Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondanks ruim 600 bezwaren extra opslag PFAS-grond rond Schiphol

Ondanks ruim 600 bezwaren extra opslag PFAS-grond rond Schiphol

HAARLEMMERMEER (ANP) - Ondanks ruim 600 bezwaren van omwonenden komt er in Badhoevedorp een extra opslagplaats voor met PFAS vervuilde grond, afkomstig van Schiphol. De commissie die de 637 ingediende bezwaren behandelde, verklaarde ze allemaal ongegrond. Dat betekent dat er naast het vliegveld een vierde opslaglocatie kan komen.

Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Haarlemmermeer, waar Badhoevedorp onder valt, neemt het advies van de bezwarencommissie over. Volgens de commissie is het "voldoende aannemelijk" dat alle maatregelen en voorschriften die in de omgevingsvergunning staan "voldoende bescherming" bieden aan de omwonenden. De inwoners van Badhoevedorp maken zich juist zorgen om hun gezondheid en mogelijke vervuiling van de omgeving.

Schiphol slaat op enkele locaties vlak bij het vliegveld grond op met daarin PFAS, een verzamelnaam voor duizenden chemische stoffen die schadelijk kunnen zijn voor mens en milieu. De PFAS, vooral het giftige PFOS, zaten in het blusschuim dat jarenlang op het vliegveld werd gebruikt bij incidenten en brandoefeningen. Bij bouwwerkzaamheden kijkt Schiphol of de aarde die daarbij vrijkomt kan worden hergebruikt. De luchthaven wil bijna 200.000 ton vervuilde grond 'wassen' met een speciale schoonmaakinstallatie. De grond wordt daarom opgeslagen in de buurt, ingepakt in folie die voorkomt dat deze wegwaait of zich vermengt met de bodem.

Hoorzitting

Haarlemmermeer wilde in eerste instantie alleen de bezwaren in behandeling nemen van mensen die binnen een straal van 500 meter rond de opslaglocatie wonen. Het zou dan gaan om slechts vijf van de 637 bezwaren. De commissie besloot die grens op te rekken naar 2 kilometer, waardoor het om 155 bezwaren ging. De rest werd niet-ontvankelijk verklaard.

Na een hoorzitting op 19 maart heeft de commissie geadviseerd om alle bezwaren af te wijzen, wat het college dan ook deed. Volgens de bezwarencommissie heeft Schiphol aan alle voorwaarden voldaan om een vergunning te krijgen voor de vierde opslaglocatie. Schiphol houdt op 2 juli een bewonersavond, waar omwonenden terechtkunnen met hun "vragen en zorgen" over PFAS.

Meer uit Binnenland

NCSC: nog geen sprake van succesvol misbruik PHP-kwetsbaarheden

DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft donderdagmiddag nog geen signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat meldt de instantie in een nieuwe update. "Ook zijn er momenteel geen aanwijzingen dat de beschikbare patches de kwetsbaarheden onvoldoende verhelpen."

2 minuten geleden
Week cel en taakstraf voor vernielen politievoertuig in Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Zaandam is veroordeeld tot een week cel en dertig uur taakstraf voor het vernielen van een politievoertuig op maandag in de Amsterdamse wijk Floradorp, meldt het Openbaar Ministerie donderdag. Eerder werd een 22-jarige Amsterdammer al veroordeeld voor vernielingen in Floradorp.

23 minuten geleden
Risico Shamonda-virus is volgens RIVM laag

BILTHOVEN (ANP) - De kans is heel klein dat een mens besmet raakt met het Shamonda-virus, een veeziekte. En als mensen toch worden geïnfecteerd, hebben de meeste mensen voldoende weerstand. "We kunnen niet uitsluiten dat het virus ook mensen kan infecteren, maar we denken dat het risico laag is", zegt viroloog Chantal Reusken van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 uur geleden
Politie 'gaat ervan uit' dat Hajar is gedood in antikraakpand

AMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de 29-jarige Hajar is omgebracht in een antikraakpand in de Amsterdamse wijk Buitenveldert. Een woordvoerder bevestigde een bericht hierover bij de lokale zender AT5.

1 uur geleden
Nog geen datalekmeldingen om PHP bij Autoriteit Persoonsgegevens

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft tot nu toe geen meldingen ontvangen van datalekken als gevolg van de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Organisaties zijn wettelijk verplicht het te melden als er een mogelijk datalek is waarbij persoonsgegevens betrokken zijn.

1 uur geleden
Acht nieuwe besmettingen met westnijlvirus vastgesteld

BILTHOVEN (ANP) - Bij nog eens acht mensen in Nederland is afgelopen week het westnijlvirus vastgesteld. Dat betekent dat het totaalaantal bevestigde besmettingen dit jaar tot nu toe uitkomt op 72, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

2 uur geleden
Uitstel hoger beroep fatale val klimmuur valt nabestaanden zwaar

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam verwacht niet eerder dan in april volgend jaar verder te kunnen met het hoger beroep in de zaak tegen Klimmuur Amsterdam, waar op 3 november 2023 een 11-jarige jongen een fatale val van veertien meter hoogte maakte tijdens een kinderfeestje. Het proces is slopend voor de nabestaanden en de vertraging van het hoger beroep valt ze emotioneel zwaar, aldus hun advocaat.

2 uur geleden