Ondanks afblazen treinstaking Duitsland toch verstoring Arriva
DEN HAAG (ANP) - Ondanks dat de staking op het Duitse spoor van de baan is, zijn Arriva-treinreizigers in Limburg richting Duitsland de komende dagen aangewezen op bussen. Arriva meldt dat de trein Heerlen-Aken niet rijdt op 14, 15 en 16 mei omdat het niet mogelijk is de opgeschorte dienstregeling op zo’n korte termijn nog aan te passen. Buslijn 44 (Heerlen - Aken) en lijn 350 (Maastricht - Aken) van Arriva rijden wel volgens de normale dienstregeling.
In het noorden van het land zijn er hoogstwaarschijnlijk geen verstoringen van het internationale openbaar vervoer dat Arriva aanbiedt tussen Nederland en Duitsland. De trein tussen Bad Nieuweschans en Weener rijdt gewoon volgens dienstregeling. Ook de snelbus tussen Groningen en Leer is in bedrijf. Het is nog onbekend of de stopbus tussen Leer en Weener zal rijden. Reizigers wordt geadviseerd de reisplanner te checken voor vertrek.
Of de internationale treinen die vanwege de staking uitvielen weer gaan rijden kan de NS nog niet zeggen. De organisatie is volgens een woordvoerster nog bezig met het maken van berekeningen die daarover uitsluitsel kunnen geven. Ook een woordvoerder van DB Cargo Nederland kan nog niet zeggen of de goederentreinen die mogelijk niet zouden rijden alsnog kunnen gaan.
Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn en de spoorvakbond EVG hebben eerder zaterdag een akkoord bereikt waardoor de aangekondigde 50 urenstaking die zondag zou ingaan, is afgewend.
Meer uit Binnenland
HEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er geen speciale spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek en tussen Groningen en Warffum. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.
36 minuten geledenSTEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam rijden de metro's, trams en bussen maandag volgens de gewone dienstregeling. Het Gemeentelijk Vervoersbedrijf (GVB) laat dat zondagavond weten. In de provincie Noord-Holland geldt tussen zondag 23.00 uur en maandag 04.00 uur code oranje voor gladheid.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis gaat er voorlopig van uit dat zijn treinen en bussen maandag gewoon kunnen rijden, ondanks code oranje vanwege de verwachte gladheid. "Het is een beetje koffiedik kijken, het kan gaan ijzelen maar het kan ook dooien. Eerst gaan we proberen te rijden, we hopen dat het te doen is. Maar als dat niet zo is en het gevaarlijk wordt, kan het zijn dat we de bussen naar binnen halen", zegt een woordvoerster.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In de provincies Groningen, Friesland en Drenthe rijden maandagochtend geen bussen van Qbuzz vanwege de verwachte gladheid. In Friesland blijven de bussen in elk geval tot 10.00 uur binnen, in Groningen en Drenthe tot zeker 12.00 uur. Op de Friese Waddeneilanden rijden de bussen wel.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht worden maandag weer in de collegezaal verwacht. Het onderwijs vindt dan weer op locatie plaats. Tentamens gaan ook door.
5 uur geleden