Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onder druk staande Macron houdt weer tv-toespraak over corona

Onder druk staande Macron houdt weer tv-toespraak over corona

PARIJS (ANP) - De Franse president Macron spreekt zondag de bevolking weer toe naar aanleiding van de coronacrisis. Hij heeft het dan vooral over de versoepeling van het coronabeleid, maar gaat naar verwachting ook in op de politieke onrust, onder meer over politiegeweld, melden Franse media.

Talrijke Franse politici en ondernemers vinden dat de regering te traag is met het beëindigen van de lockdown en dat de economie zo snel mogelijk weer helemaal op gang moet komen. De president staat onder druk om zijn gezicht te laten zien, te midden van de groeiende economische problemen en protesten.

Zijn laatste redevoering tot de natie in de coronacrisis was 13 april en hij was eigenlijk van plan pas na 28 juni weer een tv-toespraak te houden. Maar economische neergang en politieke onrust dwingen de president snel duidelijkheid te geven over het beleid. Zo heeft de regio Parijs erop aangedrongen dat alle versoepelingen die in de rest van het land al zijn doorgevoerd, ook in Parijs gaan gelden.

Macron verkeert in politiek zwaar weer. Vorige maand verloor zijn beweging LREM, waar hij in 2017 de verkiezingen mee won, de meerderheid in het parlement. Eind deze maand zijn er gemeenteraadsverkiezingen.

Meer uit Buitenland

Organisatie: poging tot brandstichting bij synagoge Londen

LONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.

47 minuten geleden
Bultrugwalvis Timmy verzorgd, reddingspoging gaat verder

WISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.

3 uur geleden
Reddingsvest van Titanic-overlevende levert bijna 770.000 euro op

LONDEN (ANP) - Een reddingsvest van de gezonken Titanic is geveild voor 670.000 pond (bijna 770.000 euro), melden Britse media. Eersteklaspassagier Laura Mabel Francatelli droeg dit voordat ze een reddingsboot betrad, als een van de zevenhonderd overlevenden van de wereldberoemde scheepsramp in april 1912.

3 uur geleden
Oekraïne claimt aanval op dronefabriek in Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een dronefabriek in het Russische Taganrog, een stad aan de Zee van Azov. Daarbij zou het Russische vermogen om drones te produceren zijn aangetast.

3 uur geleden
Meerderheid van Magyar in Hongarije groeit na definitieve telling

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft met zijn partij Tisza zijn parlementaire meerderheid uitgebreid tot 141 van de in totaal 199 zetels. Dat blijkt na het meetellen van onder meer alle poststemmen en in het buitenland uitgebrachte stemmen, meldde het Hongaarse verkiezingsbureau zaterdag.

6 uur geleden
Iran: vooruitgang in overleg met VS, maar akkoord nog ver weg

TEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.

9 uur geleden
Yonhap: Noord-Korea vuurt zeker één ballistische raket af

SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.

12 uur geleden