Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onbeperkt aantal deelnemers aan de hadj naar Mekka dit jaar

Onbeperkt aantal deelnemers aan de hadj naar Mekka dit jaar

MEKKA (ANP/RTR) - Saudi-Arabië verwacht dit jaar weer net zoveel deelnemers aan de traditionele bedevaartstocht naar Mekka als voor de coronapandemie. Het koninkrijk stelt geen grens aan het aantal deelnemers voor de hadj, zoals moslims de reis noemen.

Vorig jaar mochten ongeveer 1 miljoen mensen meelopen in de pelgrimstocht. De jaren daarvoor liet Saudi-Arabië alleen mensen uit eigen land toe bij de heilige pelgrimage en waren er nog veel minder deelnemers: 60.000 in 2021 en 10.000 in 2020. De mensen die vorig jaar meeliepen mochten niet ouder zijn dan 65 jaar en moesten volledig gevaccineerd zijn. Ook die eisen zijn dit jaar vervallen.

De hadj is verplicht voor elke gezonde moslim die zich de tocht kan veroorloven, en geldt als een van de vijf zuilen van het islamitische geloof. Tijdens de hadj in de heilige stad Mekka lopen de moslims onder andere zeven rondes om de Kaäba, het centrale vierkante heiligdom op het plein van de Grote Moskee.

Dit jaar is de bedevaart van 26 juni tot 1 juli. In 2019, voor het uitbreken van de coronapandemie, trokken 2,5 miljoen gelovigen naar Mekka. Van hen kwamen er 1,8 miljoen uit het buitenland. Voor de pandemie verdiende Saudi-Arabië jaarlijks zo'n 11 miljard euro aan de hadj en de andere, kleinere pelgrimage umrah.

Meer uit Buitenland

1 miljoen huishoudens VS zonder stroom door winterstorm, 5 doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).

2 uur geleden
Obama: dodelijk geweld tegen burgers Minneapolis is alarmsignaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".

3 uur geleden
Rechterlijke macht Iran: geen genade voor opgepakte demonstranten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.

4 uur geleden
Israël zoekt lichaam laatste gijzelaar op begraafplaats in Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.

4 uur geleden
VN-hulpkonvooi bereikt Koerdische stad in Syrië na gevechten

KOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.

6 uur geleden
Ngo meldt vrijlating zeker 80 politieke gevangenen in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.

6 uur geleden
Rutte in interview FD: we kunnen Europa niet beschermen zonder VS

DEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.

7 uur geleden