Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondanks wapenstilstand gaan gevechten in Soedan door

Ondanks wapenstilstand gaan gevechten in Soedan door

KHARTOEM (ANP/AFP/RTR) - De gevechten in Soedan gaan door, ondanks het staakt-het-vuren dat sinds maandag van kracht is. De Soedanese overheidstroepen en de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) beschuldigen elkaar van het breken van de wapenstilstand.

Met behulp van de Verenigde Staten en Saudi-Arabië werden de Soedanese krijgsmacht en de RSF het na vijf weken overleg eens over een staakt-het-vuren. Eerdere pogingen tot wapenstilstanden sinds gevechten uitbraken op 15 april werden telkens gebroken. Sinds zaterdag leek het deze keer rustig te blijven, maar in de loop van de week braken weer gevechten uit.

Door de gewelddadigheden zijn al meer dan een miljoen inwoners van Soedan binnen het land op de vlucht geslagen. Zeker 320.000 mensen zijn het land ontvlucht. De VN stelde het dodental vast op in ieder geval 860 mensen. Volgens schattingen van zorghulpverleners gaat het inmiddels om meer dan duizend doden. Ook zijn duizenden mensen gewond geraakt.

Meer uit Buitenland

Mediamagnaat Jimmy Lai opnieuw veroordeeld

HONGKONG (ANP) - De Brits-Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai is maandag door het Hooggerechtshof van Hongkong schuldig bevonden aan samenzwering met buitenlandse mogendheden en het publiceren van opruiend materiaal. De veroordeling valt onder de nationale veiligheidswet die China in 2020 aan Hongkong oplegde en kan uitmonden in een levenslange gevangenisstraf.

45 minuten geleden
Australische premier wil strengere wapenwetten

SYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese heeft maandag gepleit voor strengere wapenwetten, een dag nadat bij een aanslag op een joodse viering bij Bondi Beach bij Sydney vijftien mensen om het leven kwamen.

48 minuten geleden
Twee doden in huis van regisseur Rob Reiner in LA

LOS ANGELES (ANP) - In het huis van de Amerikaanse acteur en regisseur Rob Reiner in Los Angeles zijn zondag twee mensen dood aangetroffen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder NBCLA.

49 minuten geleden
Inzamelingsactie voor held Bondi Beach haalt 340.000 dollar op

SYDNEY (ANP) - Een inzamelingsactie voor Ahmed al Ahmed, de man die een van de schutters ontwapende bij de dodelijke aanslag op een joods feest op Bondi Beach in Sydney, heeft inmiddels ruim 340.000 Australische dollar (zo'n 193.000 euro) opgebracht.

1 uur geleden
Zeker 21 doden na stortregen in Marokkaanse kuststad Safi

SAFI (ANP) - Door plotselinge zware regenval zijn zondag zeker 21 mensen om het leven gekomen in de Marokkaanse kuststad Safi, melden lokale autoriteiten. De stortregens veroorzaakten hevige overstromingen, waarbij modderstromen auto's en vuilcontainers door de straten meesleurden.

2 uur geleden
ABC News: schutters Bondi Beach hadden IS-vlag in hun auto

SYDNEY (ANP) - De Australische binnenlandse inlichtingendienst ASIO heeft zes jaar geleden onderzoek gedaan naar een van de daders van de aanslag bij Bondi Beach, om diens banden met een cel van terreurgroep Islamitische Staat (IS). Dat meldt de Australische publieke omroep ABC News op basis van bronnen bij de antiterreureenheid.

2 uur geleden
Uiterst rechtse José Antonio Kast wint presidentsverkiezing Chili

SANTIAGO (ANP/RTR) - De radicaalrechtse advocaat José Antonio Kast heeft zondag de presidentsverkiezingen in Chili gewonnen. Hij behaalde 59,2 procent van de stemmen in de tweede ronde, tegenover 40,8 procent voor de linkse kandidaat Jeannette Jara, die haar nederlaag heeft erkend.

5 uur geleden