Ondanks aandringen hervat kabinet hulp aan UNRWA niet per direct
DEN HAAG (ANP) - Ondanks aandringen van een deel van de Tweede Kamer wil demissionair minister Liesje Schreinemacher (Ontwikkelingssamenwerking) de hulp aan de VN-organisatie UNRWA niet per direct hervatten. Dat is de belangrijkste hulporganisatie in Gaza en medewerkers ervan werden door Israël beschuldigd meegedaan te hebben aan de aanval van Hamas op Israël begin oktober.
Na de beschuldigingen schortte het kabinet de steun aan UNRWA op. Een onderzoek van de Franse oud-minister Catherine Colonna stelt dat Israël geen bewijs heeft geleverd voor de beschuldiging. Het rapport werd maandagavond gepresenteerd. Schreinemacher wil het eerst zorgvuldig bestuderen en komt deze week nog met een besluit of ze de hulp aan UNRWA gaat hervatten, zei ze tijdens het Vragenuurtje.
D66, GroenLinks-PvdA, SP, Denk en Partij voor de Dieren pleiten ervoor om de hulp onmiddellijk te hervatten. De meeste landen hebben al een eind gemaakt aan de opschorting omdat "massief meer hulp" nodig is in Gaza, zei Jan Paternotte (D66). Elke tien minuten sterft een kind, verklaarde Sarah Dobbe van de SP. Daar heeft de urgentie van de Kamer mee te maken om de hulp te hervatten, zei ze.
Opschorten van de hulp was vooral een "politiek signaal" na de ernstige beschuldigingen, aldus de minister. Ze erkent dat er sprake is van een hongersnood in Gaza en dat UNRWA een "onmisbare schakel" is in de hulpverlening voor de ruim 2 miljoen Palestijnen daar. Maar Nederland heeft zijn jaarlijkse bijdrage van 19 miljoen euro aan UNRWA al overgemaakt en een paar dagen extra nemen om het rapport te bestuderen, maakt dan ook volgens haar niet uit.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het noorden en noordoosten van het land kan het maandag plaatselijk glad zijn door ijzel. Die gladheid is in de middag op de meeste plaatsen weer voorbij. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Groningen, Drenthe, Friesland en de Waddeneilanden.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse producer Roshwita Bacha, beter bekend onder haar artiestennaam Roselilah, heeft een Grammy gewonnen voor haar samenwerking met de Amerikaanse rapper Kendrick Lamar. Het nummer luther, waarop ook zangeres SZA te horen is, kreeg een onderscheiding voor Record of the Year.
2 uur geledenROCKANJE (ANP) - De grote woningbrand in Rockanje (Zuid-Holland) is onder controle. De brandweer gaf rond 23.40 uur het sein brand meester, meldt de veiligheidsregio. Bij de brand raakte een persoon gewond. Het betrof de bewoner van het huis waar de brand uitbrak. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht voor controle.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
23 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
1 dag geledenSPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
1 dag geleden