Onbekend hoeveel mensen onder puin, geringe kans op overleven
DEN HAAG (ANP) - Het is nog onbekend hoeveel mensen onder het puin liggen van de portiekflat aan de Tarwekamp in Den Haag waar zaterdagochtend een zeer zware explosie was. Wel is het volgens burgemeester Jan van Zanen duidelijk dat er voor hen een "geringe kans op overleven" is, zei hij tijdens een persconferentie. "We houden rekening met het zwartste scenario."
"De tijd verstrijkt en de situatie is dermate ernstig", zei Van Zanen. "We moeten er rekening mee houden dat de kans om nu nog overlevenden aan te treffen zeer gering zal zijn." Hulpdiensten zoeken zeker nog de hele nacht door naar mogelijke slachtoffers. Van Zanen zei dat de operatie begon als reddingsoperatie, maar dat inmiddels sprake is van "een bergingsoperatie".
Eerder tijdens de persconferentie meldde de burgemeester dat één dodelijk slachtoffer is geborgen en dat drie gewonden naar het ziekenhuis zijn vervoerd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
51 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
3 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.
3 uur geledenLEIDEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip Hondius die woensdagavond is overgebracht naar het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) is geïnfecteerd met het hantavirus. "De patiënt is hiervan op de hoogte gesteld en heeft toestemming gegeven om deze informatie te delen", meldt het Leidse ziekenhuis.
5 uur geleden