
Onbekend of tipgeld in zaak Rotterdam wordt uitgeloofd
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie kreeg meerdere tips over een mogelijke verdachte van de dodelijke schietpartijen in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. Of er sprake is van een 'gouden tip' en iemand die dus het tipgeld van 30.000 euro als beloning krijgt, is nog niet bekend.
Het tipgeld werd donderdagavond beloofd aan degene die de informatie zou verschaffen die kon leiden tot het aanhouden van de verdachte. Een 24-jarige man werd later op de avond gearresteerd in een woning. Hij wordt verdacht van het neerschieten van drie mannen.
Tijdens een persconferentie over de schietpartijen en de aanhouding zei hoofdofficier Hugo Hillenaar dat het tipgeld bedoeld was "om de urgentie te laten zien". Er kwamen meerdere meldingen binnen. "Of de gouden tip daarbij zit, daar moeten we echt nog even goed naar kijken." Hillenaar heeft het over "een puzzel met veel puzzelstukjes" die uiteindelijk leidde tot de aanhouding. Of het geld wordt uitbetaald hangt ervan af of een tip doorslaggevend is geweest, legt hij uit.
Meer uit Binnenland
LEUSDEN (ANP) - Langs diverse wegen op de Utrechtse Heuvelrug zijn borden geplaatst met de oproep om niet de bossen in te gaan. Op tekstkarren staat de boodschap 'mijd bos Utrechtse Heuvelrug', met een verwijzing naar de website van de provincie Utrecht voor meer informatie. De provincie en de gemeenten Leusden, Utrechtse Heuvelrug, Woudenberg en Zeist willen bezoekers daarmee waarschuwen voor een wolf.
2 uur geledenWERNHOUT (ANP) - Een voetganger is maandagochtend om het leven gekomen door een aanrijding met een auto in Wernhout (Noord-Brabant). Het ongeval gebeurde om 05.10 uur op de Wernhoutseweg (N263). De weg was enige uren dicht in beide richtingen, maar is inmiddels weer open.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De raad van toezicht van Omroep MAX heeft met omroepbaas Jan Slagter gesproken over de manier waarop die vorige week voor de camera van Shownieuws de samenwerking met Sterren op het Doek-presentator Özcan Akyol verbrak. Slagter heeft toegezegd "de kwestie op te lossen" en daarmee is de zaak wat de toezichthouder betreft afgerond, meldt voorzitter Gerard Dielessen aan het ANP.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tussen Utrecht en Arnhem rijden maandagochtend geen treinen door een boom op het spoor. De NS verwacht dat dit tot ongeveer 13.45 uur duurt.
4 uur geledenVESSEM (ANP) - Bij de brand in het Brabantse Vessem zijn zondagavond laat duizenden kippen omgekomen, laat de veiligheidsregio weten. De brand brak uit in een loods aan de Keijenhurkseweg en sloeg over naar een naastgelegen kippenstal.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Centrum Seksueel Geweld Amsterdam-Amstelland zijn dit weekend vijf meldingen binnengekomen van mensen die het slachtoffer zijn geworden van seksueel geweld.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De organisatie van Pride Amsterdam kijkt tevreden terug op de editie van dit jaar, die zondagavond eindigt met een drukbezocht slotfeest op de Dam. "Het was een aaneenschakeling van hoogtepunten", zegt een woordvoerder van de organisatie.
19 uur geleden