Ondanks oorlog Oekraïne toch 'heel veel overeenstemming' in G20
WASHINGTON (ANP) - Verschillen van zienswijze over de Russische invasie in Oekraïne verhinderen niet dat de grootste economieën in de wereld over veel economische zaken ongeveer hetzelfde denken. Met die boodschap kwam de Indonesische minister van Financiën Sri Mulyani Indrawati na afloop van de mini G20-top in Washington.
Indonesië is dit jaar officieel gastland van de G20, volgende maand is daar ook nog een grote top van de groep van grote economieën. In Washington was er nu alleen een vergadering van de ministers van Financiën en centralebankhoofden van de landen uit de groep. Er is gesproken over grote economische problemen als de hoge inflatie en de impact van de grote rentestappen van bijvoorbeeld de Amerikaanse Federal Reserve op ontwikkelingslanden.
Dat de politieke visies ver uit elkaar liggen is geen verrassing. Naast grote westerse landen zitten ook China en India in de G20 en van hen is bekend dat ze anders kijken naar de oorlog in Oekraïne en westerse sancties tegen Rusland. Ook Rusland zelf is onderdeel van de landengroep en het Kremlin houdt de mogelijkheid nog altijd open dat president Vladimir Poetin volgende maand naar de G20-top in Bali afreist, iets wat in het Westen gevoelig ligt.
"Maar we hebben ook heel veel overeenstemming. En dat is erg belangrijk", aldus de Indonesische minister. Volgens haar onderschreven de ministers en centralebankhoofden onder meer dat ze zich zullen inspannen om de inflatie te bestrijden en dat daarbij ook gelet zal worden op de mogelijke negatieve gevolgen van beleid voor andere landen, ook wel spillover genoemd. Verder is er onder meer gepraat over de mogelijkheden voor regulering van cryptomunten.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - BMW heeft zijn winstverwachting voor de tweede keer in vijf maanden verlaagd. Dat meldt de Duitse autofabrikant, die woensdag met kwartaalcijfers komt. De autobouwer versnelt zijn herstructurering, terwijl het kampt met een tegenvallende vraag uit China naar zijn auto's.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) zal de rente in december waarschijnlijk verhogen, zegt de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel. Nagel, die ook lid is van de raad van bestuur van de ECB, stelt dat op basis van de huidige inflatievooruitzichten een renteverhoging onvermijdelijk is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 150 miljoen euro extra uit om de stroomkosten voor industriebedrijven te verlagen. Dat melden minister Stientje van Veldhoven en staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer. Het bedrag komt bovenop het geld dat daarvoor in het coalitieakkoord al was gereserveerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met verlies gesloten. Philips behoorde tot de winnaars bij de hoofdfondsen na kwartaalcijfers. De omzet van het zorgtechnologieconcern is gestegen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. Het aandeel klom bijna 5 procent.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse producent van verzorgings- en voedingsmiddelen Unilever wil tegen eind 2029 1 miljard euro besparen om de reorganisatie van topman Fernando Fernandez te versnellen, maakte het concern dinsdag bekend.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op supermarktkoelingen in Europa zijn mogelijk een voorbode van steeds vaker voorkomende verstoringen. Dat zei het hoofd van de Britse cybersecuritydienst dinsdag. Volgens hem zullen dit soort incidenten toenemen doordat verouderde technologie de ontwikkelingen van hackers niet kan bijhouden.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP/BLOOMBERG) - De chipfabrikant Nexperia uit Nijmegen, die vorig jaar centraal stond in een diplomatiek conflict tussen Nederland en China, heeft een rechtszaak aangespannen tegen het Chinese moederbedrijf Wingtech Technology. Dat maakte Wingtech dinsdag bekend. Volgens de Chinezen eist Nexperia een schadevergoeding van meer dan 2 miljard dollar.
5 uur geleden