Ondanks massale zoekactie is vermiste Yoran niet gevonden
SLEEUWIJK (ANP) - Ongeveer 2500 mensen hebben zaterdag in het Brabantse Sleeuwijk en de wijde omgeving urenlang vergeefs gezocht naar de vermiste Yoran Krol uit die plaats. De 16-jarige jongen verdween op 24 december. De vrijwilligers werden opgedeeld in groepjes en kregen van de leiding van de zoekactie een van de bijna honderd gebieden toegewezen.
Het zoeken begon zaterdagochtend om 10.00 uur in Sleeuwijk en duurde tot zonsondergang. Er werd gezocht in een straal van een kleine 30 kilometer rond de plaats. Rond het middaguur meldden de organisatoren dat er ongeveer 1500 mensen meehielpen met zoeken, "maar gedurende de dag bleven zich maar vrijwilligers aanmelden", vertelt een woordvoerster van de organisator Coördinatie Platform Vermissing (CPV). Volgens een woordvoerder van de politie gaat het om de grootste gecoördineerde zoekactie naar een vermist persoon ooit in Nederland.
Via CPV konden mensen aangeven dat ze wilden meehelpen zoeken. Ook de politie zocht mee. Bij het zoeken werd ook gebruikgemaakt van drones, meldde de vader van Yoran op Facebook. Er werd vooral gezocht richting de rivier Boven-Merwede. In de Merwede bij Papendrecht werd vrijdag de jas van de vermiste jongen gevonden.
Almkerk
Yoran werd voor het laatst gezien bij een jongerencentrum in het naburige Almkerk. Zijn fiets werd later gevonden bij de Merwedebrug, ongeveer 10 kilometer verderop.
De politie blijft ook na de zoekactie van zaterdag verder zoeken naar Yoran. "Hij is niet gevonden, maar wellicht levert deze dag toch aanwijzingen op waarmee hij uiteindelijk kan worden gevonden," aldus een zegsvrouw van CPV.
Meer uit Binnenland
WIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - Asielzoekers verblijven sinds woensdag in een tijdelijke noodopvang in Wijk bij Duurstede. Ze mogen daar tot eind augustus blijven. Nadat de Utrechtse gemeente eind mei had aangekondigd dat er een opvang zou komen, waren er meerdere ongeregeldheden. Zo werd het gemeentehuis enkele keren vernield.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is woensdag officieel de warmste 24 juni sinds het begin van de metingen in 1901, meldt Weeronline. De temperatuur in De Bilt steeg om 14.30 uur naar 32,8 graden en daarmee werd het oude record van 32,6 graden uit 2005 verbroken. Het is volgens het weerbureau het zevende datum-warmterecord van dit jaar.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft woensdag de 39-jarige Paul V. veroordeeld tot 21 jaar cel voor het doden van zijn 30-jarige ex-partner Laura. De rechtbank acht bewezen dat de man haar op 29 januari 2024 heeft gewurgd met een hondenketting. V. heeft altijd ontkend en beweerd dat de vrouw zichzelf heeft omgebracht.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep van 42 mensen met een werk- of studievisum uit Gaza is in Nederland aangekomen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft hen geholpen de Palestijnse kuststrook te verlaten. De Raad van State en de rechtbank Den Haag hadden eerder in een voorlopige voorziening geoordeeld dat het departement de Palestijnen moet helpen Gaza te verlaten.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - Vanaf vrijdag geldt code oranje wegens extreme hitte ook in de noordelijke provincies Drenthe, Friesland en Groningen, meldt het KNMI. Op die dag is code geel van kracht op de Waddeneilanden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Opnieuw dreigen belangen van de industrie voor de gezondheid van burgers te gaan, stellen bezorgde omwonenden van Tata Steel voor de rechtbank in Den Haag. "En opnieuw dreigt de Staat verstrikt te raken in een zelfgesponnen web", zegt hun advocaat Channa Samkalden.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - In Eindhoven is de hittekracht woensdag rond 12.30 uur opgelopen tot 10, het hoogste niveau. Niet eerder werd deze hittekracht daar bereikt. Volgens het KNMI komt hittekracht 10 sowieso zeer zelden voor. De laatste keer was op 14 augustus 2025 op het weerstation in het Limburgse Ell. Op meerdere stations is dit nog nooit gemeten, en op de meeste stations waar hittekracht 10 wel voorkwam, kwam dit slechts eens per vijf tot vijftien jaar voor. Rond 13.15 uur werd ook in onder andere Maastricht de 10 bereikt.
9 uur geleden