Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onbegrip in Vlaanderen over schrappen van 'de Muur'

Onbegrip in Vlaanderen over schrappen van 'de Muur'

GERAARDSBERGEN (ANP) - Het schrappen van de beroemde Muur van Geraardsbergen uit het parcours van de Ronde van Vlaanderen heeft tot het nodige onbegrip geleid. Burgemeester Guido De Padt van de stad Geraardsbergen snapt niets van de beslissing van de organisatie van de Belgische wielerklassieker.

"Ik viel bijna van mijn stoel, maar gelukkig is dat niet gebeurd. Want op het moment dat ik het nieuws vernam, zat ik in mijn auto", zei De Padt bij Sporza. "Ik was heel erg verbaasd en geschrokken. Dit nieuws komt uit de lucht vallen. Wij waren niet op de hoogte van de intentie van Flanders Classics om het parcours te wijzigen of in te korten. Laat staan dat we wisten dat wij daar het slachtoffer van zouden worden."

De Ronde van Vlaanderen wordt normaal gesproken in het voorjaar gereden, maar is vanwege de coronacrisis verplaatst naar zondag 18 oktober. De organisatie heeft het parcours met ruim 25 kilometer ingekort. 'De Muur', een iconisch onderdeel van de koers, werd geschrapt.

"Het belang en het monumentale van de Muur wordt door heel wielerminnend Vlaanderen en ook daarbuiten erkend", zegt burgemeester De Padt. "Ik kan dan ook niet begrijpen dat men bij het inkorten van de Ronde met 30 kilometer juist de Muur eruit haalt. Alsof men in de rest van het parcours geen plekken kon weglaten die de wielerfans minder morele schade zou bezorgen. Je doet al die Vlamingen die voor de buis zitten onrecht aan door de Muur uit het parcours te laten. Als ik bedrijfsleider was en men geeft me troeven om dat bedrijf beter te laten floreren, dan zou ik die troeven gebruiken. De Muur is de voor de Ronde en de organisatie een ongelooflijke troef. Hier had men volgens mij de gelegenheid om die troef te behouden in het parcours."

Meer uit Sport

Shelton verslaat Tsitsipas, treft Alcaraz in kwartfinale US Open

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton treft in de kwartfinale van de US Open titelverdediger Carlos Alcaraz. Shelton, de nummer 8 van de plaatsingslijst, rekende in zijn partij uit de vierde ronde overtuigend af met de Griek Stefanos Tsitsipas. Hij won in drie sets: 6-2 6-3 6-4.

1 uur geleden
Tennisser Alcaraz na zege op Paul naar kwartfinales US Open

NEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de US Open. De Spaanse titelverdediger was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-3 6-4.

11 uur geleden
Hamilton wil gedragsregels zwart-op-wit na incident met Leclerc

MONZA (ANP/RTR) - Lewis Hamilton pleit voor schriftelijke gedragsregels bij Ferrari na de aanrijding met teamgenoot Charles Leclerc aan het begin van de Grote Prijs van Italië. Dat zei de zevenvoudig Britse wereldkampioen in de Formule 1 tegen de media na zijn zesde plaats in Monza. "Toen ik bij Mercedes zat, hadden we gedragsregels opgeschreven. En daardoor ging het nooit echt mis", zei Hamilton.

12 uur geleden
Volleybalsters Turkije prolongeren Europese titel

ISTANBUL (ANP) - De volleybalsters van Turkije hebben de Europese titel geprolongeerd. In Istanbul versloeg de titelverdediger in de finale regerend olympisch en wereldkampioen Italië in vijf sets: 3-2 (16-25 25-22 12-25 25-21 15-10).

12 uur geleden
Sabalenka verslaat Townsend en bereikt kwartfinales US Open

NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus rekende in twee sets in New York af met de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-4 6-3.

14 uur geleden
Antonelli kan zege in thuisrace in Monza nog niet bevatten

MONZA (ANP) - Kimi Antonelli kon het kort na zijn zege nog niet geloven dat hij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 op zijn naam had geschreven. De 20-jarige Italiaan was in Monza met zijn Mercedes sneller dan teamgenoot George Russell uit Groot-Brittannië en Max Verstappen in de Red Bull. "Ik had nooit kunnen bedenken dat ik hier zou staan", zei Antonelli, die aanvankelijk van de negentiende positie was gestart.

16 uur geleden
Verstappen is blij met zijn podiumplaats in GP van Italië

MONZA (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Monza. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kon zijn zege van afgelopen jaar geen vervolg geven, omdat de Mercedessen van Kim Antonelli en George Russell te snel waren. "Ik ben blij met de derde plaats en dat ik het podium gehaald heb", zei de coureur die als vijfde was gestart. Antonelli pakte de zege.

16 uur geleden