Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondanks verzet in eigen partij akkoord voor coronaplan Johnson

Ondanks verzet in eigen partij akkoord voor coronaplan Johnson

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Ondanks ongekend verzet in zijn eigen conservatieve partij, heeft de Britse premier Boris Johnson zijn jongste coronamaatregelen door het parlement kunnen loodsen. Hij wist zich in de strijd tegen de Omikron-variant verzekerd van de steun van oppositiepartij Labour.

Tientallen conservatieve parlementariërs rebelleerden en stemden tegen de nieuwe coronabeperkingen voor Engeland. Britse media hebben het over de grootste opstand binnen de Conservatieve Partij sinds Johnson aan de macht is. Een deel van de rebellen vindt dat sommige coronamaatregelen de vrijheid van de burger verder aantasten. Anderen hebben kritiek op de manier waarop Johnson omgaat met een reeks schandalen, die de partij in peilingen hebben doen kelderen.

De afgevaardigden moesten over elke corona-ingreep apart stemmen. Voor alles bleek er uiteindelijk een duidelijke meerderheid. Zo komt er een vaccinatieplicht voor een deel van het zorgpersoneel. Ook moeten nachtclubs en andere bedrijven in Engeland gaan controleren of meerderjarige bezoekers volledig zijn gevaccineerd tegen het coronavirus of recent negatief zijn getest. Verder wordt de mondkapjesplicht uitgebreid.

Meer uit Buitenland

Trump aangekomen in Abu Dhabi voor slot reis door Midden-Oosten

ABU DHABI (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is begonnen aan het laatste onderdeel van de eerste grote internationale reis van zijn tweede ambtsperiode. Hij landde na bezoeken aan Saudi-Arabië en Qatar donderdagmiddag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten.

23 minuten geleden
Hongaarse media en activisten keren zich tegen wetsvoorstel Orbán

BOEDAPEST (ANP/RTR/DPA) - Een nieuw wetsvoorstel van de Fidesz-partij in Hongarije is bedoeld om media, denktanks en mensenrechtenorganisaties het zwijgen op te leggen, vinden 62 organisaties die donderdag een open brief hebben gedeeld. Ze vinden het wetsvoorstel van de partij van premier Viktor Orbán een "autoritaire poging om aan de macht te blijven".

45 minuten geleden
NAVO houdt nauw contact met Estland na incident met Russische jet

ANTALYA (ANP) - De NAVO "houdt nauw contact met Estland" over een incident met een Russisch gevechtsvliegtuig dat het Estse luchtruim zou hebben geschonden. Ze zorgen ervoor dat ze weten wat er precies is gebeurd, verzekert NAVO-topman Mark Rutte.

45 minuten geleden
VK werkt volgens Starmer aan terugkeerhubs voor migranten

TIRANA (ANP/AFP) - De Britse regering kijkt of het mogelijk is om zogenoemde terugkeerhubs voor migranten in te richten. Minister-president Keir Starmer zegt in gesprek te zijn met andere landen om te kijken of van daaruit mensen uitgezet kunnen worden die niet in het VK mogen blijven, omdat hun asielaanvraag is afgewezen.

1 uur geleden
Rusland en Oekraïne beledigen elkaar voor vredesoverleg

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beledigd voor een vredesoverleg in het Turkse Istanbul. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky omschreef de Russische delegatie als een "nepdelegatie". Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken noemde hem vervolgens onder meer een "clown" en een "loser".

1 uur geleden
Trump bezoekt militairen Qatar en zinspeelt op derde ambtstermijn

DOHA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij een bezoek aan Amerikaanse militairen in Qatar weer gezinspeeld op een derde ambtstermijn. Hij zei tijdens een toespraak op luchtmachtbasis Al Udeid dat "sommige mensen" willen dat hij een vierde keer meedoet aan de verkiezingen. "Daar moeten we dan maar over nadenken", zei de president.

2 uur geleden
Turkije blijft operaties uitvoeren tegen PKK

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse strijdkrachten blijven vooralsnog optreden tegen de PKK, die heeft aangekondigd zichzelf op te heffen. Het Turkse ministerie van Defensie zegt er zeker van te willen zijn dat de beweging geen gevaar meer vormt voor Turkije.

2 uur geleden