Onbeslist duel tussen Stengs en Boadu in Franse competitie
NICE (ANP) - Het duel tussen de vrienden Calvin Stengs en Myron Boadu in de Franse voetbalcompetitie heeft geen winnaar opgeleverd. De oud-spelers van AZ, die de afgelopen jaren tot de smaakmakers in Alkmaar behoorden, kwamen elkaar tegen met hun nieuwe clubs OGC Nice (Stengs) en AS Monaco (Boadu). De competitiewedstrijd eindigde in 2-2.
Stengs had net als middenvelder Pablo Rosario (ex-PSV) een basisplaats bij de thuisclub. Beide Nederlanders werden vlak voor tijd gewisseld. Stengs veroorzaakte een strafschop die Wissam Ben Yedder benutte (2-2)
Boadu kwam in de 82e minuut in het veld bij Monaco en kreeg direct een grote kans op de winnende treffer, maar hij miste alleen voor de keeper. Amine Gouiri had Nice aan de winst kunnen helpen, maar hij schoot een penalty naast het doel. Justin Kluivert bleef bij de thuisclub op de bank zitten.
Nice staat met 10 punten uit vijf duels op de vierde plek in de Ligue 1, Monaco neemt met 5 punten uit zes wedstrijden de vijftiende plaats in.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse voetbalbond heeft het contract van bondscoach Mauricio Pochettino verlengd tot en met het WK van 2030. Het contract van de 54-jarige Argentijn, die in 2024 werd aangesteld, liep na het afgelopen WK af.
18 minuten geledenZÜRICH (ANP/DPA) - De UEFA zou FIFA-voorzitter Gianni Infantino met juridische stappen dreigen vanwege het inmiddels mislukte plan om een belang in de commerciële rechten van het WK te verkopen. Volgens onder meer de Britse krant The Telegraph heeft de UEFA de FIFA-voorzitter vrijdag in een brief opgeroepen om geen materiaal over het voorstel te vernietigen.
3 uur geledenCARDIFF (ANP/RTR/DPA) - De voetbalbond van Wales (FAW) heeft als eerste bond aangekondigd zijn steun in te trekken voor de herverkiezing van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De FAW besloot hiertoe vanwege het mislukte plan om een belang in de commerciële rechten van het WK te verkopen.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Sportief directeur Andreas Rettig van de Duitse voetbalbond (DFB) meent dat de relatie tussen de DFB en de FIFA onherstelbaar is beschadigd na de affaire rond het plan van de wereldvoetbalbond en voorzitter Gianni Infantino voor particuliere investeringen bij WK's en andere kwesties rond het leiderschap.
5 uur geledenCHICAGO (ANP) - Trainer Andoni Iraola van Liverpool hoopt dat hij Jeremie Frimpong weer snel tot zijn beschikking heeft. De Oranje-international verliet tijdens de tweede helft van het verloren oefenduel met Leeds United in Chicago (2-4) op eigen verzoek het veld.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld vindt de Johan Cruijff Schaal "een prijs die telt". De bekerwinnaar uit Alkmaar klopte een tiental van landskampioen PSV zondag (0-4) om de schaal voor de tweede keer te winnen.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - AZ moet het voorlopig stellen zonder aanvoerder Jordy Clasie. De 35-jarige middenvelder raakte geblesseerd in aanloop naar het duel met PSV om de Johan Cruijff Schaal van zondag. "Dat kan nog wel een tijdje duren", zei trainer Leeroy Echteld.
18 uur geleden