Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onbeperkt gebruik eMates door Taghi aanleiding zorgen OM

Onbeperkt gebruik eMates door Taghi aanleiding zorgen OM

DEN HAAG (ANP) - De zorgen van het Openbaar Ministerie over het gebruik van eMates, waarmee gedetineerden met de buitenwereld kunnen communiceren, zijn ontstaan toen het OM vaststelde dat Ridouan Taghi onbeperkt gebruik kon maken van het berichtensysteem. Dat bevestigt een woordvoerder van het OM na berichtgeving van NRC.

"In de ogen van het OM werd met dat onbeperkte gebruik een risico geschapen dat hij ook vanuit detentie crimineel handelen kon voortzetten", aldus de woordvoerder. Daarnaast konden ook andere gedetineerden tientallen berichten verzenden en ontvangen zonder dat er veel toezicht op is. "Bij een grote hoeveelheid berichten is het toezicht niet toereikend."

Vanwege de zorgen informeerde het OM minister Franc Weerwind voor Rechtsbescherming. "Het is vervolgens zijn beslissing geweest om eMates voor nu stil te leggen."

Liquidatieproces Marengo

Taghi is de hoofdverdachte in het geruchtmakende liquidatieproces Marengo en zit vast in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. Op 8 oktober vorig jaar werd zijn neef en advocaat Youssef T. daar aangehouden, omdat hij Taghi zou hebben geholpen bij het bedenken van plannen voor een gewelddadige uitbraak. Ook zou hij volgens het OM hebben gefungeerd als boodschapper tussen Taghi en de buitenwereld.

Weerwind zei donderdag zich te realiseren dat het opschorten van eMates "voor ongemak zorgt bij zowel gedetineerden als hun relaties". Maar het belang van het voorkomen van voortgezet crimineel gedrag vanuit de gevangenis en de veiligheid en privacy van gedetineerden en hun contacten wegen zwaarder, aldus de minister. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft een onafhankelijk onderzoek ingesteld. Gevangenen mogen nog wel bellen, schrijven en bezoek ontvangen.

Het bedrijf achter de berichtenservice spant volgens de NOS een kort geding aan tegen de DJI. "We werken volgens de laatste veiligheidseisen en hebben privacy hoog in het vaandel staan", zei de directeur van het bedrijf maandag in een reactie aan de omroep.

Meer uit Binnenland

Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

4 uur geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

4 uur geleden
Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

7 uur geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

8 uur geleden
Demonstranten met complotteksten weggestuurd rond optreden Ye

ARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.

9 uur geleden
Storing verholpen, noodpaspoorten kunnen weer worden verstrekt

DEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.

9 uur geleden
Cruiseschip Hondius vertrokken uit Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.

9 uur geleden