Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ON: kwetsen niet te voorkomen bij gevoelig thema als racisme

ON: kwetsen niet te voorkomen bij gevoelig thema als racisme

HILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland wil het thema racisme bespreekbaar maken en daarbij "kun je niet voorkomen" dat er mensen gekwetst raken. Dat zei presentatrice Raisa Blommestijn dinsdag in het tv-programma Ongehoord Nieuws in een reactie op een veelbesproken racisme-item in de uitzending van afgelopen donderdag. Volgens haar zijn gekwetste gevoelens "een inherent onderdeel van de vrijheid van meningsuiting".

"Dat hoort nu eenmaal bij het bespreken van dit soort thema's en daar sta ik ook zelf nog steeds helemaal achter", zei Blommestijn dinsdag in de uitzending op NPO 1. "Het is absoluut nooit het doel geweest om nodeloos te kwetsen. Dat neemt niet weg dat er een aantal mensen is dat aanstoot heeft genomen of gekwetst is geraakt door het gebruik van enkele woorden, zinnen of misschien ook wel door de hele uitzending."

Ongehoord Nederland is "opgericht om ook de andere kant te laten zien", zei mede-presentator Arlette Adriani. "Wij willen het ongehoorde en ongeziene laten zien en horen. Het brengen van maatschappelijk gevoelige thema's is de reden dat Ongehoord Nederland is opgericht en daar blijven we achter staan." Adriani zei ook dat het niet de bedoeling is geweest "een racistische uitzending te maken". "De kern van onze uitzending was juist duidelijk te maken dat racisme onder iedere groep kan spelen en dat dit op welke manier dan ook verwerpelijk is." ON liet vrijdag al weten dat de omroep zich uitspreekt tegen "racisme, discriminatie of het oproepen tot geweld".

Afgelopen weekeinde maakte de Ombudsman van de NPO bekend dat ze in de afgelopen dagen een recordaantal van bijna 1700 klachten heeft ontvangen naar aanleiding van de uitzending. Dat komt overeen met het gebruikelijke aantal klachten per jaar. Klagers meldden onder meer dat ze het item, waarin een contextloze compilatie van beelden was te zien van onbekende zwarte mensen die op onbekende plekken witte mensen in elkaar slaan, racistisch en discriminerend vinden. Ook zijn er bij de Ombudsman meldingen gedaan van het aanzetten tot haat.

Meer uit Binnenland

Lijsttrekkers Moerdijk houden vast aan besluit opgeven dorp

ZEVENBERGEN (ANP) - De meeste partijen die meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Moerdijk staan nog achter het besluit om het dorp Moerdijk mogelijk op te geven. Het dorp zou plaats moeten maken voor uitbreiding van het haven- en industriegebied. Zeven van de tien lijsttrekkers zeiden tijdens een debat dat ze dit nog steeds als de beste optie zien. "Iedereen die vanavond zou beloven dat deze opgave wel weggaat en niet in Moerdijk zal landen, doet een valse belofte", aldus Danny Dingemans (VVD).

1 uur geleden
Verdachte verkrachtingen Goudswaard is dakloze uit Hoeksche Waard

GOUDSWAARD (ANP) - De 29-jarige man die wordt verdacht van een dubbele verkrachting in het Zuid-Hollandse Goudswaard is een thuisloze inwoner van de gemeente Hoeksche Waard. Dat meldt buurgemeente Nissewaard. Wel verbleef de man wisselende periodes in Spijkenisse.

5 uur geleden
Geen treinverkeer Sloterdijk-Schiphol door drie wisselstoringen

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de stations Amsterdam Sloterdijk en Schiphol rijden er naar verwachting tot in de loop van dinsdagavond geen treinen, meldt ProRail. Tijdens een inspectie zijn bij drie verschillende wissels dezelfde technische problemen ontdekt.

7 uur geleden
Man (21) opgepakt voor schietincident winkelcentrum Arnhem

ARNHEM (ANP) - Een 21-jarige man uit Zoetermeer is vorige week woensdag opgepakt in verband met een schietincident in het winkelcentrum Kronenburg in Arnhem, meldt de politie dinsdag. Hierbij raakte op zaterdag 21 februari een omstander lichtgewond.

7 uur geleden
OM gaat niet in hoger beroep in Barendrechtse zedenzaak

ROTTERDAM (ANP) - Het OM gaat niet in hoger beroep in de Barendrechtse zedenzaak. Vorige week kreeg de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

8 uur geleden
Twee mannen (22) uit Arnhem aangehouden in sextortionzaak

ARNHEM (ANP) - In een onderzoek naar sextortion, waarin meerdere aangiftes werden gedaan, zijn dinsdag twee mensen aangehouden. Het gaat om mannen van 22, beide afkomstig uit Arnhem. Ze worden ervan verdacht meerdere slachtoffers te hebben afgeperst, meldt de politie.

8 uur geleden
Eerder al resten gevonden op vindplaats voet vermiste tiener

BREDA (ANP) - In een aftakking van de Beneden-Merwede waar vorige week maandag een schoen met een voet van de sinds december 2023 vermiste 16-jarige Yoran Krol werd gevonden, heeft de politie eerder nog een schoen met daarin een voet van een andere vermiste persoon gevonden. Het gaat om de 75-jarige Marijke die in maart 2024 vermist raakte, meldt de politie dinsdag.

8 uur geleden