Ondanks oproep Trump gaat school zoontje Barron niet totaal open
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat alle scholen in zijn land in september weer opengaan, maar hij zal zelf zijn zoontje Barron waarschijnlijk nog thuis les moeten geven. De middelbare privéschool van Barron heeft namelijk aangekondigd niet helemaal open te zullen gaan en er rekening mee te houden dat voorlopig alleen online lessen worden gegeven vanwege het coronavirus.
De St. Andrews Episcopal School in Washington heeft de ouders volgens Amerikaanse media laten weten dat er nog wordt overlegd over een gedeeltelijke opening en dat de onderwijsinstelling daar ook op hoopt. Als dat gebeurt zullen de leerlingen via een rotatiesysteem op school les krijgen of online.
Trump heeft er herhaaldelijk op aangedrongen dat scholen in de herfst weer volledig de deuren openen. Hij dreigde zelfs met het inhouden van federaal geld voor districten die dat niet doen. Steeds meer staten en privéscholen leggen dat naast zich neer.
De 14-jarige Barron zit al drie jaar op de school in Washington
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi wordt volgens Pakistaanse bronnen vrijdagavond in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad verwacht. Hij komt met een delegatie om eventueel met de VS te onderhandelen. Een Amerikaans team is volgens de bronnen al in Islamabad om een nieuwe ronde onderhandelingen tussen Iran en de VS voor te bereiden.
24 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.
3 uur geledenODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
11 uur geleden