Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onbegrip en teleurstelling bij provincie Groningen om houding NAM

Onbegrip en teleurstelling bij provincie Groningen om houding NAM

GRONINGEN (ANP) - Bij de provincie Groningen heerst "teleurstelling en onbegrip" over de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), die niet meer wil meebetalen aan de verbetering van de leefbaarheid en het economisch perspectief in Groningen. "Groningen heeft niet alleen Nederland, maar ook de NAM veel gebracht. Omgekeerd zijn Groningers structureel en op grote schaal door de NAM in de steek gelaten", zegt gedeputeerde Susan Top, die het gasdossier in haar portefeuille heeft.

Via onder meer het Nationaal Programma Groningen investeert het Rijk in de provincie, die veel te lijden heeft onder de gaswinning. De NAM maakte in 2018 afspraken met het Rijk om hier jaarlijks tientallen miljoenen euro's aan bij te dragen. Het bedrijf acht zich volgens het ministerie nu echter niet langer gehouden aan de afspraken, omdat de gaswinning jaren eerder is gestopt dan destijds het plan was.

Bij de provincie Groningen heerst volgens Top "teleurstelling en onbegrip over de houding van de NAM". De gedeputeerde wijst op de harde conclusies van de parlementaire enquêtecommissie die eerder onderzoek deed naar de gaswinning en de gevolgen ervan. "Herstel, veiligheid en perspectief zijn geen gunsten, maar noodzakelijke voorwaarden om de regio er weer bovenop te helpen. De NAM geeft echter geen blijk van verantwoordelijkheid en maatschappelijk verantwoordingsbesef. Daar tillen we zwaar aan."

De gedeputeerde rekent erop dat de rijksoverheid de afspraken nakomt, "ook wanneer de NAM niet meer bijdraagt aan het Rijk". Top: "De regio gaat er dus van uit dat er geen gevolgen zijn voor de bijdragen aan leefbaarheid en perspectief voor Groningen".

Meer uit Binnenland

Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

3 minuten geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

1 uur geleden
Milieudefensie hoopt dat Hoge Raad Shell dwingt tot CO2-reductie

DEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.

2 uur geleden
Drugs gevonden bij fruit in Lidl-filialen Brabant en Limburg

MAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.

2 uur geleden
Amerikaanse straf Singh door rechter omgezet naar levenslang

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh omgezet naar een levenslange celstraf in Nederland. Singh kreeg in 1986 in de Verenigde Staten, waar hij destijds woonde, 56 jaar tot levenslang voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.

2 uur geleden
OM: Malek F. ontoerekeningsvatbaar voor moordpoging tbs-kliniek

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat tbs'er Malek F. (39) volledig ontoerekeningsvatbaar was toen hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt in de Groningse Mesdagkliniek neerstak. De officier van justitie heeft de rechtbank daarom gevraagd de verdachte te ontslaan van rechtsvervolging en om voortzetting van de eerder opgelegde tbs-maatregel.

3 uur geleden
Advocaten Saïd R. boos omdat gesprekken in EBI hoorbaar waren

VUGHT (ANP) - De advocaten van Saïd R. (53) zijn boos, omdat volgens hen meegeluisterd kon worden met vertrouwelijke gesprekken die zij voerden met hun cliënt in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI). "Wij vinden dit bijzonder vervelend", zei Mark Dunsbergen dinsdag op een zitting van het Marengo-proces in Vught.

3 uur geleden