Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onana wil nog een jaartje alles pakken wat hij kan voor Ajax

Onana wil nog een jaartje alles pakken wat hij kan voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Het liefst was André Onana dit seizoen aan een nieuw hoofdstuk van zijn voetbalavontuur begonnen. "Maar ik heb nu eenmaal een contract", zegt de 24-jarige doelman van Ajax. "En zo lang ik hier ben, doe ik mijn uiterste best."

Hakim Ziyech, Donny van de Beek en Sergino Dest waren op papier ook nog jaren aan Ajax verbonden. Zij vonden met Chelsea, Manchester United en FC Barcelona wel een Europese topclub waar ze hun ambities verder kunnen najagen. Is Onana dan helemaal niet teleurgesteld? "Nee, niet echt", reageert hij. "Ik ben hier nog steeds gelukkig."

Onana wordt op handen gedragen in Amsterdam. Als hij het veld van de Johan Cruijff ArenA betreedt, dan schalt er een liedje voor hem door de speakers. Toen nog niemand gehoord had van corona, scandeerden de fanatieke fans van F-side vaak zijn naam op het ritme van 'Leef' van Dreetje Hazes. "Onana pakt alles was hij kan", klonk het dan.

Band

Onana heeft in vijf jaar een band gekregen met Ajax, Amsterdam en al zijn fans. "Maar ik blijf hier niet altijd", waarschuwde hij zaterdag na het duel met Vitesse. "Voor mij is een nieuwe uitdaging ook belangrijk. Maar wanneer? Als het nu is, is het nu. Maar als ik hier nog even blijf, dan is dat geen probleem."

Voor een keeper is het nog lastiger om bij een Europese topploeg terecht te komen, dan voor een veldspeler. Zelfs de rijkste clubs hebben vaak maar een heel goede doelman en een ervaren betrouwbare sluitpost als tweede keus. Onana wil Ajax niet verlaten voor een bijrol als tweede keeper. Dus moet hij geduldig wachten totdat er ergens een plekje vrij komt.

Ontevreden

Chelsea was begin deze maand zo ontevreden over Kepa Arrizabalaga, twee jaar geleden voor 80 miljoen euro overgekomen van Athletic Bilbao, dat het nog eens zo'n 30 miljoen euro uitgaf aan de Senegalees Edouard Mendy. Onana was voor een soortgelijk bedrag ook te koop geweest.

Heeft Chelsea of een andere club de afgelopen maanden geen contact gelegd met Onana? De Ajax-keeper lacht en haalt zijn schouders op. "Ik heb een contract", herhaalt hij weer. Ajax heeft in ruim een jaar met Ziyech, Van de Beek, Dest, Jöel Veltman, Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong en Kasper Dolberg veel dragende spelers verloren. Toch wil de club graag aanhaken bij de Europese top en daar kan het spelers als Onana en Nicolás Tagliafico goed bij gebruiken.

Onana wil de nieuwe editie van de Champions League aangrijpen om nog eens te laten zien hoe goed hij op het hoogste niveau kan keepen. "Hele mooie tegenstanders", zegt hij over de loting die zijn ploeg aan Liverpool, Atalanta en FC Midtjylland heeft gekoppeld. "Het is een uitdaging om met een aantal nieuwe spelers tegen hen te spelen."

Meer uit Voetbal

Supportersvereniging FC Utrecht keurt incidenten van zaterdag af

UTRECHT (ANP) - De Supportersvereniging FC Utrecht (SVFCU) keurt de incidenten tijdens de thuiswedstrijd van hun club tegen Go Ahead Eagles nadrukkelijk af. Dat laat de supportersvereniging zondagochtend weten aan het ANP. Door het gooien van vuurwerk en bekers op het speelveld werd de wedstrijd twee keer stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt bij een stand van 3-1 voor de bezoekers.

7 minuten geleden
Willem II lijdt in Tilburg pijnlijke nederlaag tegen Excelsior

TILBURG (ANP) - Willem II heeft in de Eredivisie een pijnlijke nederlaag geleden. De Tilburgers gingen in eigen stadion met 3-0 onderuit tegen Excelsior. Willem II blijft met 1 punt uit vier wedstrijden onderin de Eredivisie staan.

12 uur geleden
AS Roma zet sterke seizoensstart door met late zege op Atalanta

ROME (ANP) - AS Roma heeft de sterke start in de Italiaanse voetbalcompetitie een vervolg gegeven tegen Atalanta. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini won met 2-1. AS Roma stond lange tijd achter en scoorde in de slotfase van de tweede helft twee keer.

12 uur geleden
PSV verslaat Ajax in duel met hoge amusementswaarde

AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie gewonnen: 1-3. De titelverdediger uit Eindhoven maakte in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA een einde aan een serie van vijf onderlinge duels zonder een zege op de club uit de hoofdstad.

13 uur geleden
FC Utrecht - Go Ahead Eagles definitief gestaakt

UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd in de Eredivisie tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles is op zaterdagavond door scheidsrechter Martin van den Kerkhof definitief gestaakt.

14 uur geleden
FC Utrecht - Go Ahead om gooien bekers voor tweede keer gestaakt

UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles is na een hervatting voor een tweede keer stilgelegd.

14 uur geleden
Supporters van Ajax nemen afscheid van Godts

AMSTERDAM (ANP) - Supporters van Ajax hebben vlak voor de thuiswedstrijd tegen PSV afscheid genomen van Mika Godts. De 21-jarige linksbuiten vertrok ruim twee weken geleden naar Paris Saint-Germain.

14 uur geleden