Onbekende stof treft marechaussee bij achtervolging
SCHINVELD (ANP) - Medewerkers van de marechaussee en politie zijn woensdagavond bij Schinveld getroffen door een onbekende stof tijdens een achtervolging van een voertuig dat vanuit Duitsland Limburg in reed. De getroffen medewerkers werden gecontroleerd door de ambulancedienst, heeft een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee (KMar) woensdagavond laten weten. Het is niet duidelijk of ze gewond zijn geraakt.
Een auto van de KMar achtervolgde een verdacht voertuig in het Duitse grensgebied. Het voertuig vluchtte bij Schinveld de Nederlandse grens over. Een politiepatrouille sloot zich bij de achtervolging aan. De vluchtende inzittenden van het voertuig gooiden op een gegeven moment vaten met een onbekende inhoud op de weg. Daaruit kwamen volgens de woordvoerder onbekende stoffen vrij, die twee KMar-medewerkers en vermoedelijk vier agenten van de politie raakten.
Het verdachte voertuig wist te ontkomen en is verder Limburg in gereden. Waarom het voertuig in Duitsland werd achtervolgd, kon de woordvoerder woensdagavond nog niet zeggen. Wel zei hij dat in het grensgebied ook auto's die ervandoor gaan, kunnen worden gevolgd. De KMar heeft een onderzoek opgestart.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen gebruiken in hun verkiezingsprogramma's voor de gemeenteraadsverkiezingen regelmatig letterlijke teksten van lobbyisten, zonder dit te vermelden, zegt de Open State Foundation. De organisatie onderzocht in samenwerking met NOS Bureau Regio ruim duizend verkiezingsprogramma's en zo'n 2300 lobbydocumenten uit 37 gemeenten via een geautomatiseerde tekstanalyse.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
14 uur geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
14 uur geleden