Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onafhankelijke krant Rusland stopt voorlopig door oorlog Oekraïne

Onafhankelijke krant Rusland stopt voorlopig door oorlog Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische onafhankelijke krant Novaja Gazeta stopt er voorlopig mee, na een nieuwe waarschuwing van de autoriteiten. Media in Rusland mogen de Russische invasie in Oekraïne geen oorlog noemen, maar in verbloemende taal slechts een "speciale militaire operatie". Novaja Gazeta, dat gedrukt en online verschijnt, moest eerder al teksten over de strijd van haar website verwijderen. De krant wil weer beginnen als de "operatie" is afgelopen.

Novaja Gazeta geldt als een van de laatste onafhankelijke bolwerken onder de groeiende dictatuur van president Vladimir Poetin. Het dagblad ruimde onlangs nog de gehele voorpagina in voor een eerbetoon aan Marina Ovsjannikova, wegens haar anti-oorlogsprotest tijdens het journaal op de Russische staatstelevisie. De krant drukte de foto van Ovsjannikova met het plakkaat dat ze voor de camera hield zo groot mogelijk af. Het woord oorlog, dat driemaal in de tekst voorkwam, was onleesbaar gemaakt om te voorkomen dat er zou worden ingegrepen.

De hoofdredacteur van de krant, Dmitri Moeratov, was vorig jaar een van de winnaars van de Nobelprijs voor de Vrede.

'Systematische onderdrukking'

De Europese Unie noemt het besluit van Novaja Gazeta om de activiteiten op te schorten "het resultaat van de systematische onderdrukking van onafhankelijke media in Rusland, inclusief internationale media en sociale mediaplatforms, door de Russische autoriteiten", aldus EU-buitenlandchef Josep Borrell. "Deze mediacensuur is gekoppeld aan de manipulatie en desinformatie van het Russische publiek door staatsgecontroleerde mediakanalen in het kader van Ruslands ongerechtvaardigde oorlog in Oekraïne."

Borrell looft Moeratov en noemt de krant een journalistiek instituut. Hij herinnert eraan dat zes journalisten van Novaja Gazeta hun "moedige werk" de afgelopen jaren met hun leven hebben moeten bekopen. "De EU zal doorgaan met de desinformatiecampagnes van het Kremlin te bestrijden en onafhankelijke media en journalisten te steunen", verklaart hij.

Meer uit Buitenland

Israël kondigt met evacuatiewaarschuwing aanvallen in Jemen aan

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft evacuatiewaarschuwingen afgegeven voor mensen in drie Jemenitische havens. Het leger zegt dat het deze gebieden zal aanvallen vanwege militaire activiteiten die daar plaatsvinden.

4 uur geleden
Israël voert luchtaanvallen uit op meerdere gebieden in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Israëlische leger heeft luchtaanvallen uitgevoerd op gebieden in Libanon. Dat melden Libanese media op basis van ooggetuigen en online circulerende beelden. Het Israëlische leger (IDF) heeft de aanvallen bevestigd op X.

4 uur geleden
Dodental overstromingen Texas loopt op tot ruim zestig

HOUSTON (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in het midden van de Amerikaanse staat Texas is opgelopen tot zeker 67, onder wie 21 kinderen. Veruit de meeste slachtoffers vielen in de regio Kerr County, waar onder meer een zomerkamp voor meisjes werd weggevaagd door een vloedgolf.

9 uur geleden
Tientallen gewonden door bijenaanval in Franse plaats Aurillac

AURILLAC (ANP) - Een zwerm bijen heeft mensen aangevallen in de Franse plaats Aurillac, in de regio Auvergne-Rhône-Alpes. Vierentwintig mensen werden gestoken en drie van hen verkeren in kritieke toestand. Dat melden Franse media waaronder de krant La Dépêche.

11 uur geleden
Dood van vijf meisjes overstroomd zomerkamp Texas bevestigd

HOUSTON (ANP) - Van vijf meisjes in een zomerkamp in de Amerikaanse staat Texas dat door een vloedgolf werd getroffen, is inmiddels de dood bevestigd. Nog steeds worden kampeerders vermist na de overstroming van Camp Mystic, een christelijk vakantiekamp voor meisjes in Hunt in Kerr County. Volgens NBC gaat het om elf meisjes en een begeleider.

12 uur geleden
Zwemgebieden in de Seine in Parijs weer dicht door regen

PARIJS (ANP/AFP) - De drie plekken in de Seine in Parijs waar zaterdag voor het eerst in ruim een eeuw gezwommen mocht worden, zijn een dag later weer tijdelijk gesloten. Net als in de decennia ervoor was het water te vervuild.

13 uur geleden
Opnieuw aanhoudingsbevel tegen Zuid-Koreaanse oud-president Yoon

SEOUL (ANP/AFP) - Openbaar aanklagers hebben opnieuw een arrestatiebevel uitgevaardigd voor de Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol. Het bevel heeft te maken met zijn rechtszaak rond machtsmisbruik en het belemmeren van overheidswerkzaamheden, heeft aanklager Park Ji-young bekendgemaakt.

16 uur geleden