Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondanks ruim 600 bezwaren extra opslag PFAS-grond rond Schiphol

Ondanks ruim 600 bezwaren extra opslag PFAS-grond rond Schiphol

HAARLEMMERMEER (ANP) - Ondanks ruim 600 bezwaren van omwonenden komt er in Badhoevedorp een extra opslagplaats voor met PFAS vervuilde grond, afkomstig van Schiphol. De commissie die de 637 ingediende bezwaren behandelde, verklaarde ze allemaal ongegrond. Dat betekent dat er naast het vliegveld een vierde opslaglocatie kan komen.

Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Haarlemmermeer, waar Badhoevedorp onder valt, neemt het advies van de bezwarencommissie over. Volgens de commissie is het "voldoende aannemelijk" dat alle maatregelen en voorschriften die in de omgevingsvergunning staan "voldoende bescherming" bieden aan de omwonenden. De inwoners van Badhoevedorp maken zich juist zorgen om hun gezondheid en mogelijke vervuiling van de omgeving.

Schiphol slaat op enkele locaties vlak bij het vliegveld grond op met daarin PFAS, een verzamelnaam voor duizenden chemische stoffen die schadelijk kunnen zijn voor mens en milieu. De PFAS, vooral het giftige PFOS, zaten in het blusschuim dat jarenlang op het vliegveld werd gebruikt bij incidenten en brandoefeningen. Bij bouwwerkzaamheden kijkt Schiphol of de aarde die daarbij vrijkomt kan worden hergebruikt. De luchthaven wil bijna 200.000 ton vervuilde grond 'wassen' met een speciale schoonmaakinstallatie. De grond wordt daarom opgeslagen in de buurt, ingepakt in folie die voorkomt dat deze wegwaait of zich vermengt met de bodem.

Hoorzitting

Haarlemmermeer wilde in eerste instantie alleen de bezwaren in behandeling nemen van mensen die binnen een straal van 500 meter rond de opslaglocatie wonen. Het zou dan gaan om slechts vijf van de 637 bezwaren. De commissie besloot die grens op te rekken naar 2 kilometer, waardoor het om 155 bezwaren ging. De rest werd niet-ontvankelijk verklaard.

Na een hoorzitting op 19 maart heeft de commissie geadviseerd om alle bezwaren af te wijzen, wat het college dan ook deed. Volgens de bezwarencommissie heeft Schiphol aan alle voorwaarden voldaan om een vergunning te krijgen voor de vierde opslaglocatie. Schiphol houdt op 2 juli een bewonersavond, waar omwonenden terechtkunnen met hun "vragen en zorgen" over PFAS.

Meer uit Binnenland

Wilders weigert uitnodiging informateur over minderheidskabinet

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders gaat deze week niet in gesprek met D66, VVD en CDA over eventuele steun voor een minderheidskabinet en weigert daarmee de uitnodiging van de informateur. Hij gaat "géén koffie drinken met Jetten, Yeşilgöz en Bontenbal", deelt hij mee. De PVV-voorman had al eerder gezegd dat hij niet van plan was steun te verlenen aan de plannen die D66 en CDA samen op papier hadden gezet.

1 minuut geleden
Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

2 minuten geleden
Ziekenhuis aansprakelijk nadat gynaecoloog eigen zaad gebruikte

LEEUWARDEN (ANP) - Het Isala Ziekenhuis in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald. De hoogte van de schadevergoeding is nog niet bekend.

39 minuten geleden
Verbouwing Leiden Centraal op komst, gaat 674 miljoen euro kosten

LEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.

1 uur geleden
Treinverkeer van en naar Breda rijdt weer na urenlange storing

BREDA (ANP) - Het treinverkeer van en naar Breda rijdt weer. Vanaf 11.45 uur is de normale dienstregeling weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. "Wel zien we nog enkele opgeheven treinen, maar dat zijn sporadische gevallen. Reizigers kunnen weer van A naar B."

2 uur geleden
Van Weel ontbiedt ambassadeur Iran om geweld tegen demonstranten

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om het gewelddadig optreden tegen demonstranten door het streng-islamitische regime. Dat meldt de demissionaire VVD-bewindsman op X.

2 uur geleden
Misbruik beheerste leven verdachte Barendrechtse zedenzaak

ROTTERDAM (ANP) - "Het was een obsessie. Het beheerste uw leven." Dat zei de voorzitter van de rechtbank in Rotterdam dinsdag tegen Mels van B. (46) uit Barendrecht, verdacht van ernstig seksueel misbruik van tientallen jonge meisjes. De verdachte beaamde de observatie van de rechter.

3 uur geleden