Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondanks treinstaking geen chaos op Schiphol

Ondanks treinstaking geen chaos op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Hoewel de effecten van de staking van NS-personeel in Zuid-Holland vrijdag in de hele Randstad voelbaar zijn, is er op Schiphol niet veel van te merken. Volgens een woordvoerder van de luchthaven zijn er vooralsnog geen bijzonderheden te melden. Wel zijn er extra verkeersregelaars ingezet zodat het verkeer rond de luchthaven goed kan doorstromen.

De luchthaven waarschuwde reizigers van tevoren voor treinen die misschien niet rijden, vertragingen en eventuele drukte in de trein en op de stations. Automobilisten werd gevraagd zoveel mogelijk samen te reizen. Daar hebben reizigers waarschijnlijk rekening mee gehouden, aldus de woordvoerder.

Bussen

Ook een woordvoerder van Transdev, het moederbedrijf van Connexxion, laat weten dat het op de bussen van Schiphol naar Amsterdam niet drukker is dan normaal. "Het is goed te doen", aldus de woordvoerder.

Door de staking ligt het treinverkeer in Zuid-Holland wel vrijwel volledig plat. Op de site van de NS is verder te zien dat de staking in vrijwel de hele Randstad voor treinuitval zorgt, bijvoorbeeld ook rond Schiphol.

Maandag gaan de acties verder in de regio noordwest, waar grote knooppunten als Amsterdam en Schiphol onder vallen. De luchthaven houdt de situatie maandag scherp in de gaten en heeft contact met NS, aldus de woordvoerder. "Op basis daarvan kunnen we hopelijk een inschatting maken wat we maandag kunnen verwachten. We zijn voorbereid op verschillende scenario's."

Meer uit Binnenland

Politie houdt verdachte aan na steekincident in Helmond

HELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.

3 uur geleden
Harde kern ADO belooft Den Haag bescherming tegen Gen Z-betogers

DEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.

7 uur geleden
Zeehondencentrum WEC stelt faillissementsaanvraag voorlopig uit

LAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) stelt zijn faillissementsaanvraag voorlopig uit. Dat heeft het bestuur van het WEC vrijdagavond bekendgemaakt. Door "overweldigende steun vanuit de samenleving" kan het zeehondencentrum voorlopig doordraaien en rustig zoeken naar "nieuwe mogelijkheden voor de toekomst". De afgelopen drie weken werd 1,3 miljoen euro ingezameld.

7 uur geleden
Doorbraak cold case: man (57) opgepakt voor verkrachting in 1994

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.

9 uur geleden
Stationsgebouw Vught verplaatst naar nieuwe plek

VUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.

10 uur geleden
Bezoekster kerstshow Duiven overleden na roltrapincident

DUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.

10 uur geleden
Politiemedewerker Den Haag vast voor verkopen politie-informatie

DEN HAAG (ANP) - Een 36-jarige politiemedewerker in Den Haag is deze week aangehouden. De man wordt ervan verdacht ongeoorloofd het politiesysteem te hebben geraadpleegd. Hij zou de politie-informatie hebben verkocht aan anderen.

11 uur geleden