Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondanks ongemak stemt Kamer voor nieuwe toeslagenregelingen

Ondanks ongemak stemt Kamer voor nieuwe toeslagenregelingen

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de zorgen en het ongemak die de Kamer heeft geuit over de regelingen voor ex-partners en nabestaanden van gedupeerden in het toeslagenschandaal, heeft vrijwel de voltallige Tweede Kamer voor de wet gestemd die compensatie voor deze groepen mogelijk maakt. Ook kinderen van gedupeerde aanvragers van kinderopvangtoeslag worden gecompenseerd.

De Raad van State uitte eerder harde kritiek op de voorstellen van staatssecretaris Aukje de Vries (Toeslagen). De grote vrees van de Raad, evenals van veel Kamerleden, is dat de toename van het aantal regelingen de toch al zeer stroperig verlopende 'hersteloperatie' verder vertraagt. Gedupeerden die nog niet hun volledige compensatie hebben ontvangen, moeten dan nog langer wachten.

Niet alleen de oppositie, maar juist ook coalitiepartijen spraken in een debat vorige week hun zorgen uit over het wetsvoorstel. De ChristenUnie en het CDA twijfelden hardop, en verschillende Kamerleden zeiden zich zorgen te maken over mogelijke rechtsongelijkheid en de gebrekkige uitvoerbaarheid. SP-Kamerlid Renske Leijten, zeer zichtbaar in het toeslagendossier, noemde de hele hersteloperatie voor gedupeerden een "gedrocht".

Sneller en persoonlijker

Leijten diende evenwel een voorstel in om de wet aan te passen, waardoor het proces voor nabestaanden wordt veranderd. Zo moet voorkomen worden dat nabestaanden in het stroperige bestaande herstelproces "worden gezogen". Via een persoonlijk gesprek moet het proces sneller en persoonlijker worden gemaakt voor mensen die compensatie aanvragen. De Kamer schaarde zich achter het aanpassingsvoorstel van de SP, dat voor "zó'n verbetering" zorgde, dat ook die partij het wetsvoorstel steunde.

Staatssecretaris De Vries spreekt van een "belangrijke stap" voor de mensen die aanspraak maken op de regeling. De Eerste Kamer moet zich ook nog over de wet buigen.

Meer uit Politiek

Asielopvang is grote opgave, aldus commissarissen van de Koning

DEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.

10 uur geleden
Premier Jetten wil jongeren en mensen buiten zijn bubbel opzoeken

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"

11 uur geleden
Jetten dinsdag naar Brussel, spreekt onder anderen met Rutte

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.

11 uur geleden
Asielminister: nog 11.400 opvangplekken nodig in Zuid-Holland

DEN HAAG (ANP) - In Zuid-Holland moeten gemeenten nog voor 11.400 extra opvangplekken zorgen voor asielzoekers, meldt de nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA). In de zogenoemde capaciteitsraming heeft hij bekendgemaakt hoeveel opvangplekken elke provincie moet verzorgen. Alle provincies komen samen nog 38.000 plekken tekort, meldde Van den Brinks voorganger Mona Keijzer (BBB) eerder al.

11 uur geleden
Kabinet mijdt plekken op Paralympics waar Russische vlag wappert

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet betreurt het dat Russische en Belarussische sporters volgende maand onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Er gaat een regeringsdelegatie naar het sportevenement, maar die zal geen bijeenkomsten bijwonen waar de vlaggen of volksliederen van deze landen te zien of te horen zijn.

11 uur geleden
Jetten doet iedere week aangifte van homohaat en bedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten doet iedere week aangifte van homohaat. Hij krijgt iedere dag bedreigingen binnen vanwege zijn geaardheid, zei hij tijdens de wekelijkse persconferentie met de premier.

11 uur geleden
Jetten wil dat ministers goed nadenken voordat ze iets posten

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) wil dat zijn bewindspersonen voortaan beter nadenken voordat ze iets op sociale media zetten. Hij zei dat in reactie op een Instagram-post van minister en partijgenoot Hans Vijlbrief waar ophef over is ontstaan.

11 uur geleden