in het Witte Huis, is de Amerikaanse steun aan Oekraïne onzeker. Uittredend VS-president Joe Biden heeft herhaaldelijk beloofd Kyiv zo lang als nodig te steunen. Trump, die op 20 januari aantreedt, heeft aangegeven de oorlog snel te willen beëindigen. Waarnemers concluderen hieruit dat Oekraïne mogelijk door Rusland ingenomen territorium zou moeten opgeven.

Meer uit Buitenland

Koeweit beschuldigt Iran van aanval op ontziltingsinstallatie

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.

47 minuten geleden
Israëlisch plan voor bufferzone in Libanon spoedig verwacht

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.

49 minuten geleden
Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

7 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

7 uur geleden
Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

8 uur geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

8 uur geleden
Stedenbouwkundige commissie keurt omstreden balzaal Trump goed

WASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.

8 uur geleden