Ondanks koude stroming toch weer warmere oceaantemperatuur
BEIJING (ANP) - De temperatuur van de oceanen is in 2021 voor het zesde achtereenvolgende jaar toegenomen. Dat is ondanks natuurverschijnsel La Niña, dat een afkoelend effect heeft op het water in de Stille Oceaan door een koude stroming voor de kust van Zuid-Amerika. Internationale onderzoekers, onder meer uit China en de Verenigde Staten, hebben deze bevindingen dinsdag gepubliceerd in het wetenschappelijke tijdschrift Advances in Atmospheric Sciences.
De oceanen waren in 2021 warmer dan ooit. Metingen vinden plaats sinds 1955. De oorzaak voor de opwarming van de oceanen is de door de mens veroorzaakte klimaatverandering. De wetenschappers waarschuwen dat deze opwarming nog onvoldoende wordt meegenomen bij het beoordelen van risico's op natuurrampen.
Zo zorgen warmere oceanen voor een stijging van de zeespiegel, doordat ze de ijskappen van Groenland en Antarctica verwarmen. Daarnaast zorgt de toename van de oceaantemperatuur voor meer stormen, orkanen en extreme regenval. Daardoor wordt het risico op overstromingen wereldwijd hoger.
Oceanen absorberen ongeveer een derde van de broeikasgassen die mensen uitstoten. Het water wordt daardoor zuurder, wat funest is voor koraalriffen. Ook kunnen orkanen zorgen voor schade aan het koraal, terwijl dit een belangrijke 'thuisbasis' is van een groot deel van het zeeleven.
Meer uit Buitenland
BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Senator Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor, is via Argentinië naar Ecuador gereisd, meldden Argentijnse autoriteiten. Eerder hadden bronnen gemeld dat hij onderweg was naar de VS, waar hij op een visum kan rekenen.
7 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Met iets meer dan de helft van de stemmen geteld in Israël blijft het blok van premier Benjamin Netanyahu aan kop met 56 zetels. Dat maakte de kiescommissie rond 07.45 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.
1 uur geledenTEXAS (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu het erg goed gedaan. Dat zei hij tegen verslaggevers nadat hij een bijeenkomst in Texas had bijgewoond, zo bericht The Times of Israel.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump staat achter de komst van de Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro naar de Verenigde Staten. Hij zei dat woensdag tegen verslaggevers. Bolsonaro vertrok naar de VS nadat hij zondag de presidentsverkiezingen had verloren.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn land terrein heroverd met een reeks offensieven, waaronder een operatie die niet eerder was aangekondigd. Hij zei dat dinsdag in zijn avondlijke videotoespraak.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Flávio Bolsonaro en leden van zijn familie hebben een visum voor de Verenigde Staten gekregen. Dat heeft een hoge functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld, aldus The Washington Post.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft tot nu toe meer dan 47 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat is ruim 25 procent meer dan de raming van het ministerie van Defensie in juli. Dat blijkt uit gegevens van het Pentagon die persbureau Reuters heeft ingezien.
4 uur geleden