Ondanks corona weer merendeel studenten tevreden over opleiding
UTRECHT (ANP) - Studenten zijn vrijwel even positief over hun opleiding als een jaar geleden, stelt stichting Studiekeuze123 op basis van de Nationale Studenten Enquête (NSE). 71 procent van de Nederlandse studenten in het hoger onderwijs zegt tevreden of zeer tevreden te zijn met zijn of haar opleiding. Zowel dit studiejaar als het vorige hadden studenten te maken met beperkende maatregelen vanwege de coronapandemie, zoals digitaal onderwijs.
De vragenlijst van de enquête is vorig jaar aangepast en de resultaten kunnen dus niet worden vergeleken met die in een 'normaal' studiejaar, legt een woordvoerder van Studiekeuze123 uit. De NSE werd in beide jaren afgenomen tussen half januari en half maart. Dit jaar vulden ruim 286.000 studenten de vragenlijst in.
Directeur van Studiekeuze123 Ingrid Kolkhuis Tanke noemt het "bijzonder" dat de tevredenheid onder studenten over hun opleiding nagenoeg gelijk is gebleven in vergelijking met 2021, "ondanks het vele thuiszitten en de druk die de pandemie nog altijd met zich meebrengt".
Voorzitter van de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) Ama Boahene leest de resultaten iets anders. "De tevredenheid van studenten is ten opzichte van vorig jaar niet verbeterd. Na twee jaar corona-onderwijs is dat jammer om te zien. We hadden gehoopt dat het onderwijs gedurende de pandemie beter om heeft leren gaan met de beperkende maatregelen, maar dat blijkt niet uit de enquête-resultaten."
Verder was 18 procent van de studenten dit jaar ontevreden of zeer ontevreden over het contact met de beroepspraktijk. Dat noemt Studiekeuze123 "een gemiste kans". Kolkhuis Tanke: "Ook gezien de tekorten op de arbeidsmarkt is het leggen en onderhouden van goede contacten met studenten belangrijk voor het aantrekken van nieuwe werknemers."
Meer uit Binnenland
WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
1 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
3 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
9 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
14 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
15 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
1 dag geleden