Onbeslist duel tussen Stengs en Boadu in Franse competitie
NICE (ANP) - Het duel tussen de vrienden Calvin Stengs en Myron Boadu in de Franse voetbalcompetitie heeft geen winnaar opgeleverd. De oud-spelers van AZ, die de afgelopen jaren tot de smaakmakers in Alkmaar behoorden, kwamen elkaar tegen met hun nieuwe clubs OGC Nice (Stengs) en AS Monaco (Boadu). De competitiewedstrijd eindigde in 2-2.
Stengs had net als middenvelder Pablo Rosario (ex-PSV) een basisplaats bij de thuisclub. Beide Nederlanders werden vlak voor tijd gewisseld. Stengs veroorzaakte een strafschop die Wissam Ben Yedder benutte (2-2)
Boadu kwam in de 82e minuut in het veld bij Monaco en kreeg direct een grote kans op de winnende treffer, maar hij miste alleen voor de keeper. Amine Gouiri had Nice aan de winst kunnen helpen, maar hij schoot een penalty naast het doel. Justin Kluivert bleef bij de thuisclub op de bank zitten.
Nice staat met 10 punten uit vijf duels op de vierde plek in de Ligue 1, Monaco neemt met 5 punten uit zes wedstrijden de vijftiende plaats in.
Meer uit Voetbal
BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
1 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
3 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
8 uur geleden