Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omzetverlies voor navigatiedienstverlener TomTom

Omzetverlies voor navigatiedienstverlener TomTom

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom heeft het afgelopen kwartaal minder omzet in de boeken gezet. Bij de grootste divisie Location Technology was wel sprake van groei, maar dat was onvoldoende om de verdere neergang bij de consumententak te compenseren. TomTom-topman Harold Goddijn toonde zich evenwel tevreden met de resultaten, die volgens hem als verwacht waren.

TomTom zette in het slotkwartaal van afgelopen jaar 156,2 miljoen euro om. Dat was op jaarbasis 10 procent minder. Bij Location Technology, waar zakelijke dienstverlening en de navigatieproducten voor de auto-industrie onder vallen, dikte de omzet met 4 procent aan tot 110,4 miljoen euro. De consumententak, die onder meer navigatiekastjes maakt, verloor bijna een derde aan omzet. De divisie was goed voor 45,9 miljoen euro.

Onder de streep resteerde een tekort van 69 miljoen euro, tegen een winst van 1,4 miljoen euro een jaar eerder. TomTom had onder meer te maken met hogere afschrijvingskosten op de restwaarde van de kaartendatabase, die naar verwachting minder lang bruikbaar blijft dan eerder gedacht. Ook gaf het bedrijf meer uit aan onderzoek en ontwikkeling.

Meer uit Financieel

Brussel vreest staatssteun bij Chinese overname MediaMarkt-moeder

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.

1 uur geleden
Brussel vreest staatssteun bij Chinese overname MediaMarkt-moeder

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.

1 uur geleden
Bandenfabrikant Michelin schrapt tot 1500 banen in Frankrijk

CLERMONT-FERRAND (ANP) - De Franse bandenfabrikant Michelin is van plan de komende drie jaar tot 1500 banen te schrappen in Frankrijk. Daarmee wil het bedrijf de kosten verminderen en de organisatie vereenvoudigen.

1 uur geleden
EU legt Temu boete van 200 miljoen op om illegale producten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie legt de Chinese webwinkel Temu een boete van 200 miljoen euro op. Brussel doet dat omdat het bedrijf nalaat de verkoop van illegale producten van het platform te weren. Daarmee overtreedt de webwinkel de digitale wetgeving van de EU, concludeert de Commissie.

1 uur geleden
China komt met tegenreactie als EU handelsbeperkingen uitbreidt

BEIJING (ANP/RTR/DPA) - China waarschuwt dat het tegenmaatregelen zal nemen als de Europese Unie besluit de handelsbeperkingen met China verder uit te breiden. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigt het Europese landenblok ook van het "selectief gebruiken" van gegevens om de beweringen over onevenwichtige handelsbetrekkingen tussen China en de EU te rechtvaardigen.

2 uur geleden
Ook ING beperkt mogelijkheden voor aflossingsvrije hypotheken

AMSTERDAM (ANP) - ING beperkt de mogelijkheden bij het afsluiten van een aflossingsvrije hypotheek en volgt daarmee het voorbeeld van andere Nederlandse banken. Binnenkort kunnen klanten tot maximaal 30 procent van de woningwaarde financieren met een lening waarover ze tussentijds alleen de rente hoeven te betalen.

3 uur geleden
ACM beboet bedrijf achter veilingwebsite voor misleiding

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt een boete van 270.000 euro op aan het bedrijf achter de inmiddels gestopte veilingwebsite Ticketveiling.nl. Volgens de ACM heeft dat bedrijf, House of Tickets, consumenten misleid doordat deelnemers dachten dat zij opboden tegen andere mensen. Maar in werkelijkheid boden zij op tegen een zogeheten biedbot die onder wisselende namen meebood om de prijs onrechtmatig te verhogen.

3 uur geleden