Ondanks wapenstilstand gaan gevechten in Soedan door
KHARTOEM (ANP/AFP/RTR) - De gevechten in Soedan gaan door, ondanks het staakt-het-vuren dat sinds maandag van kracht is. De Soedanese overheidstroepen en de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) beschuldigen elkaar van het breken van de wapenstilstand.
Met behulp van de Verenigde Staten en Saudi-Arabië werden de Soedanese krijgsmacht en de RSF het na vijf weken overleg eens over een staakt-het-vuren. Eerdere pogingen tot wapenstilstanden sinds gevechten uitbraken op 15 april werden telkens gebroken. Sinds zaterdag leek het deze keer rustig te blijven, maar in de loop van de week braken weer gevechten uit.
Door de gewelddadigheden zijn al meer dan een miljoen inwoners van Soedan binnen het land op de vlucht geslagen. Zeker 320.000 mensen zijn het land ontvlucht. De VN stelde het dodental vast op in ieder geval 860 mensen. Volgens schattingen van zorghulpverleners gaat het inmiddels om meer dan duizend doden. Ook zijn duizenden mensen gewond geraakt.
Meer uit Buitenland
RIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.
40 minuten geledenSTARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
7 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
8 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
14 uur geleden