Ondanks verzet in eigen partij akkoord voor coronaplan Johnson
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Ondanks ongekend verzet in zijn eigen conservatieve partij, heeft de Britse premier Boris Johnson zijn jongste coronamaatregelen door het parlement kunnen loodsen. Hij wist zich in de strijd tegen de Omikron-variant verzekerd van de steun van oppositiepartij Labour.
Tientallen conservatieve parlementariërs rebelleerden en stemden tegen de nieuwe coronabeperkingen voor Engeland. Britse media hebben het over de grootste opstand binnen de Conservatieve Partij sinds Johnson aan de macht is. Een deel van de rebellen vindt dat sommige coronamaatregelen de vrijheid van de burger verder aantasten. Anderen hebben kritiek op de manier waarop Johnson omgaat met een reeks schandalen, die de partij in peilingen hebben doen kelderen.
De afgevaardigden moesten over elke corona-ingreep apart stemmen. Voor alles bleek er uiteindelijk een duidelijke meerderheid. Zo komt er een vaccinatieplicht voor een deel van het zorgpersoneel. Ook moeten nachtclubs en andere bedrijven in Engeland gaan controleren of meerderjarige bezoekers volledig zijn gevaccineerd tegen het coronavirus of recent negatief zijn getest. Verder wordt de mondkapjesplicht uitgebreid.
Meer uit Buitenland
ADDIS ABEBA/NEW YORK (ANP/RTR) - Ethiopië heeft in een brief aan de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties geëist dat het buurland Eritrea zijn troepen terugtrekt uit Ethiopië. Volgens de minister van Buitenlandse Zaken Gedion Timothewos laat de aanwezigheid van Eritrese troepen op het grondgebied van Ethiopië geen andere keuze dan dat het land zich tegen Eritrea verdedigt.
27 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR/AFP) - Zeker drie Saudische burgers zijn om het leven gekomen bij twee aanvallen op de luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad. Dat meldt de burgerluchtvaartautoriteit. De aanvallen vonden donderdag al plaats.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Burgemeester Zohran Mamdani van New York gaat van de Amerikaanse president Donald Trump eisen dat immigratiedienst ICE alle handhavingsacties in de stad staakt. Dat schreef Mamdani donderdag op X, nadat ICE een man in New York zou hebben neergeschoten.
5 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - De politie in het Belgische Luik heeft 76 mensen opgepakt tijdens studentenprotesten in de stad. Net als in Frankrijk lopen de protesten van scholieren en studenten in Luik de afgelopen dagen ook uit op rellen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De botsing tussen een vliegtuig van American Airlines en een Black Hawk-helikopter van het leger in Washington vorig jaar was het gevolg van verschillende systeemfouten. Dat staat in een onderzoeksrapport van het Amerikaanse leger, dat is ingezien door persbureau Reuters. Bij de crash kwamen 67 mensen om het leven.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Meer dan vijfhonderd mensen zijn donderdag gearresteerd bij de onderwijsprotesten in Frankrijk. Er waren in totaal meer dan 70.000 mensen op de been, meldt het ministerie. Demonstranten eisen hervormingen in het onderwijs.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump garandeert op Truth Social dat de Verenigde Staten geen aanvallen zullen uitvoeren op Iran voor de tussentijdse verkiezingen in de VS van volgende maand. Volgens hem verlopen de gesprekken tussen beide landen "productief".
14 uur geleden