Onbeperkt aantal deelnemers aan de hadj naar Mekka dit jaar
MEKKA (ANP/RTR) - Saudi-Arabië verwacht dit jaar weer net zoveel deelnemers aan de traditionele bedevaartstocht naar Mekka als voor de coronapandemie. Het koninkrijk stelt geen grens aan het aantal deelnemers voor de hadj, zoals moslims de reis noemen.
Vorig jaar mochten ongeveer 1 miljoen mensen meelopen in de pelgrimstocht. De jaren daarvoor liet Saudi-Arabië alleen mensen uit eigen land toe bij de heilige pelgrimage en waren er nog veel minder deelnemers: 60.000 in 2021 en 10.000 in 2020. De mensen die vorig jaar meeliepen mochten niet ouder zijn dan 65 jaar en moesten volledig gevaccineerd zijn. Ook die eisen zijn dit jaar vervallen.
De hadj is verplicht voor elke gezonde moslim die zich de tocht kan veroorloven, en geldt als een van de vijf zuilen van het islamitische geloof. Tijdens de hadj in de heilige stad Mekka lopen de moslims onder andere zeven rondes om de Kaäba, het centrale vierkante heiligdom op het plein van de Grote Moskee.
Dit jaar is de bedevaart van 26 juni tot 1 juli. In 2019, voor het uitbreken van de coronapandemie, trokken 2,5 miljoen gelovigen naar Mekka. Van hen kwamen er 1,8 miljoen uit het buitenland. Voor de pandemie verdiende Saudi-Arabië jaarlijks zo'n 11 miljard euro aan de hadj en de andere, kleinere pelgrimage umrah.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.
48 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
7 uur geleden