Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onbeperkt aantal deelnemers aan de hadj naar Mekka dit jaar

Onbeperkt aantal deelnemers aan de hadj naar Mekka dit jaar

MEKKA (ANP/RTR) - Saudi-Arabië verwacht dit jaar weer net zoveel deelnemers aan de traditionele bedevaartstocht naar Mekka als voor de coronapandemie. Het koninkrijk stelt geen grens aan het aantal deelnemers voor de hadj, zoals moslims de reis noemen.

Vorig jaar mochten ongeveer 1 miljoen mensen meelopen in de pelgrimstocht. De jaren daarvoor liet Saudi-Arabië alleen mensen uit eigen land toe bij de heilige pelgrimage en waren er nog veel minder deelnemers: 60.000 in 2021 en 10.000 in 2020. De mensen die vorig jaar meeliepen mochten niet ouder zijn dan 65 jaar en moesten volledig gevaccineerd zijn. Ook die eisen zijn dit jaar vervallen.

De hadj is verplicht voor elke gezonde moslim die zich de tocht kan veroorloven, en geldt als een van de vijf zuilen van het islamitische geloof. Tijdens de hadj in de heilige stad Mekka lopen de moslims onder andere zeven rondes om de Kaäba, het centrale vierkante heiligdom op het plein van de Grote Moskee.

Dit jaar is de bedevaart van 26 juni tot 1 juli. In 2019, voor het uitbreken van de coronapandemie, trokken 2,5 miljoen gelovigen naar Mekka. Van hen kwamen er 1,8 miljoen uit het buitenland. Voor de pandemie verdiende Saudi-Arabië jaarlijks zo'n 11 miljard euro aan de hadj en de andere, kleinere pelgrimage umrah.

Meer uit Buitenland

VS voert opnieuw aanvallen uit op Iran na neerhalen drone

WASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.

1 uur geleden
Grote reddingsactie in Italiaanse grot voor vastzittende man

GENUA (ANP) - In een grot in het noorden van Italië is een 20-jarige man vast komen te zitten door een rotsblok op zijn voet. Het slachtoffer zit sinds zondagmiddag op 120 meter diepte vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Tientallen reddingswerkers proberen hem te bevrijden.

3 uur geleden
Geen winnaar na eerste ronde Colombiaanse presidentsverkiezingen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia heeft zondag nog geen winnaar opgeleverd. De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella kreeg vooralsnog de meeste stemmen en neemt het in de tweede ronde op 21 juni op tegen de linkse senator Iván Cepeda.

3 uur geleden
Amnesty: propaganda overheerst in Russisch onderwijs

LONDEN (ANP) - Het onderwijs in Rusland en door Rusland bezette delen van Oekraïne wordt gedomineerd door propaganda, stelt Amnesty International in een nieuw rapport. Volgens de mensenrechtenorganisatie schendt Rusland de rechten van kinderen door hen geen goed onderwijs aan te bieden.

3 uur geleden
Burgemeester New York houdt woord en boycot Israel Day Parade

NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.

10 uur geleden
Frans museum meldt diefstal van kunstzinnige banaan

METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.

12 uur geleden
Aanpak drugsgeweld centraal bij presidentsverkiezingen Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.

15 uur geleden