Onbekende stof treft marechaussee bij achtervolging
SCHINVELD (ANP) - Medewerkers van de marechaussee en politie zijn woensdagavond bij Schinveld getroffen door een onbekende stof tijdens een achtervolging van een voertuig dat vanuit Duitsland Limburg in reed. De getroffen medewerkers werden gecontroleerd door de ambulancedienst, heeft een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee (KMar) woensdagavond laten weten. Het is niet duidelijk of ze gewond zijn geraakt.
Een auto van de KMar achtervolgde een verdacht voertuig in het Duitse grensgebied. Het voertuig vluchtte bij Schinveld de Nederlandse grens over. Een politiepatrouille sloot zich bij de achtervolging aan. De vluchtende inzittenden van het voertuig gooiden op een gegeven moment vaten met een onbekende inhoud op de weg. Daaruit kwamen volgens de woordvoerder onbekende stoffen vrij, die twee KMar-medewerkers en vermoedelijk vier agenten van de politie raakten.
Het verdachte voertuig wist te ontkomen en is verder Limburg in gereden. Waarom het voertuig in Duitsland werd achtervolgd, kon de woordvoerder woensdagavond nog niet zeggen. Wel zei hij dat in het grensgebied ook auto's die ervandoor gaan, kunnen worden gevolgd. De KMar heeft een onderzoek opgestart.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne eindelijk is aangenomen. Hij noemt het "een heel belangrijke stap".
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten niet langer de mogelijkheid krijgen om statushouders voorrang te geven op een sociale huurwoning, vinden Mona Keijzer, Groep Markuszower en JA21. De drie rechtse fracties hebben een initiatiefwet met deze strekking ingediend. Toen Keijzer eerder minister van Volkshuisvesting was, stelde ze een vergelijkbare wet voor. Maar tot haar teleurstelling heeft de huidige minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) dit voorstel ingetrokken.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.
4 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.
4 uur geleden