Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondanks koude stroming toch weer warmere oceaantemperatuur

Ondanks koude stroming toch weer warmere oceaantemperatuur

BEIJING (ANP) - De temperatuur van de oceanen is in 2021 voor het zesde achtereenvolgende jaar toegenomen. Dat is ondanks natuurverschijnsel La Niña, dat een afkoelend effect heeft op het water in de Stille Oceaan door een koude stroming voor de kust van Zuid-Amerika. Internationale onderzoekers, onder meer uit China en de Verenigde Staten, hebben deze bevindingen dinsdag gepubliceerd in het wetenschappelijke tijdschrift Advances in Atmospheric Sciences.

De oceanen waren in 2021 warmer dan ooit. Metingen vinden plaats sinds 1955. De oorzaak voor de opwarming van de oceanen is de door de mens veroorzaakte klimaatverandering. De wetenschappers waarschuwen dat deze opwarming nog onvoldoende wordt meegenomen bij het beoordelen van risico's op natuurrampen.

Zo zorgen warmere oceanen voor een stijging van de zeespiegel, doordat ze de ijskappen van Groenland en Antarctica verwarmen. Daarnaast zorgt de toename van de oceaantemperatuur voor meer stormen, orkanen en extreme regenval. Daardoor wordt het risico op overstromingen wereldwijd hoger.

Oceanen absorberen ongeveer een derde van de broeikasgassen die mensen uitstoten. Het water wordt daardoor zuurder, wat funest is voor koraalriffen. Ook kunnen orkanen zorgen voor schade aan het koraal, terwijl dit een belangrijke 'thuisbasis' is van een groot deel van het zeeleven.

Meer uit Buitenland

Nepal meldt 823 vermisten na dodelijke overstromingen

KATHMANDU (ANP/AFP) - De Nepalese rampenbestrijdingsdienst heeft bekendgemaakt dat 823 mensen nog niet bereikbaar zijn, ruim 24 uur nadat een verwoestende overstroming door het grensgebied met Tibet raasde.

45 minuten geleden
FT: Israël overweegt weren Britse diplomaten Gaza-hoofdkwartier

LONDEN (ANP) - Israël overweegt om Britse en mogelijk andere Europese functionarissen te weren uit het door de Verenigde Staten geleide coördinatiecentrum voor Gaza na de oorlog. Dit als vergelding voor de kritiek op het beleid van Benjamin Netanyahu in de Palestijnse gebieden, meldt Financial Times.

49 minuten geleden
Vier doden na vliegtuigcrash in Alaska

SELDOVIA (ANP) - Vier volwassenen zijn om het leven gekomen nadat een klein vliegtuigje neerstortte in de Seldovia Slough in de Amerikaanse staat Alaska, meldt lokale nieuwssite KTUU.

1 uur geleden
Aantal vermisten in Tibet na overstromingen loopt op

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - Het aantal vermisten als gevolg van de modderstroom in het Tibetaanse district Gyirong is opgelopen tot 558, meldt de Chinese staatsomroep CCTV.

2 uur geleden
Japanse kunstenares Yayoi Kusama overleden op 97-jarige leeftijd

TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse avant-gardekunstenares Yayoi Kusama, bekend als de 'polkadotkoningin', is op 97-jarige leeftijd overleden, zo staat in een verklaring op haar website. De excentrieke kunstenares, die de status van superster bereikte nadat ze decennialang in een psychiatrische instelling had verbleven, stierf op 14 augustus in een ziekenhuis in Tokio.

2 uur geleden
Instorting van gletsjer veroorzaakte overstromingen in Nepal

KATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - Een gletsjerinstorting veroorzaakte seismische activiteit, wat de grote overstromingen in Nepal en Tibet tot gevolg had, aldus de Amerikaanse geologische dienst USGS.

4 uur geleden
VS beloven 500.000 dollar aan steun na overstromingen in Nepal

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft haar medeleven betuigd met de slachtoffers van de dodelijke overstromingen in Nepal. Ook beloofde het land 500.000 dollar (bijna 429.000 euro) aan noodhulp, zo liet het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

4 uur geleden