Onafhankelijk onderzoek naar dodelijke schietpartij Canada
OTTOWA (ANP) - Canada heeft een onafhankelijk onderzoek aangekondigd naar de dodelijkste schietpartij ooit in het land. Ook wordt bekeken of de reactie van de politie op de moordpartij, waarbij 22 mensen werden gedood, voldoende was.
Een panel van drie experts zal de brandstichtingen en de schietpartijen in Nova Scotia onderzoeken. Die eindigden toen de politie de schutter neerschoot na een klopjacht van 13 uur. Een conceptrapport moet in februari 2021 verschijnen, zei Bill Blair, minister van Openbare Veiligheid.
De moordpartij, die begon in de nacht van 18 april, werd uitgevoerd door een man die werd geïdentificeerd als de 51-jarige Gabriel Wortman. De autoriteiten zeiden dat hij een politie-uniform droeg, in een nep-politieauto reed en verschillende wapens bij zich had waaronder een aanvalsgeweer.
In de nasleep van het bloedbad kondigde de Canadese premier Justin Trudeau een verbod op aanvalswapens van militaire kwaliteit aan. De Canadese politie werd bekritiseerd omdat ze Twitter had gebruikt om het publiek te waarschuwen dat een gewapende verdachte vrij rondliep, in plaats van een formele noodwaarschuwing te geven.
Blair vertelde journalisten dat hij verwacht dat het onderzoek een beter beeld zal geven van het bloedbad en en zal leiden tot "concrete aanbevelingen om ervoor te zorgen dat we alle dergelijke tragedies in de toekomst kunnen helpen voorkomen".
Het onderzoek zal ook kijken naar de communicatie van de politie en de rol van huiselijk geweld. Het bloedbad begon toen de verdachte zijn vriendin sloeg, zij wist te ontsnappen en uiteindelijk te overleven.
Een eindrapport wordt verwacht in augustus 2021.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."
54 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
5 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
5 uur geleden