Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onbekende persoon loopt van Zuid-Korea over naar Noord-Korea

Onbekende persoon loopt van Zuid-Korea over naar Noord-Korea

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - Een onbekende persoon is de gedemilitariseerde zone die Noord- en Zuid-Korea van elkaar scheidt overgestoken en overgelopen naar Noord-Korea, meldt het Zuid-Koreaanse leger. Het is zeer ongebruikelijk dat iemand vanuit Zuid-Korea naar het noorden overloopt.

Het leger weet niet of de persoon nog in leven is. De gedemilitariseerde zone is een gevaarlijk gebied met veel landmijnen, dat aan beide kanten zwaar bewaakt wordt door soldaten. Er is nog tevergeefs geprobeerd de persoon tegen te houden, nadat diegene door beveiligingscamera's was gedetecteerd. Noord-Korea is via een militaire hotline op de hoogte gesteld van het incident.

Het is niet bekend hoe Noord-Korea heeft gereageerd op de overloper. Het land zou vanwege de coronapandemie een streng grensbeleid hanteren waarbij doden vallen. Het Noord-Koreaanse leger schoot in 2020 een vermiste Zuid-Koreaanse overheidsmedewerker dood en verbrandde vervolgens zijn lichaam. Leider Kim Jong-un bood daarna zijn excuses aan.

Omweg

Het is in Zuid-Korea verboden de grens met Noord-Korea over te steken. Dat gebeurt in de praktijk vrijwel niet. Van het noorden naar het zuiden komt vaker voor vanwege de armoede in Noord-Korea, maar meestal vluchten Noord-Koreanen eerst naar China om vervolgens via weer een ander land naar Zuid-Korea te reizen.

Het is niet bekend of de overloper een Zuid-Koreaan is of iemand die eerder vanuit Noord-Korea naar Zuid-Korea is overgelopen. Eerder meldde het leger dat het om een Zuid-Koreaan ging, maar later zeiden de autoriteiten dat de persoon nog moet worden geïdentificeerd.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse delegatie aangekomen in Islamabad voor overleg Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.

41 minuten geleden
CNN: aanwijzingen dat China wapenlevering aan Iran voorbereidt

ATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.

1 uur geleden
Astronauten Artemis II-missie overgebracht naar marineschip

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.

1 uur geleden
Trump feliciteert astronauten Artemis II-ruimtemissie

CHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.

4 uur geleden
Astronauten maanmissie Artemis II terug op aarde

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.

6 uur geleden
Iraanse delegatie voor vredesoverleg gearriveerd in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.

10 uur geleden
Libanon meldt stijging dodental na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.

12 uur geleden