Ondanks oproep Trump gaat school zoontje Barron niet totaal open
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat alle scholen in zijn land in september weer opengaan, maar hij zal zelf zijn zoontje Barron waarschijnlijk nog thuis les moeten geven. De middelbare privéschool van Barron heeft namelijk aangekondigd niet helemaal open te zullen gaan en er rekening mee te houden dat voorlopig alleen online lessen worden gegeven vanwege het coronavirus.
De St. Andrews Episcopal School in Washington heeft de ouders volgens Amerikaanse media laten weten dat er nog wordt overlegd over een gedeeltelijke opening en dat de onderwijsinstelling daar ook op hoopt. Als dat gebeurt zullen de leerlingen via een rotatiesysteem op school les krijgen of online.
Trump heeft er herhaaldelijk op aangedrongen dat scholen in de herfst weer volledig de deuren openen. Hij dreigde zelfs met het inhouden van federaal geld voor districten die dat niet doen. Steeds meer staten en privéscholen leggen dat naast zich neer.
De 14-jarige Barron zit al drie jaar op de school in Washington
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Astronauten aan boord van het internationale ruimtestation ISS hebben de opdracht gekregen te schuilen in hun ruimtevaartuig en zich voor te bereiden op een mogelijke evacuatie, meldt een woordvoerder van NASA op X. Het gaat om een voorzorgsmaatregel, terwijl de Russische bemanning van het ruimtestation probeert een steeds groter wordend lek in hun deel van het ISS te dichten.
8 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De marine van Oekraïne heeft bevestigd dat een Oekraïense zeedrone naar Roemenië is gevaren. Het onbemande vaartuig zou op de Zwarte Zee van koers zijn geraakt door Russische elektronische oorlogsvoering.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De gezondheidstoestand van de Noorse kroonprinses Mette-Marit is het afgelopen jaar flink achteruitgegaan. Er is veel meer littekenweefsel in de longen gekomen en haar longfunctie is de afgelopen drie maanden flink teruggevallen. Tijdens een persconferentie noemde hoofdarts en longspecialist Are Holm van het Rikshospitalet de situatie "gevaarlijk".
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Libanese parlementsvoorzitter Nabih Berri zegt dat Hezbollah zich wat hem betreft kan terugtrekken uit het zuiden van Libanon, als Israëlische militairen daar tegelijkertijd ook vertrekken. Berri is een bondgenoot van Hezbollah en wordt gezien als een tussenpersoon. Hezbollah is niet bij vredesgesprekken betrokken, maar speelt wel een rol bij het beëindigen van de gevechten.
3 uur geledenTIVAT (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt dat de Europese Unie "moet laten zien dat ze uit te breiden is en bereid is tot uitbreiding". Daar wil hij het over hebben op de top van de Europese Unie en de Westelijke Balkan in Montenegro.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorstel goedgekeurd om ongeveer 70 miljard dollar (60 miljard euro) uit te trekken voor het immigratiebeleid van de regering-Trump. Het geld gaat volgens Amerikaanse media als The Hill en Politico onder meer naar diensten als vreemdelingenpolitie ICE en grensbewakingsdienst Border Patrol.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet sms'jes die haar voorzitter Ursula von der Leyen uitwisselt met staatshoofden en regeringsleiders bewaren. Dat stelt de EU-ombudsvrouw Teresa Anjinho na een onderzoek naar een verwijderd sms'je van de Franse president Emmanuel Macron aan Von der Leyen.
5 uur geleden