Ondanks corona weer merendeel studenten tevreden over opleiding
UTRECHT (ANP) - Studenten zijn vrijwel even positief over hun opleiding als een jaar geleden, stelt stichting Studiekeuze123 op basis van de Nationale Studenten Enquête (NSE). 71 procent van de Nederlandse studenten in het hoger onderwijs zegt tevreden of zeer tevreden te zijn met zijn of haar opleiding. Zowel dit studiejaar als het vorige hadden studenten te maken met beperkende maatregelen vanwege de coronapandemie, zoals digitaal onderwijs.
De vragenlijst van de enquête is vorig jaar aangepast en de resultaten kunnen dus niet worden vergeleken met die in een 'normaal' studiejaar, legt een woordvoerder van Studiekeuze123 uit. De NSE werd in beide jaren afgenomen tussen half januari en half maart. Dit jaar vulden ruim 286.000 studenten de vragenlijst in.
Directeur van Studiekeuze123 Ingrid Kolkhuis Tanke noemt het "bijzonder" dat de tevredenheid onder studenten over hun opleiding nagenoeg gelijk is gebleven in vergelijking met 2021, "ondanks het vele thuiszitten en de druk die de pandemie nog altijd met zich meebrengt".
Voorzitter van de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) Ama Boahene leest de resultaten iets anders. "De tevredenheid van studenten is ten opzichte van vorig jaar niet verbeterd. Na twee jaar corona-onderwijs is dat jammer om te zien. We hadden gehoopt dat het onderwijs gedurende de pandemie beter om heeft leren gaan met de beperkende maatregelen, maar dat blijkt niet uit de enquête-resultaten."
Verder was 18 procent van de studenten dit jaar ontevreden of zeer ontevreden over het contact met de beroepspraktijk. Dat noemt Studiekeuze123 "een gemiste kans". Kolkhuis Tanke: "Ook gezien de tekorten op de arbeidsmarkt is het leggen en onderhouden van goede contacten met studenten belangrijk voor het aantrekken van nieuwe werknemers."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De grote brand die vrijdagavond uitbrak bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid is nog niet onder controle, aldus de veiligheidsregio. De brandweer zet een drone in om onder andere hotspots van de brand op te sporen. De vele eenheden van de brandweer die blussen worden bijgestaan door een blusboot van het Havenbedrijf.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid zorgt voor rookoverlast tot in Heinenoord in de Hoeksche Waard. De Maastunnel is vanwege de rookontwikkeling dicht in beide richtingen. Op de wegen rond de brand staat het verkeer behoorlijk vast, ziet een ANP-verslaggever.
3 uur geledenBENEDEN-LEEUWEN (ANP) - Tientallen boeren met tractoren hebben vrijdagavond geprotesteerd in de buurt van het Gelderse Beneden-Leeuwen (gemeente West Maas en Waal). De politie was aanwezig en faciliteerde de demonstratie, liet een woordvoerder weten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag een 29-jarige man veroordeeld tot zes maanden cel en tbs met voorwaarden voor onder meer een geweldsincident in zorginstelling Mentrum in oktober vorig jaar, waarvan twee vrouwelijke verpleegkundigen het slachtoffer werden.
8 uur geledenLEIDEN (ANP) - Twee dijken in Zuid-Holland moeten versterkt worden, omdat door de droogte problematische scheuren zijn ontstaan. Het gaat om een kade langs De Does bij Hoogmade en om een dijk bij Reeuwijk.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland doet volgende maand mee aan een militaire oefening in Groenland. De oefening maakt deel uit van de NAVO-missie om het Noordpoolgebied beter te verdedigen. Die is opgetuigd om de ruzie tussen de VS en Europa over het strategische gebied bij te leggen.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat gaat aanvullende maatregelen nemen om het aantal vrachtwagens en touringcars dat over de verzwakte Merwedebrug rijdt terug te dringen. Er worden borden geplaatst bij grensovergangen, boven en langs de weg en bij op- en afritten. Welke tekst er op die borden komt te staan is nog niet duidelijk, zegt een woordvoerder.
9 uur geleden