Onbekende stof treft marechaussee bij achtervolging
SCHINVELD (ANP) - Medewerkers van de marechaussee en politie zijn woensdagavond bij Schinveld getroffen door een onbekende stof tijdens een achtervolging van een voertuig dat vanuit Duitsland Limburg in reed. De getroffen medewerkers werden gecontroleerd door de ambulancedienst, heeft een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee (KMar) woensdagavond laten weten. Het is niet duidelijk of ze gewond zijn geraakt.
Een auto van de KMar achtervolgde een verdacht voertuig in het Duitse grensgebied. Het voertuig vluchtte bij Schinveld de Nederlandse grens over. Een politiepatrouille sloot zich bij de achtervolging aan. De vluchtende inzittenden van het voertuig gooiden op een gegeven moment vaten met een onbekende inhoud op de weg. Daaruit kwamen volgens de woordvoerder onbekende stoffen vrij, die twee KMar-medewerkers en vermoedelijk vier agenten van de politie raakten.
Het verdachte voertuig wist te ontkomen en is verder Limburg in gereden. Waarom het voertuig in Duitsland werd achtervolgd, kon de woordvoerder woensdagavond nog niet zeggen. Wel zei hij dat in het grensgebied ook auto's die ervandoor gaan, kunnen worden gevolgd. De KMar heeft een onderzoek opgestart.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De 27e editie van de NPO Radio 2 Top 2000 is van start gegaan. Radio-dj's Annemieke Schollaardt en Jan-Willem Roodbeen telden woensdagavond in de openingsshow af naar middernacht, het moment waarop het eerste nummer van de jaarlijkse hitlijst werd opgezet. Dat was het nummer Run Like Hell van Pink Floyd.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft met het eindbedrag van de actie een uitzonderlijk hoog bedrag bereikt. Na zes dagen actievoeren is in het Glazen Huis in Den Bosch 18.423.566 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren, zo maakte NPO 3FM woensdag bekend. Nog nooit eerder kwam het eindbedrag tijdens het slot van Serious Request op kerstavond zo hoog uit.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Eritreeër Kidane H. die het Openbaar Ministerie (OM) wil vervolgen voor onder meer mensensmokkel, is vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uitgeleverd aan Nederland. De man is woensdagavond geland op Schiphol en begeleid door de marechaussee, meldt het OM.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft bij de laatste tussenstand van de actie een recordbedrag opgehaald. De teller stond woensdag op 15.163.447 euro, met nog ongeveer anderhalf uur te gaan in het Glazen Huis in Den Bosch. Daarmee is het oude record uit 2012 definitief verbroken, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het visumverbod af dat de Amerikaanse regering heeft ingesteld tegen onder anderen voormalig Eurocommissaris Thierry Breton, om zijn betrokkenheid bij Europese wetgeving tegen de verspreiding van desinformatie via bijvoorbeeld social media. Dat laat demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) via een woordvoerder weten.
8 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Een van de zwaargewonde slachtoffers die betrokken waren bij het ongeval in Nunspeet afgelopen maandag is overleden, meldt de politie woensdag. Van het dodelijke slachtoffer worden geen leeftijd en woonplaats gedeeld "in verband met herleidbaarheid", aldus de politie.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Huisartsen zien een vermindering in het aantal patiënten met griepachtige klachten. Voor elke 100.000 inwoners gingen er afgelopen week 21 naar de huisarts met verschijnselen die op griep duiden. Dat blijkt uit gebundelde huisartsendata van gezondheidsinstituut Nivel.
9 uur geleden