Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondanks mogelijk bestand toch Gaza-protest bij Buitenlandse Zaken

Ondanks mogelijk bestand toch Gaza-protest bij Buitenlandse Zaken

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd mensen hebben donderdag voor de 55e keer een stil Gaza-protest gehouden buiten het ministerie van Buitenlandse Zaken, ondanks een mogelijk bestand tussen Israël en Hamas. De demonstratie van rijksambtenaren en anderen is gericht tegen de Nederlandse opstelling in de Gaza-oorlog.

Oud-minister van Ontwikkelingssamenwerking Jan Pronk sprak de mensen toe. Hij zei dat een bestand een eerste stap is, maar dat nog onduidelijk is hoe het verder gaat. Er is nog geen politieke oplossing voor het conflict en "er zullen nog vele doden vallen", verwacht de voormalige minister van PvdA-huize.

Sinds december 2023 houden rijksambtenaren elke donderdagmiddag een half uur een stil protest bij het departement. Ze hebben kritiek op het beleid van het kabinet. Ze vinden het optreden van Israël in de Gazastrook buiten alle proporties. Nederland neemt onvoldoende stelling hiertegen, vinden ze.

Genocide

"Er zal geen bom minder zijn gevallen door het protest", zegt oud-diplomaat Angélique Eijpe. De meerwaarde zit volgens haar in het uitspreken van het ongenoegen; dat veroorzaakt ongemak en dat is de bedoeling. Later deze dag beslist de organisatie of ze doorgaan met hun wekelijks protest.

Hamas viel Israël op 7 oktober 2023 aan en doodde meer dan 1200 mensen. Israël begon daarop direct Hamas in Gaza te bestoken. Daar zijn sindsdien al meer dan 46.000 voornamelijk burgers volgens de Palestijnen omgekomen. Mensenrechtenorganisaties spreken van een genocide. Het Internationaal Strafhof heeft leiders van Israël en Hamas aangeklaagd.

Meer uit Binnenland

NS: Zeeland en Noord-Brabant beter verbonden, HSL nog kwetsbaar

UTRECHT (ANP) - In de NS-dienstregeling van 2026 wordt de eerste trein van de dag op een aantal plekken vervroegd en de laatste trein van de dag verlaat. De hogesnelheidslijn (HSL) blijft "kwetsbaar" en in januari en februari zorgen werkzaamheden voor veel impact rond Schiphol, Den Haag en Haarlem. Dat meldt de NS over de nieuwe regeling, die op zondag 14 december ingaat.

45 minuten geleden
Stint-ondernemers bij aanvang strafzaak: ook voor ons groot drama

DEN BOSCH (ANP) - In de rechtbank in Den Bosch is de strafzaak over het dodelijke ongeluk met een Stint in het Brabantse Oss begonnen. "De vraag wat er werkelijk is gebeurd heeft de afgelopen jaren onze levens beheerst", zeiden Stint-ondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander bij aanvang van de zitting. "Het is voor ons, net als voor iedereen in deze zaak, een vreselijk drama. Ook wij zijn ouder en beseffen als geen ander wat dit ongeluk teweeg heeft gebracht."

1 uur geleden
Aantal asielzoekers Ter Apel voor het eerst in maand boven 2100

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verblijven voor het eerst in bijna een maand meer dan 2100 asielzoekers. Daarmee wordt voor de vierde dag op rij de limiet van 2000 mensen overschreden.

1 uur geleden
Steeds meer Nederlandse woningen zijn aardgasvrij

DEN HAAG (ANP) - Het aantal aardgasvrije woningen neemt toe. Blokverwarming en cv-ketels worden steeds vaker vervangen door stadsverwarming en warmtepompen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2024 was 11,2 procent van de woningen aardgasvrij. Twee jaar eerder was dat nog 8,7 procent.

2 uur geleden
Ombudsmannen slaan alarm over menswaardigheid opvang Oekraïners

DEN HAAG (ANP) - De menswaardigheid in de opvang voor Oekraïense vluchtelingen is in gevaar, waarschuwen de Ombudsman en de Kinderombudsman. Ze slaan alarm over de leefomstandigheden van Oekraïners in Nederland in brieven aan alle gemeenten en woonminister Mona Keijzer. De ombudsmannen roepen hen "met klem" op de situatie voor Oekraïners te verbeteren.

5 uur geleden
Nabestaanden hopen op gerechtigheid in strafzaak over Stint

DEN BOSCH (ANP) - Nabestaanden en slachtoffers van het dodelijke ongeluk met een Stint in het Brabantse Oss hopen dat de strafzaak hen duidelijkheid en gerechtigheid biedt. "Ze hopen dat er iemand ter verantwoording wordt geroepen", zegt een woordvoerder van Namens de Familie, de organisatie die de drie gezinnen en de bestuurster van de elektrische bolderkar bijstaat. "Ze willen weten hoe het heeft kunnen gebeuren." Dinsdag begint het strafproces in de rechtbank in Den Bosch.

5 uur geleden
Bohemian Rhapsody van Queen opnieuw op 1 in Top 2000

HILVERSUM (ANP) - Bohemian Rhapsody van Queen heeft ook dit jaar de meeste stemmen gekregen voor de NPO Radio 2 Top 2000. De klassieker, die dit jaar precies vijftig jaar bestaat, staat voor de 22e keer bovenaan, is maandag bekendgemaakt in het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum. Piano Man van Billy Joel is in de 27e editie van de populaire eindejaarslijst de nummer 2 en plek 3 wordt bezet door Hotel California van Eagles.

17 uur geleden