Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondanks draai BBB stemt senaat voor vaste huurcontracten

Ondanks draai BBB stemt senaat voor vaste huurcontracten

DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer heeft voor een wet gestemd waarmee vaste huurcontracten weer de norm worden. De wet van GroenLinks-PvdA en de ChristenUnie leek in gevaar door een draai van de BBB: in de Tweede Kamer stemde die partij voor, maar in de senaat tegen. De BBB is daar de grootste partij, met 16 zetels.

Nu mag een verhuurder nog een tijdelijk contract vragen voor maximaal 2 jaar, waarna de huurder mogelijk weer moet vertrekken. Bij iedere huurderswissel stijgt over het algemeen de huurprijs. Vooral in de grote steden leidde dit tot forse huurstijgingen. Ook leven er zorgen over de bescherming van huurders, die door de tijdelijke contracten minder zekerheid hebben. Tijdelijke huurcontracten waren mogelijk sinds 2016, ingevoerd door VVD-minister Stef Blok (Wonen).

De aangenomen wet gaat alleen gelden voor nieuwe huurcontracten. Ook komen er bepaalde uitzonderingen, bijvoorbeeld voor studenten. Onder meer het CDA en 50PLUS willen de uitvoering daarvan kritisch blijven volgen.

Verdere krimp

De BBB keerde zich tegen de wet, omdat de partij denkt dat die ervoor zorgt dat nog minder mensen hun woning willen verhuren. Daardoor zou het al krappe huuraanbod nog verder krimpen.

Al eerder sprak de BBB steun uit voor investeerders en beleggers op de woningmarkt. In een verkiezingsdebat over het thema zei BBB-leider Caroline van der Plas meer te willen luisteren naar beleggers, die volgens haar goed weten wat er speelt op de woningmarkt. Ook nu lijkt de partij beleggers nadrukkelijk te steunen: "Jaag beleggers en investeerders niet weg van de woningmarkt en zorg ervoor dat eigenaren hun woning willen blijven verhuren", aldus de partij in een onlineverklaring.

Meer uit Politiek

Minister belooft alleen bij uitzondering asielkind op te sluiten

DEN HAAG (ANP) - Asielkinderen zullen alleen bij uitzondering worden opgesloten na de invoering van het migratiepact, verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag in het debat hierover. Hij reageerde daarmee op zorgen uit de linkse oppositie over het kabinetsplan om het mogelijk te maken asielzoekers met kinderen in bepaalde gevallen op te sluiten in een detentiecentrum in Zeist terwijl ze hun asielprocedure afwachten.

7 uur geleden
Minister: andere gemeenten nodig voor oplossing Hardenberg

DEN HAAG (ANP) - Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) heeft andere gemeenten nodig om het probleem in Hardenberg op te lossen. Dat zegt hij in reactie op het nieuws dat opvangorgaan COA na dinsdag een dwangsom gaat betalen aan de Overijsselse gemeente omdat de einddatum niet gehaald is. "Op dit moment zijn er gewoon meer locaties aan het sluiten dan dat er nieuwe locaties bij komen," zegt hij. "Zie daar het probleem."

8 uur geleden
Oppositie: rechtspraak rijdt door migratiepact op een muur af

DEN HAAG (ANP) - De rechtspraak gaat door de invoering van het migratiepact vastlopen, vrezen oppositiepartijen als GroenLinks-PvdA en ChristenUnie. De Raad voor de Rechtspraak voorziet dat het aantal rechtszaken hierdoor met 19.000 per jaar oploopt in 2028, terwijl er al een tekort is aan rechters. Don Ceder van de ChristenUnie vergeleek het pact tijdens het debat hierover met een trein die tegen een muur aan gaat rijden.

9 uur geleden
Financiën blokkeert computersystemen na digitale inbraak

DEN HAAG (ANP) - Op het ministerie van Financiën is vorige week een digitale inbraak ontdekt in "systemen voor een aantal primaire processen" op het departement. De toegang tot deze systemen is maandag geblokkeerd, waardoor een deel van de medewerkers niet meer kan inloggen.

9 uur geleden
Minister verzekert: IND is klaar om migratiepact uit te voeren

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is klaar om het Europese migratiepact uit te voeren, verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag tijdens een Kamerdebat. Daarover waren twijfels gerezen nadat dagblad Trouw vorige week publiceerde over een rapport dat toen nog vertrouwelijk was en inmiddels is gepubliceerd. Daarin voorzag de IND juist grote problemen als het pact op 12 juni aanstaande in werking treedt.

10 uur geleden
Onno Hoes aan de slag als informateur in Moerdijk

MOERDIJK (ANP) - Bestuurder Onno Hoes gaat aan de slag als informateur in de Brabantse gemeente Moerdijk. Hij gaat verkennen welke partijen kunnen samenwerken in Moerdijk, waarvan het gelijknamige dorp dreigt te worden opgeheven om plaats te maken voor uitbreiding van het haven- en industriecomplex. Daarna brengt Hoes een advies uit.

10 uur geleden
Lilianne Ploumen verkenner voor Utrechtse gemeenteraad

UTRECHT (ANP) - Lilianne Ploumen wordt verkenner voor de gemeenteraad van Utrecht. De fractie van GroenLinks-PvdA heeft haar daarvoor gevraagd, een opdracht die de oud-politica van de PvdA zelf eervol noemt.

10 uur geleden