Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omzetwaarschuwing reclamereus WPP om bezuinigingen techbedrijven

Omzetwaarschuwing reclamereus WPP om bezuinigingen techbedrijven

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse WPP, een van de grootste reclamebureaus ter wereld, heeft zijn omzetverwachting voor heel het jaar verlaagd. Dat komt vooral door tegenvallende reclameverkopen in de technologiesector en in China, maakte het bedrijf bekend.

Volgens het bureau blijven technologiebedrijven snijden in hun kosten, waardoor de reclamebranche dit jaar in zijn geheel wordt geraakt. In China zijn bedrijven voorzichtiger met hun uitgaven als gevolg van een zwakke economische groei.

WPP, met hoofdkantoor in Londen, verwacht nu dat de omzet dit jaar met 0,5 tot 1 procent groeit. Eerder ging het concern uit van een groei van tussen de 1,5 en 3 procent.

Het reclameconcern waarschuwde in augustus ook al voor tegenvallende inkomsten. Ook dat kwam volgens Mark Read, topman van WPP, omdat veel Amerikaanse techreuzen als Microsoft, Amazon, Meta en Apple hun marketingbudgetten fors verlaagden. WPP is ook in Nederland actief.

Meer uit Financieel

Handelaar: minder kerosine door militair gebruik leidingen

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.

1 uur geleden
Damrak onder druk door aanhoudende spanningen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.

1 uur geleden
Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

3 uur geleden
Onlinegokmarkt fors gekrompen; illegaal aanbod lijkt te groeien

DEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.

3 uur geleden
Wall Street daalt door oplopende spanningen VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.

3 uur geleden
Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen weer welkom in Qatar

DOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".

5 uur geleden
Woonbond kritisch over versoepeling Wet betaalbare huur

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".

5 uur geleden