Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onbekend wanneer systemen Universiteit Maastricht online zijn

Onbekend wanneer systemen Universiteit Maastricht online zijn

MAASTRICHT (ANP) - De computersystemen van de Universiteit Maastricht zijn nog altijd uit de lucht na een grote aanval met gijzelsoftware, en de instelling weet niet wanneer de systemen weer online zijn. Het herstel is niet in te schatten "gezien de grootte en omvang van de aanval". De universiteit kan ook nog niet precies zeggen welke systemen getroffen zijn, uit voorzorg zijn alle systemen offline gehaald.

De universiteit werd maandag aangevallen. Het e-mailverkeer ligt plat en de meeste Windows-systemen werken niet. De universiteit heeft geen toegang tot wetenschappelijke gegevens. Een studentenportal en de website van de universiteitsbibliotheek zijn onbereikbaar. De universiteit heeft aangifte gedaan. Als studenten en onderzoekers door de aanval in problemen komen, wil de universiteit kijken of ze "op enige wijze tegemoet kunnen worden gekomen".

De computersystemen zijn getroffen door een gijzelsoftware die Clop heet. Die vergrendelt systemen. Doorgaans eisen de verspreiders een losgeld. Eerder trof Clop onder meer de universiteit van Antwerpen en een academisch ziekenhuis in het Franse Rouen. "Er is sprake van contact met de organisatie achter de aanval, of met mensen die zich daarvoor uitgeven. Over aard en inhoud van het contact kan ik niets zeggen", laat een woordvoerder van de Universiteit Maastricht weten.

Meer uit Binnenland

Protest bij GelreDome tegen komst rapper Ye

ARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem is een protest tegen de komst van rapper Ye. De Amerikaanse artiest treedt zaterdagavond op in het stadion. In een speciaal ingericht demonstratievak ter hoogte van ingang Noord worden banners getoond met onder meer waarschuwingen.

15 minuten geleden
Geen noodpaspoorten afgegeven door storing

DEN HAAG (ANP) - Mensen die op reis gaan, kunnen zaterdag geen noodpaspoort krijgen. De Koninklijke Marechaussee kan die niet verstrekken door een landelijke storing. Het is niet bekend wat de oorzaak van de storing is en hoelang het duurt om die te verhelpen.

1 uur geleden
Politie Amsterdam ziet meer geweld van mensen zonder perspectief

AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.

5 uur geleden
Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

9 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

10 uur geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

14 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

16 uur geleden