Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondanks oorlog Oekraïne toch 'heel veel overeenstemming' in G20

Ondanks oorlog Oekraïne toch 'heel veel overeenstemming' in G20

WASHINGTON (ANP) - Verschillen van zienswijze over de Russische invasie in Oekraïne verhinderen niet dat de grootste economieën in de wereld over veel economische zaken ongeveer hetzelfde denken. Met die boodschap kwam de Indonesische minister van Financiën Sri Mulyani Indrawati na afloop van de mini G20-top in Washington.

Indonesië is dit jaar officieel gastland van de G20, volgende maand is daar ook nog een grote top van de groep van grote economieën. In Washington was er nu alleen een vergadering van de ministers van Financiën en centralebankhoofden van de landen uit de groep. Er is gesproken over grote economische problemen als de hoge inflatie en de impact van de grote rentestappen van bijvoorbeeld de Amerikaanse Federal Reserve op ontwikkelingslanden.

Dat de politieke visies ver uit elkaar liggen is geen verrassing. Naast grote westerse landen zitten ook China en India in de G20 en van hen is bekend dat ze anders kijken naar de oorlog in Oekraïne en westerse sancties tegen Rusland. Ook Rusland zelf is onderdeel van de landengroep en het Kremlin houdt de mogelijkheid nog altijd open dat president Vladimir Poetin volgende maand naar de G20-top in Bali afreist, iets wat in het Westen gevoelig ligt.

"Maar we hebben ook heel veel overeenstemming. En dat is erg belangrijk", aldus de Indonesische minister. Volgens haar onderschreven de ministers en centralebankhoofden onder meer dat ze zich zullen inspannen om de inflatie te bestrijden en dat daarbij ook gelet zal worden op de mogelijke negatieve gevolgen van beleid voor andere landen, ook wel spillover genoemd. Verder is er onder meer gepraat over de mogelijkheden voor regulering van cryptomunten.

Meer uit Financieel

Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

15 minuten geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

4 uur geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

6 uur geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

7 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

18 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

19 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

22 uur geleden