Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondanks afblazen treinstaking Duitsland toch verstoring Arriva

Ondanks afblazen treinstaking Duitsland toch verstoring Arriva

DEN HAAG (ANP) - Ondanks dat de staking op het Duitse spoor van de baan is, zijn Arriva-treinreizigers in Limburg richting Duitsland de komende dagen aangewezen op bussen. Arriva meldt dat de trein Heerlen-Aken niet rijdt op 14, 15 en 16 mei omdat het niet mogelijk is de opgeschorte dienstregeling op zo’n korte termijn nog aan te passen. Buslijn 44 (Heerlen - Aken) en lijn 350 (Maastricht - Aken) van Arriva rijden wel volgens de normale dienstregeling.

In het noorden van het land zijn er hoogstwaarschijnlijk geen verstoringen van het internationale openbaar vervoer dat Arriva aanbiedt tussen Nederland en Duitsland. De trein tussen Bad Nieuweschans en Weener rijdt gewoon volgens dienstregeling. Ook de snelbus tussen Groningen en Leer is in bedrijf. Het is nog onbekend of de stopbus tussen Leer en Weener zal rijden. Reizigers wordt geadviseerd de reisplanner te checken voor vertrek.

Of de internationale treinen die vanwege de staking uitvielen weer gaan rijden kan de NS nog niet zeggen. De organisatie is volgens een woordvoerster nog bezig met het maken van berekeningen die daarover uitsluitsel kunnen geven. Ook een woordvoerder van DB Cargo Nederland kan nog niet zeggen of de goederentreinen die mogelijk niet zouden rijden alsnog kunnen gaan.

Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn en de spoorvakbond EVG hebben eerder zaterdag een akkoord bereikt waardoor de aangekondigde 50 urenstaking die zondag zou ingaan, is afgewend.

Meer uit Binnenland

Aantal aanslagen met explosieven tot nu toe hoger dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - In de eerste zes maanden van 2025 waren er 678 aanslagen met explosieven en pogingen daartoe, tegenover 610 in het eerste halfjaar van vorig jaar. Dat is een stijging van 5 procent, blijkt uit cijfers die het ANP heeft opgevraagd bij de politie.

10 minuten geleden
Geen weerwaarschuwingen meer in Nederland, overal code groen

DE BILT (ANP) - Na veel weerwaarschuwingen de afgelopen dagen van het KNMI kleurt Nederland woensdagavond weer volledig groen. Dat betekent dat er een einde is gekomen aan de extreme hitte en de fikse onweersbuien met windstoten.

9 uur geleden
Financiële steun voor gedupeerde ondernemers Valkenburgse Meer

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft 100.000 euro beschikbaar gesteld voor ondernemers langs het Valkenburgse Meer, als tegemoetkoming voor gemiste inkomsten. De recreatieplas bij Leiden was bijna drie maanden afgesloten, nadat een stuk van de oever was ingestort. De gemeente Katwijk trok de noodverordening vorige week in. Het grootste deel van het gebied is nu weer toegankelijk voor recreanten, zoals surfers en wandelaars.

10 uur geleden
Orgel Joke vervangt Goldband op Zwarte Cross

LICHTENVOORDE (ANP) - Orgel Joke is de nieuwe zaterdagheadliner op het festival Zwarte Cross in Lichtenvoorde. Ze vervangt op 19 juli Goldband, die zich vorige maand terugtrok om de omstreden nieuwe Amerikaanse eigenaar KKR. Ook Mental Theo, Bökkers, Jeffrey Parmentier, Sven Versteeg en Frans Bauer zullen het hoofdpodium betreden.

12 uur geleden
Ook code oranje in Groningen en Drenthe om zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Het gebied waar code oranje is afgegeven wegens verwachte zware onweersbuien is uitgebreid met de provincies Groningen en Drenthe, meldt het KNMI. Eerder gold die weerwaarschuwing al in de provincies Limburg, Gelderland en Overijssel.

13 uur geleden
Her en der problemen op het spoor, hitte van invloed

UTRECHT (ANP) - Het spoor heeft woensdag verspreid over het land te kampen met verstoringen. Er is onder meer een wisselstoring tussen Amsterdam en Schiphol, tussen Breda en Roosendaal is er een seinstoring en op diverse trajecten staan defecte treinen.

14 uur geleden
38-jarige man aangehouden voor bedreigen Douwe Bob

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 38-jarige man uit Amsterdam aangehouden die wordt verdacht van het bedreigen van Douwe Bob.

15 uur geleden