Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondanks coronaregels en hitte hoge opkomst verkiezingen Aruba

Ondanks coronaregels en hitte hoge opkomst verkiezingen Aruba

ORANJESTAD (ANP) - Op Aruba is er deze vrijdag veel interesse voor de verkiezingen voor een nieuw parlement. Media maken melding van lange wachtrijen sinds het openen van de stembussen om 08.00 uur plaatselijke tijd. Maar ook in de hete middagzon zijn er bij verschillende stembureaus veel wachtenden.

Dat komt voor een deel vanwege de coronamaatregelen, er mogen maar twee stemmers tegelijk in het stembureau. Hoewel de mondkapjesplicht op Aruba is afgeschaft, geldt die nog wel specifiek in de stembureaus. Ook moet afstand worden gehouden. Tegelijkertijd is er een grote interesse om een stem op een van de twaalf deelnemende partijen uit te brengen.

In verband met de coronapandemie heeft iedere stemmer een tijd gekregen om te gaan stemmen, om zo op die manier het aantal stemmers over de dag te verspreiden. Heel streng is dit systeem niet. Wie niet op de afgesproken tijd komt opdagen, kan tot vrijdagavond 19.00 uur plaatselijke tijd toch een stem uitbrengen.

Alcoholverbod

Traditiegetrouw kent het eiland een alcoholverbod tijdens verkiezingen. Dit geldt van donderdagmiddag tot zaterdagochtend. Toeristen mogen wel in hotels en restaurants alcohol drinken, maar Arubanen niet. De enige uitzondering is op de luchthaven. Daar zijn voor vertrekkende passagiers alle bars open. Doel van het verbod is om de gemoederen zo min mogelijk te laten oplopen tijdens de verkiezingen.

De twaalf deelnemende partijen hebben in de campagnes harde kritiek op elkaar uitgeoefend, vooral de partijen MEP en AVP staan lijnrecht tegenover elkaar. Beide partijen hebben de kiezers om een meerderheid in het parlement van 21 zetels gevraagd. Er zijn ruim 70.000 kiesgerechtigden en zeventig stembureaus.

Meer uit Binnenland

ProRail: treinverkeer Rotterdam-Delft zeker tot zondagavond plat

ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft ligt tot zeker zondagavond 23.00 uur stil. Volgens ProRail duurt het minstens tot die tijd voor de schade is gerepareerd na de brandstichting bij een spoorbrug bij Delfshaven. Mogelijk rijden er zelfs pas maandagochtend weer treinen op dat traject.

2 uur geleden
Drukte op Schiphol, amper treinen door stroom- en wisselstoring

SCHIPHOL (ANP) - Door stroom- en wisselstoringen zijn veel treinen rond Schiphol uitgevallen, waardoor het erg druk is op de luchthaven, meldt een woordvoerder van NS. Treinen richting onder meer Utrecht, Dordrecht en Venlo zijn geannuleerd.

6 uur geleden
Heinen: stemmen niet in met Iers voorstel EU-meerjarenbegroting

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat niet instemmen met het voorstel voor de EU-meerjarenbegroting dat door het Ierse voorzitterschap zaterdag is gepresenteerd. Dat zegt minister Eelco Heinen (Financiën) in een reactie.

9 uur geleden
Keijzer op bezoek bij NSC: conservatieven moeten elkaar vinden

BREDA (ANP) - Partijloos Tweede Kamerlid Mona Keijzer vindt het belangrijk "dat mensen die op een conservatieve manier naar de wereld kijken, elkaar weten te vinden". Daarom is zij ingegaan op de uitnodiging van het bestuur van NSC om te spreken op het congres van die partij. Lang niet alle NSC'ers zaten daarop te wachten; veel aanwezigen verlieten de zaal toen zij het podium beklom. "Nou, gelukkig regent het niet buiten", grapte Keijzer daarover.

10 uur geleden
Burgemeester Oldebroek aanwezig bij hijsen regenboogvlag

WEZEP (ANP) - In de Gelderse gemeente Oldebroek is zaterdag bij de Kruiskerk de regenboogvlag gehesen door de dominee. Dat gebeurde in het dorp Wezep, dat onder Oldebroek valt, in het bijzijn van burgemeester Tanja Haseloop-Amsing. "Iedereen is voor mij gelijk en daar wilde ik heel graag op deze manier uiting aan geven", zegt Haseloop-Amsing na afloop.

10 uur geleden
Politie onderzoekt of spoorbrand sabotage of kattenkwaad is

ROTTERDAM (ANP) - De politie hoopt onder meer op basis van camerabeelden meer te weten te komen over de brandstichting bij het spoor in de nacht van vrijdag op zaterdag. Waarom in een technische ruimte bij een spoorbrug brand is gesticht, is nog onduidelijk.

10 uur geleden
Ambassadeur VS wil stappen bondgenoten na sancties tegen ICC

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Joe Popolo, staat achter de nieuwe sancties van de Verenigde Staten tegen het Internationaal Strafhof (ICC), dat in Den Haag is gevestigd. "Ik roep onze nauwste bondgenoten op om gebruik te maken van deze mogelijkheid om de Amerikaanse zorgen weg te nemen", laat Popolo zaterdag weten op X.

10 uur geleden