Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondanks ongemak stemt Kamer voor nieuwe toeslagenregelingen

Ondanks ongemak stemt Kamer voor nieuwe toeslagenregelingen

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de zorgen en het ongemak die de Kamer heeft geuit over de regelingen voor ex-partners en nabestaanden van gedupeerden in het toeslagenschandaal, heeft vrijwel de voltallige Tweede Kamer voor de wet gestemd die compensatie voor deze groepen mogelijk maakt. Ook kinderen van gedupeerde aanvragers van kinderopvangtoeslag worden gecompenseerd.

De Raad van State uitte eerder harde kritiek op de voorstellen van staatssecretaris Aukje de Vries (Toeslagen). De grote vrees van de Raad, evenals van veel Kamerleden, is dat de toename van het aantal regelingen de toch al zeer stroperig verlopende 'hersteloperatie' verder vertraagt. Gedupeerden die nog niet hun volledige compensatie hebben ontvangen, moeten dan nog langer wachten.

Niet alleen de oppositie, maar juist ook coalitiepartijen spraken in een debat vorige week hun zorgen uit over het wetsvoorstel. De ChristenUnie en het CDA twijfelden hardop, en verschillende Kamerleden zeiden zich zorgen te maken over mogelijke rechtsongelijkheid en de gebrekkige uitvoerbaarheid. SP-Kamerlid Renske Leijten, zeer zichtbaar in het toeslagendossier, noemde de hele hersteloperatie voor gedupeerden een "gedrocht".

Sneller en persoonlijker

Leijten diende evenwel een voorstel in om de wet aan te passen, waardoor het proces voor nabestaanden wordt veranderd. Zo moet voorkomen worden dat nabestaanden in het stroperige bestaande herstelproces "worden gezogen". Via een persoonlijk gesprek moet het proces sneller en persoonlijker worden gemaakt voor mensen die compensatie aanvragen. De Kamer schaarde zich achter het aanpassingsvoorstel van de SP, dat voor "zó'n verbetering" zorgde, dat ook die partij het wetsvoorstel steunde.

Staatssecretaris De Vries spreekt van een "belangrijke stap" voor de mensen die aanspraak maken op de regeling. De Eerste Kamer moet zich ook nog over de wet buigen.

Meer uit Politiek

Jetten en Bontenbal praten maandag verder over informatiedocument

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelaars van D66 en CDA praten maandag onder leiding van informateur Sybrand Buma verder over de formatie. De twee partijen hebben nog ruim een week om samen een document op te stellen dat kan dienen als basis voor de rest van de kabinetsformatie. Op 9 december moet het af zijn, wat volgens de partijen zeker gaat lukken.

7 uur geleden
Dijksma: landelijke politiek 'halfhartig' richting lokale bestuur

AMSTERDAM (ANP) - Sharon Dijksma verwijt de landelijke politiek "halfhartigheid" in de houding naar het lokale bestuur. De voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) reageerde bij Buitenhof op de advertentie in De Limburger waarin lokale bestuurders protesteren tegen intimidatie.

11 uur geleden
Rijkaart houdt overal rekening mee bij acties VS rond Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Frank Rijkaart van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties "houdt overal rekening mee" bij de acties van de Verenigde Staten rond Venezuela. In WNL Op Zondag zei de BBB-bewindsman dat we "niet kunnen denken dat het lekker rustig is voor de eilanden". Hij bedoelt daarmee Aruba, Bonaire en Curaçao die niet ver van Venezuela liggen.

13 uur geleden
Overstap senator Griffioen naar D66 doet Van der Plas pijn

APELDOORN (ANP) - De overstap van Eerste Kamerlid Arie Griffioen van BBB naar D66 doet BBB-partijleider Caroline van der Plas pijn. Na afloop van een algemene ledenvergadering in Apeldoorn zei Van der Plas dat ze het moeilijk te begrijpen vindt dat Griffioen overstapt naar D66, een partij die volgens Van der Plas recht tegenover BBB staat.

1 dag geleden
BBB doet in 29 gemeenten mee aan gemeenteraadsverkiezingen

APELDOORN (ANP) - De BBB doet in 29 gemeenten mee aan de gemeenteraadsverkiezingen volgend jaar. De opvallendste gemeente waar de partij meedoet is Amsterdam. In Friesland doen met acht gemeenten de meeste mee.

1 dag geleden
SP doet met oud-FNV-voorzitter Tuur Elzinga mee in Bloemendaal

BLOEMENDAAL (ANP) - De SP doet met de nieuwe afdeling Bloemendaal-Heemstede mee aan de gemeenteraadsverkiezingen in Bloemendaal. Voormalig voorzitter van de vakbond FNV Tuur Elzinga is de lijsttrekker voor de partij.

1 dag geleden
Buma nuanceert 'afgevallen' optie GL-PvdA én VVD in formatie

DEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma heeft via zijn woordvoerder uitspraken genuanceerd die hij eerder vrijdag deed over de kabinetsformatie. Hij zei toen dat de optie van een kabinet met zowel GroenLinks-PvdA als de VVD definitief is "afgevallen". Hij laat nu weten dat hij bedoelde dat de VVD een blokkade heeft opgeworpen voor samenwerking met GroenLinks-PvdA, en dat hij "tot op heden geen reden" heeft "om aan te nemen dat dat is veranderd".

2 dagen geleden