Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondanks massale zoekactie is vermiste Yoran niet gevonden

Ondanks massale zoekactie is vermiste Yoran niet gevonden

SLEEUWIJK (ANP) - Ongeveer 2500 mensen hebben zaterdag in het Brabantse Sleeuwijk en de wijde omgeving urenlang vergeefs gezocht naar de vermiste Yoran Krol uit die plaats. De 16-jarige jongen verdween op 24 december. De vrijwilligers werden opgedeeld in groepjes en kregen van de leiding van de zoekactie een van de bijna honderd gebieden toegewezen.

Het zoeken begon zaterdagochtend om 10.00 uur in Sleeuwijk en duurde tot zonsondergang. Er werd gezocht in een straal van een kleine 30 kilometer rond de plaats. Rond het middaguur meldden de organisatoren dat er ongeveer 1500 mensen meehielpen met zoeken, "maar gedurende de dag bleven zich maar vrijwilligers aanmelden", vertelt een woordvoerster van de organisator Coördinatie Platform Vermissing (CPV). Volgens een woordvoerder van de politie gaat het om de grootste gecoördineerde zoekactie naar een vermist persoon ooit in Nederland.

Via CPV konden mensen aangeven dat ze wilden meehelpen zoeken. Ook de politie zocht mee. Bij het zoeken werd ook gebruikgemaakt van drones, meldde de vader van Yoran op Facebook. Er werd vooral gezocht richting de rivier Boven-Merwede. In de Merwede bij Papendrecht werd vrijdag de jas van de vermiste jongen gevonden.

Almkerk

Yoran werd voor het laatst gezien bij een jongerencentrum in het naburige Almkerk. Zijn fiets werd later gevonden bij de Merwedebrug, ongeveer 10 kilometer verderop.

De politie blijft ook na de zoekactie van zaterdag verder zoeken naar Yoran. "Hij is niet gevonden, maar wellicht levert deze dag toch aanwijzingen op waarmee hij uiteindelijk kan worden gevonden," aldus een zegsvrouw van CPV.

Meer uit Binnenland

Natuurorganisaties doen aangifte tegen biomassacentrale RWE

AMSTERDAM (ANP) - Natuurorganisaties Comité Schone Lucht en Biofuelwatch doen aangifte tegen energiebedrijf RWE om mogelijke fraude en valsheid in geschrifte. Ze wijzen op de miljoenen euro's aan subsidies die het bedrijf krijgt voor het importeren en verbranden van houtpellets in zijn energiecentrales. Dit moet aan Nederlandse duurzaamheidseisen voldoen, maar volgens de organisaties is dat niet het geval.

5 uur geleden
Opbrengst Serious Request na drie dagen ruim 7,4 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De actie Serious Request van NPO 3FM heeft na drie dagen 7.423.618 euro opgeleverd. Dat werd zondagavond bekendgemaakt. Dit jaar staat Serious Request in het teken van Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.

11 uur geleden
Nederlandse militairen in Polen meteen in actie, maar loos alarm

ZUIDOOST-POLEN (ANP) - De Nederlandse militairen die sinds anderhalve week het Poolse luchtruim bewaken, moesten al meermaals in actie komen. Het was wel steeds loos alarm, zegt de leiding van de missie. Het herhaalde alarm zette wel meteen "iedereen op scherp" en "maakt duidelijk hoe tastbaar de dreiging is", zegt commandant Wesley Dijkshoorn.

13 uur geleden
Honderden mensen bij chanoekaviering op Dam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben zondag op de Dam in Amsterdam het joodse feest Chanoeka gevierd. Tijdens de nationale chanoekaviering werd de achtste kaars van de chanoekia, een speciale negenarmige kandelaar, aangestoken. Er waren speeches van onder anderen demissionair vicepremier Mona Keijzer, waarnemend burgemeester van Tilburg Onno Hoes en rabbijn Shimon Evers. De viering verliep rustig.

13 uur geleden
Vier aanhoudingen bij extreemrechts protest Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft bij een kleine extreemrechtse demonstratie in Apeldoorn vier betogers aangehouden. Drie van hen hadden fakkels afgestoken en een droeg gezichtsbedekking, laat een woordvoerder weten. Dat was in strijd met de voorwaarden voor het protest.

14 uur geleden
Zon komt weer naar ons toe, dagen worden langer

DEN HAAG (ANP) - De kortste dag van het jaar is geweest. Vanaf nu worden de dagen langer en de nachten korter. Het wordt 's ochtends steeds iets vroeger licht en het wordt 's avonds steeds iets later donker.

14 uur geleden
Camiel Jansen benoemd tot nieuwe Componist der Nederlanden

UTRECHT (ANP) - Camiel Jansen is de nieuwe Componist der Nederlanden. Dat is zondag bekendgemaakt in TivoliVredenburg Utrecht tijdens de viering van het 10-jarig bestaan van de titel. De 34-jarige Jansen is de zesde Componist der Nederlanden en volgt Anne-Maartje Lemereis op, die de afgelopen twee jaar ambassadeur was van het Nederlandse muziekleven.

14 uur geleden