Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onbekende stof treft marechaussee bij achtervolging

Onbekende stof treft marechaussee bij achtervolging

SCHINVELD (ANP) - Medewerkers van de marechaussee en politie zijn woensdagavond bij Schinveld getroffen door een onbekende stof tijdens een achtervolging van een voertuig dat vanuit Duitsland Limburg in reed. De getroffen medewerkers werden gecontroleerd door de ambulancedienst, heeft een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee (KMar) woensdagavond laten weten. Het is niet duidelijk of ze gewond zijn geraakt.

Een auto van de KMar achtervolgde een verdacht voertuig in het Duitse grensgebied. Het voertuig vluchtte bij Schinveld de Nederlandse grens over. Een politiepatrouille sloot zich bij de achtervolging aan. De vluchtende inzittenden van het voertuig gooiden op een gegeven moment vaten met een onbekende inhoud op de weg. Daaruit kwamen volgens de woordvoerder onbekende stoffen vrij, die twee KMar-medewerkers en vermoedelijk vier agenten van de politie raakten.

Het verdachte voertuig wist te ontkomen en is verder Limburg in gereden. Waarom het voertuig in Duitsland werd achtervolgd, kon de woordvoerder woensdagavond nog niet zeggen. Wel zei hij dat in het grensgebied ook auto's die ervandoor gaan, kunnen worden gevolgd. De KMar heeft een onderzoek opgestart.

Meer uit Binnenland

Gezinnen in noodopvang IJsselstein, startdatum bouw onbekend

IJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.

17 minuten geleden
Van den Brink benadrukt bij VN belang terugkeer migranten

NEW YORK (ANP) - Op internationaal niveau wil asielminister Bart van den Brink vooral benadrukken dat "terugkeer een essentieel onderdeel moet zijn" van migratiebeleid. Die boodschap heeft hij naar eigen zeggen naar voren kunnen brengen op een VN-migratiebijeenkomst in New York.

36 minuten geleden
A59 bij Den Bosch weer vrijgegeven, demonstranten van snelweg af

DEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.

39 minuten geleden
Spanje verwacht maandag passagiers cruiseschip te evacueren

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.

40 minuten geleden
Hulpdiensten na evacuatievlucht cruiseschip aangekomen bij LUMC

LEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.

1 uur geleden
Anti-azc-demonstranten blokkeren snelweg A59 bij Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - Demonstranten die tegen de komst zijn van een asielzoekerscentrum op een bedrijventerrein in Engelen nabij Den Bosch, blokkeren de A59 bij die stad. Dat bevestigt Rijkswaterstaat (RWS) na berichtgeving door Omroep Brabant. Doordat de groep demonstranten op het wegdek staat, heeft RWS besloten het verkeer van Den Bosch richting Waalwijk tegen te houden. Het gaat om zo'n 150 mensen.

1 uur geleden
Evacuatievliegtuig met hantapatiënt heeft technische problemen

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het vliegtuig dat meewerkt aan de evacuatie van vermoedelijke hantapatiënten dat een tussenlanding moest maken op Gran Canaria kampt met technische problemen. Spaanse media melden op basis van regeringsbronnen dat een van de systemen aan boord niet goed bleek te werken. Het ministerie zegt tegen persbureau AFP dat er zelfs een nieuw vliegtuig nodig is voor het transport.

1 uur geleden