Ondanks treinstaking geen chaos op Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Hoewel de effecten van de staking van NS-personeel in Zuid-Holland vrijdag in de hele Randstad voelbaar zijn, is er op Schiphol niet veel van te merken. Volgens een woordvoerder van de luchthaven zijn er vooralsnog geen bijzonderheden te melden. Wel zijn er extra verkeersregelaars ingezet zodat het verkeer rond de luchthaven goed kan doorstromen.
De luchthaven waarschuwde reizigers van tevoren voor treinen die misschien niet rijden, vertragingen en eventuele drukte in de trein en op de stations. Automobilisten werd gevraagd zoveel mogelijk samen te reizen. Daar hebben reizigers waarschijnlijk rekening mee gehouden, aldus de woordvoerder.
Bussen
Ook een woordvoerder van Transdev, het moederbedrijf van Connexxion, laat weten dat het op de bussen van Schiphol naar Amsterdam niet drukker is dan normaal. "Het is goed te doen", aldus de woordvoerder.
Door de staking ligt het treinverkeer in Zuid-Holland wel vrijwel volledig plat. Op de site van de NS is verder te zien dat de staking in vrijwel de hele Randstad voor treinuitval zorgt, bijvoorbeeld ook rond Schiphol.
Maandag gaan de acties verder in de regio noordwest, waar grote knooppunten als Amsterdam en Schiphol onder vallen. De luchthaven houdt de situatie maandag scherp in de gaten en heeft contact met NS, aldus de woordvoerder. "Op basis daarvan kunnen we hopelijk een inschatting maken wat we maandag kunnen verwachten. We zijn voorbereid op verschillende scenario's."
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
2 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
2 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
3 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
3 uur geledenLEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.
4 uur geleden