Omzetverlies dwingt Blijdorp tot ontslaan kwart personeel
ROTTERDAM (ANP) - Diergaarde Blijdorp heeft woensdag aangekondigd een kwart van het personeel te moeten ontslaan. Omdat de bezoekersaantallen vanwege de coronamaatregelen kelderden, liep de Rotterdamse dierentuin "vele miljoenen euro’s" aan omzet mis.
Blijdorp geeft aan dat een kwart van de 180 arbeidsplaatsen moet verdwijnen om het verlies in omzet te overleven. Ook moeten vaste kosten worden verminderd.
"Het is duidelijk dat een ongekende crisis op het vlak van volksgezondheid, gekoppeld aan een sterke economische teruggang, ons dwingen onze plannen te herzien." laat directeur Erik Zevenbergen weten. "We zijn een stichting zonder winstoogmerk. De bedrijfsvoering van een dierentuin is in de basis gewoon ontzettend afhankelijk van bezoekers, die vooralsnog zeer beperkt toegelaten mogen worden. Dit terwijl alle kosten, die samenhangen met de verzorging van onze unieke dieren, planten en niet te vergeten de monumenten, gewoon door blijven gaan."
Vanwege de aangescherpte maatregelen van het kabinet om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan, sloot Blijdorp op 16 maart de deuren. Op 20 mei ging de dierentuin gefaseerd weer open, met 40 procent van de normale capaciteit. In 2019 trok Blijdorp nog 1,6 miljoen bezoekers. Afgelopen jaar presenteerde de diergaarde het Masterplan 2030, waarmee Blijdorp een rol wil spelen in het natuurbehoud. Ook dat staat op losse schroeven.
De dierentuin vroeg fans al om steun door abonnementen te nemen of geld te doneren. Ook was er steun vanuit de landelijke overheid, maar Zevenbergen zegt te hopen dat provinciale en lokale overheden ook willen bijdragen aan een oplossing om de noodlijdende dierentuin te helpen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
18 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
21 uur geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
1 dag geleden