Ondanks wapenstilstand gaan gevechten in Soedan door
KHARTOEM (ANP/AFP/RTR) - De gevechten in Soedan gaan door, ondanks het staakt-het-vuren dat sinds maandag van kracht is. De Soedanese overheidstroepen en de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) beschuldigen elkaar van het breken van de wapenstilstand.
Met behulp van de Verenigde Staten en Saudi-Arabië werden de Soedanese krijgsmacht en de RSF het na vijf weken overleg eens over een staakt-het-vuren. Eerdere pogingen tot wapenstilstanden sinds gevechten uitbraken op 15 april werden telkens gebroken. Sinds zaterdag leek het deze keer rustig te blijven, maar in de loop van de week braken weer gevechten uit.
Door de gewelddadigheden zijn al meer dan een miljoen inwoners van Soedan binnen het land op de vlucht geslagen. Zeker 320.000 mensen zijn het land ontvlucht. De VN stelde het dodental vast op in ieder geval 860 mensen. Volgens schattingen van zorghulpverleners gaat het inmiddels om meer dan duizend doden. Ook zijn duizenden mensen gewond geraakt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de blokkade van kracht blijft tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
40 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
58 minuten geledenWISMAR (ANP) - De Duitse organisatoren van de reddingsactie voor walvis Timmy blijven hoop houden dat het dier bevrijd kan worden. De bultrug heeft "een reële kans om daar weg te komen", zei dierenarts Janine Bahr-van Gemmert tijdens een persconferentie.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer is naar eigen zeggen "verbijsterd" dat hij destijds niet voldoende is ingelicht over Peter Mandelson, die hij in 2024 ambassadeur in Washington maakte. "Dat me niet is gezegd dat Mandelson de veiligheidscheck niet was doorgekomen voor hij werd benoemd, is verbijsterend", aldus de premier. "En niet alleen werd mij niks gezegd, geen enkele minister werd op de hoogte gesteld en daar ben ik woedend over", aldus Starmer.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt meer en meer berichten te krijgen over de vernietiging van documenten bij overheidsinstellingen. Eerder beschuldigde hij het ministerie van Buitenlandse Zaken al van het vernietigen van documenten rond de Europese sancties tegen Rusland.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie wil de politieke betrekkingen met Syrië herstellen. Ze wil daarmee onder meer de weg vrijmaken voor nauwere economische en veiligheidsbanden. Dit blijkt uit een document dat Reuters heeft ingezien. Daarin zou ook staan dat de EU de sancties tegen Syrië verder wil verzachten. Op 11 mei zouden de gesprekken hierover op hoog politiek niveau beginnen met de Syrische overgangsautoriteiten.
4 uur geleden