Ondanks draai BBB stemt senaat voor vaste huurcontracten
DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer heeft voor een wet gestemd waarmee vaste huurcontracten weer de norm worden. De wet van GroenLinks-PvdA en de ChristenUnie leek in gevaar door een draai van de BBB: in de Tweede Kamer stemde die partij voor, maar in de senaat tegen. De BBB is daar de grootste partij, met 16 zetels.
Nu mag een verhuurder nog een tijdelijk contract vragen voor maximaal 2 jaar, waarna de huurder mogelijk weer moet vertrekken. Bij iedere huurderswissel stijgt over het algemeen de huurprijs. Vooral in de grote steden leidde dit tot forse huurstijgingen. Ook leven er zorgen over de bescherming van huurders, die door de tijdelijke contracten minder zekerheid hebben. Tijdelijke huurcontracten waren mogelijk sinds 2016, ingevoerd door VVD-minister Stef Blok (Wonen).
De aangenomen wet gaat alleen gelden voor nieuwe huurcontracten. Ook komen er bepaalde uitzonderingen, bijvoorbeeld voor studenten. Onder meer het CDA en 50PLUS willen de uitvoering daarvan kritisch blijven volgen.
Verdere krimp
De BBB keerde zich tegen de wet, omdat de partij denkt dat die ervoor zorgt dat nog minder mensen hun woning willen verhuren. Daardoor zou het al krappe huuraanbod nog verder krimpen.
Al eerder sprak de BBB steun uit voor investeerders en beleggers op de woningmarkt. In een verkiezingsdebat over het thema zei BBB-leider Caroline van der Plas meer te willen luisteren naar beleggers, die volgens haar goed weten wat er speelt op de woningmarkt. Ook nu lijkt de partij beleggers nadrukkelijk te steunen: "Jaag beleggers en investeerders niet weg van de woningmarkt en zorg ervoor dat eigenaren hun woning willen blijven verhuren", aldus de partij in een onlineverklaring.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Sandra Palmen gaat verder als staatssecretaris van Toeslagen en wordt daarmee de enige partijloze bewindsvrouw van het nieuwe kabinet. Ze heeft de aanstaande premier Rob Jetten (D66) gevraagd of ze kan rekenen op rugdekking. Die stelde Palmen volgens haar gerust door te zeggen "dat dit kabinet zich gaat kenmerken door samenwerking en verbinding zoeken met alle partijen". Ze heeft "voor de zekerheid een nieuw koffiezetapparaat aangeschaft".
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz verlaat de Kamerfractie van haar partij om minister van Defensie en vicepremier te worden in het nieuwe kabinet, meldt zij tegen de verzamelde pers in de Tweede Kamer. De huidige demissionaire defensieminister Ruben Brekelmans is in beeld als fractieleider. Maar het is volgens Yeşilgöz aan de fractie zelf om daarover te besluiten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas wordt er allerminst vrolijk van dat D66 de nieuwe minister van Landbouw levert. "Boeren zijn zich rotgeschrokken. En ik met hen", schrijft de BBB-leider op X. "De partij die veestapel wilde halveren en de grootste boerenprotesten in de historie ontketende."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig NSC'er Sandra Palmen blijft ook in het nieuwe kabinet als staatssecretaris belast met het toeslagenherstel. Dat heeft D66-leider en beoogd premier Rob Jetten bevestigd. De hersteloperatie voor gedupeerden van het schandaal rond de kinderopvangtoeslag wordt naar verwachting eind volgend jaar afgerond.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het nieuwe kabinet onder aanstaand premier Rob Jetten (D66) wordt één staatssecretaris verantwoordelijk voor alle digitale zaken. Tot nu toe waren die verantwoordelijkheden verdeeld over drie ministeries. De roep om een bewindspersoon met duidelijke beslismacht over digitale zaken klinkt al jaren, onder andere uit de IT-sector.
5 uur geleden