Onbekend of tipgeld in zaak Rotterdam wordt uitgeloofd
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie kreeg meerdere tips over een mogelijke verdachte van de dodelijke schietpartijen in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. Of er sprake is van een 'gouden tip' en iemand die dus het tipgeld van 30.000 euro als beloning krijgt, is nog niet bekend.
Het tipgeld werd donderdagavond beloofd aan degene die de informatie zou verschaffen die kon leiden tot het aanhouden van de verdachte. Een 24-jarige man werd later op de avond gearresteerd in een woning. Hij wordt verdacht van het neerschieten van drie mannen.
Tijdens een persconferentie over de schietpartijen en de aanhouding zei hoofdofficier Hugo Hillenaar dat het tipgeld bedoeld was "om de urgentie te laten zien". Er kwamen meerdere meldingen binnen. "Of de gouden tip daarbij zit, daar moeten we echt nog even goed naar kijken." Hillenaar heeft het over "een puzzel met veel puzzelstukjes" die uiteindelijk leidde tot de aanhouding. Of het geld wordt uitbetaald hangt ervan af of een tip doorslaggevend is geweest, legt hij uit.
Meer uit Binnenland
HELDEN (ANP) - De grote natuurbrand bij de Limburgse plaats Helden is onder controle. "Nabluswerkzaamheden zullen nog enige tijd in beslag nemen", meldt de veiligheidsregio.
36 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.
47 minuten geledenHOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.
1 uur geledenHELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De patiƫntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
15 uur geleden