Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondanks afblazen treinstaking Duitsland toch verstoring Arriva

Ondanks afblazen treinstaking Duitsland toch verstoring Arriva

DEN HAAG (ANP) - Ondanks dat de staking op het Duitse spoor van de baan is, zijn Arriva-treinreizigers in Limburg richting Duitsland de komende dagen aangewezen op bussen. Arriva meldt dat de trein Heerlen-Aken niet rijdt op 14, 15 en 16 mei omdat het niet mogelijk is de opgeschorte dienstregeling op zo’n korte termijn nog aan te passen. Buslijn 44 (Heerlen - Aken) en lijn 350 (Maastricht - Aken) van Arriva rijden wel volgens de normale dienstregeling.

In het noorden van het land zijn er hoogstwaarschijnlijk geen verstoringen van het internationale openbaar vervoer dat Arriva aanbiedt tussen Nederland en Duitsland. De trein tussen Bad Nieuweschans en Weener rijdt gewoon volgens dienstregeling. Ook de snelbus tussen Groningen en Leer is in bedrijf. Het is nog onbekend of de stopbus tussen Leer en Weener zal rijden. Reizigers wordt geadviseerd de reisplanner te checken voor vertrek.

Of de internationale treinen die vanwege de staking uitvielen weer gaan rijden kan de NS nog niet zeggen. De organisatie is volgens een woordvoerster nog bezig met het maken van berekeningen die daarover uitsluitsel kunnen geven. Ook een woordvoerder van DB Cargo Nederland kan nog niet zeggen of de goederentreinen die mogelijk niet zouden rijden alsnog kunnen gaan.

Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn en de spoorvakbond EVG hebben eerder zaterdag een akkoord bereikt waardoor de aangekondigde 50 urenstaking die zondag zou ingaan, is afgewend.

Meer uit Binnenland

Zeer drukke jaarwisseling voor veiligheidsregio's

DEN HAAG (ANP) - Voor veel veiligheidsregio's was het een drukke jaarwisseling. De veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond spreekt over een "krankzinnig drukke nacht voor de hulpdiensten" met "een recordaantal meldingen". Bij de meldkamer van de ambulancedienst en brandweer kwamen in totaal 1671 meldingen binnen, een stijging van ruim 60 procent. Tussen 00.00 uur en 03.00 uur ging het volgens de veiligheidsregio om gemiddeld zeven 112-meldingen per minuut.

4 minuten geleden
Brand in Amsterdamse Vondelkerk onder controle

AMSTERDAM (ANP) - De brandweer heeft het vuur in de Vondelkerk in Amsterdam onder controle gekregen. Het sein brand meester is gegeven, meldde de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.

30 minuten geleden
Persoon aangehouden om dood van jongen door vuurwerk in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Na de dood van een jongen door vuurwerk in Nijmegen is iemand aangehouden. De politie wil verder niets over de identiteit van de verdachte zeggen.

50 minuten geleden
Agenten in Haarlem bekogeld met zwaar vuurwerk

HAARLEM (ANP) - Agenten in Haarlem zijn tijdens nieuwjaarsnacht bekogeld met zwaar vuurwerk. Een 27-jarige man uit Hoofddorp is aangehouden en zit vast voor verhoor, meldt de politie. De agenten hebben aangifte gedaan van poging tot zware mishandeling.

52 minuten geleden
Man wordt op wegdek in Rotterdam overreden en overlijdt

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is tijdens nieuwjaarsnacht een man die op het wegdek lag overreden, meldt de politie. De man is aan zijn verwondingen overleden.

54 minuten geleden
Drukke jaarwisseling voor ziekenhuizen in Den Haag en Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Ziekenhuizen in grote steden hebben het erg druk gehad tijdens de jaarwisseling. Zo spreekt het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven van "een ontzettend drukke en heftige nacht". Ook Haaglanden MC in Den Haag, een van de grootste spoedeisende hulpen van het land, behandelde "meer patiënten door vuurwerk dan voorgaande jaren".

1 uur geleden
Nieuwjaarsduik Scheveningen afgelast om harde wind

DEN HAAG (ANP) - De traditionele nieuwjaarsduik in Scheveningen gaat donderdag niet door vanwege de harde wind, meldt de organisatie. Die meldt dat langs de kust windkracht 7 waait.

2 uur geleden