Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onafhankelijk onderzoek naar dodelijke schietpartij Canada

Onafhankelijk onderzoek naar dodelijke schietpartij Canada

OTTOWA (ANP) - Canada heeft een onafhankelijk onderzoek aangekondigd naar de dodelijkste schietpartij ooit in het land. Ook wordt bekeken of de reactie van de politie op de moordpartij, waarbij 22 mensen werden gedood, voldoende was.

Een panel van drie experts zal de brandstichtingen en de schietpartijen in Nova Scotia onderzoeken. Die eindigden toen de politie de schutter neerschoot na een klopjacht van 13 uur. Een conceptrapport moet in februari 2021 verschijnen, zei Bill Blair, minister van Openbare Veiligheid.

De moordpartij, die begon in de nacht van 18 april, werd uitgevoerd door een man die werd geïdentificeerd als de 51-jarige Gabriel Wortman. De autoriteiten zeiden dat hij een politie-uniform droeg, in een nep-politieauto reed en verschillende wapens bij zich had waaronder een aanvalsgeweer.

In de nasleep van het bloedbad kondigde de Canadese premier Justin Trudeau een verbod op aanvalswapens van militaire kwaliteit aan. De Canadese politie werd bekritiseerd omdat ze Twitter had gebruikt om het publiek te waarschuwen dat een gewapende verdachte vrij rondliep, in plaats van een formele noodwaarschuwing te geven.

Blair vertelde journalisten dat hij verwacht dat het onderzoek een beter beeld zal geven van het bloedbad en en zal leiden tot "concrete aanbevelingen om ervoor te zorgen dat we alle dergelijke tragedies in de toekomst kunnen helpen voorkomen".

Het onderzoek zal ook kijken naar de communicatie van de politie en de rol van huiselijk geweld. Het bloedbad begon toen de verdachte zijn vriendin sloeg, zij wist te ontsnappen en uiteindelijk te overleven.

Een eindrapport wordt verwacht in augustus 2021.

Meer uit Buitenland

Iraanse ayatollah Khamenei wordt begraven in thuisstad Mashhad

MASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.

18 minuten geleden
Iraanse media: gebouw van Assemblee van Experts gebombardeerd

QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.

5 uur geleden
Zeker 40 doden en 246 gewonden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.

8 uur geleden
Oekraïne meldt nieuwe schade aan Droezjba-oliepijpleiding

KYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax ‌Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.

8 uur geleden
Hezbollah waarschuwt voor 'openlijke oorlog met Israël'

BEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.

8 uur geleden
Rode Kruis schaalt op in Midden-Oosten

TEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.

8 uur geleden
VAE onderschepten tot nu toe 172 Iraanse raketten en 755 drones

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.

9 uur geleden