Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onbegrip en teleurstelling bij provincie Groningen om houding NAM

Onbegrip en teleurstelling bij provincie Groningen om houding NAM

GRONINGEN (ANP) - Bij de provincie Groningen heerst "teleurstelling en onbegrip" over de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), die niet meer wil meebetalen aan de verbetering van de leefbaarheid en het economisch perspectief in Groningen. "Groningen heeft niet alleen Nederland, maar ook de NAM veel gebracht. Omgekeerd zijn Groningers structureel en op grote schaal door de NAM in de steek gelaten", zegt gedeputeerde Susan Top, die het gasdossier in haar portefeuille heeft.

Via onder meer het Nationaal Programma Groningen investeert het Rijk in de provincie, die veel te lijden heeft onder de gaswinning. De NAM maakte in 2018 afspraken met het Rijk om hier jaarlijks tientallen miljoenen euro's aan bij te dragen. Het bedrijf acht zich volgens het ministerie nu echter niet langer gehouden aan de afspraken, omdat de gaswinning jaren eerder is gestopt dan destijds het plan was.

Bij de provincie Groningen heerst volgens Top "teleurstelling en onbegrip over de houding van de NAM". De gedeputeerde wijst op de harde conclusies van de parlementaire enquĂȘtecommissie die eerder onderzoek deed naar de gaswinning en de gevolgen ervan. "Herstel, veiligheid en perspectief zijn geen gunsten, maar noodzakelijke voorwaarden om de regio er weer bovenop te helpen. De NAM geeft echter geen blijk van verantwoordelijkheid en maatschappelijk verantwoordingsbesef. Daar tillen we zwaar aan."

De gedeputeerde rekent erop dat de rijksoverheid de afspraken nakomt, "ook wanneer de NAM niet meer bijdraagt aan het Rijk". Top: "De regio gaat er dus van uit dat er geen gevolgen zijn voor de bijdragen aan leefbaarheid en perspectief voor Groningen".

Meer uit Binnenland

Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

5 uur geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

5 uur geleden
Jongeren vanaf 16 jaar krijgen hoger minimumloon in 2027

DEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.

5 uur geleden
Veertien jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.

6 uur geleden
Mauritshuis: rechtszaak erfgenamen Bredius raakt ons in de kern

DEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.

6 uur geleden
Tata Steel moet weer 8,5 miljoen euro betalen om te veel uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.

8 uur geleden
Recordhoeveelheid dataverkeer door internetknooppunt Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een belangrijk knooppunt voor internetverkeer in Amsterdam heeft een recordhoeveelheid data verwerkt. Door de systemen van de Amsterdam Internet Exchange stroomde voor het eerst 15 terabit per seconde.

10 uur geleden