Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onbeperkt gebruik eMates door Taghi aanleiding zorgen OM

Onbeperkt gebruik eMates door Taghi aanleiding zorgen OM

DEN HAAG (ANP) - De zorgen van het Openbaar Ministerie over het gebruik van eMates, waarmee gedetineerden met de buitenwereld kunnen communiceren, zijn ontstaan toen het OM vaststelde dat Ridouan Taghi onbeperkt gebruik kon maken van het berichtensysteem. Dat bevestigt een woordvoerder van het OM na berichtgeving van NRC.

"In de ogen van het OM werd met dat onbeperkte gebruik een risico geschapen dat hij ook vanuit detentie crimineel handelen kon voortzetten", aldus de woordvoerder. Daarnaast konden ook andere gedetineerden tientallen berichten verzenden en ontvangen zonder dat er veel toezicht op is. "Bij een grote hoeveelheid berichten is het toezicht niet toereikend."

Vanwege de zorgen informeerde het OM minister Franc Weerwind voor Rechtsbescherming. "Het is vervolgens zijn beslissing geweest om eMates voor nu stil te leggen."

Liquidatieproces Marengo

Taghi is de hoofdverdachte in het geruchtmakende liquidatieproces Marengo en zit vast in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. Op 8 oktober vorig jaar werd zijn neef en advocaat Youssef T. daar aangehouden, omdat hij Taghi zou hebben geholpen bij het bedenken van plannen voor een gewelddadige uitbraak. Ook zou hij volgens het OM hebben gefungeerd als boodschapper tussen Taghi en de buitenwereld.

Weerwind zei donderdag zich te realiseren dat het opschorten van eMates "voor ongemak zorgt bij zowel gedetineerden als hun relaties". Maar het belang van het voorkomen van voortgezet crimineel gedrag vanuit de gevangenis en de veiligheid en privacy van gedetineerden en hun contacten wegen zwaarder, aldus de minister. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft een onafhankelijk onderzoek ingesteld. Gevangenen mogen nog wel bellen, schrijven en bezoek ontvangen.

Het bedrijf achter de berichtenservice spant volgens de NOS een kort geding aan tegen de DJI. "We werken volgens de laatste veiligheidseisen en hebben privacy hoog in het vaandel staan", zei de directeur van het bedrijf maandag in een reactie aan de omroep.

Meer uit Binnenland

Adviesroute van Buitenlandse Zaken uit Westelijke Jordaanoever

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.

52 minuten geleden
Driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart bij Olympisch Stadion

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.

1 uur geleden
Dode door schietpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.

6 uur geleden
Schademeldingen beving Drenthe opgelopen tot meer dan honderd

GEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.

6 uur geleden
Maart eindigt ook zacht en april kent 'normaal' lenteweer

DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.

10 uur geleden
Israël: gewelddadig antisemitisme in Nederland is onacceptabel

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".

20 uur geleden
Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

1 dag geleden