Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onafhankelijk onderzoek naar dodelijke schietpartij Canada

Onafhankelijk onderzoek naar dodelijke schietpartij Canada

OTTOWA (ANP) - Canada heeft een onafhankelijk onderzoek aangekondigd naar de dodelijkste schietpartij ooit in het land. Ook wordt bekeken of de reactie van de politie op de moordpartij, waarbij 22 mensen werden gedood, voldoende was.

Een panel van drie experts zal de brandstichtingen en de schietpartijen in Nova Scotia onderzoeken. Die eindigden toen de politie de schutter neerschoot na een klopjacht van 13 uur. Een conceptrapport moet in februari 2021 verschijnen, zei Bill Blair, minister van Openbare Veiligheid.

De moordpartij, die begon in de nacht van 18 april, werd uitgevoerd door een man die werd geïdentificeerd als de 51-jarige Gabriel Wortman. De autoriteiten zeiden dat hij een politie-uniform droeg, in een nep-politieauto reed en verschillende wapens bij zich had waaronder een aanvalsgeweer.

In de nasleep van het bloedbad kondigde de Canadese premier Justin Trudeau een verbod op aanvalswapens van militaire kwaliteit aan. De Canadese politie werd bekritiseerd omdat ze Twitter had gebruikt om het publiek te waarschuwen dat een gewapende verdachte vrij rondliep, in plaats van een formele noodwaarschuwing te geven.

Blair vertelde journalisten dat hij verwacht dat het onderzoek een beter beeld zal geven van het bloedbad en en zal leiden tot "concrete aanbevelingen om ervoor te zorgen dat we alle dergelijke tragedies in de toekomst kunnen helpen voorkomen".

Het onderzoek zal ook kijken naar de communicatie van de politie en de rol van huiselijk geweld. Het bloedbad begon toen de verdachte zijn vriendin sloeg, zij wist te ontsnappen en uiteindelijk te overleven.

Een eindrapport wordt verwacht in augustus 2021.

Meer uit Buitenland

Trump zegt dat hij NAVO sterker heeft gemaakt

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.

2 uur geleden
Trump wil niet afreizen naar Parijs voor toekomstige G7-top

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.

2 uur geleden
Trump zinspeelt op rol voor María Corina Machado in Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.

2 uur geleden
Gouverneur Walz en andere functionarissen in Minnesota gedagvaard

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.

3 uur geleden
VN-rapport waarschuwt voor gevolgen 'bankroet' watersysteem

RICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.

3 uur geleden
Le Pen bestrijdt veroordeling in hoger beroep

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politicus Marine Le Pen heeft in hoger beroep opnieuw bestreden dat ze schuldig is aan het sjoemelen met Europese gelden. Daarvoor werd ze eerder veroordeeld tot een celstraf.

4 uur geleden
Brussel wil landen verplichten bedrijven te weren van 5G-netwerk

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil EU-lidstaten kunnen verplichten risicovolle ict-leveranciers uit 5G-netwerken te weren, bevestigt Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische soevereiniteit). Eerder op dinsdag presenteerde de Europese Commissie een voorstel voor een nieuw maatregelenpakket voor cyberveiligheid. Daarmee zouden landen en ict-leveranciers uit die landen kunnen worden aangemerkt als "hoog risico" voor de Europese cyberveiligheid en zo worden geweerd van Europese ict-netwerken, verduidelijkt de Eurocommissaris.

4 uur geleden