Omzetspurt reisbranche in 2022 na dramatisch coronajaar 2021
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse reisbranche zag de omzet in het vierde kwartaal van vorig jaar met 37 procent omhoog gaan. In heel 2022 schoot de omzet zelfs met ruim 74 procent omhoog, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2021 waren de inkomsten van bedrijven in de reissector echter bijzonder laag als gevolg van strenge coronamaatregelen van de overheid.
Bedrijven in heel de zakelijke dienstverlening in Nederland zagen hun gemiddelde omzet in het vierde kwartaal met 13 procent stijgen. In heel 2022 bedroeg de groei ruim 18 procent. "Alle branches binnen de zakelijke dienstverlening zetten in 2022 meer om dan in 2021. In alle branches lag de omzet ook weer boven het pre-coronaniveau van 2019", aldus het CBS.
Architectenbureaus bleven wat achter met een omzetstijging van 3,1 procent in het vierde kwartaal. Over heel 2022 bedroeg de groei slechts 1,2 procent.
Het statistiekbureau stelt ook vast dat het ondernemersvertrouwen in de zakelijke dienstverlening aan het begin van het eerste kwartaal van dit jaar is toegenomen tot 8,7, aanzienlijk hoger dan in het voorgaande kwartaal. "De afname van het vertrouwen in de tweede helft van 2022 heeft niet doorgezet in het eerste kwartaal", constateert het CBS. Het ondernemersvertrouwen geeft de stemming van het Nederlandse niet-financiële bedrijfsleven weer.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft een overnamebod uitgebracht van 108,4 miljard dollar om Warner Bros. Discovery (WBD) in zijn geheel over te nemen. Het bod voor de volledige overname van WBD biedt aandeelhouders 18 miljard dollar meer dan de bieding van streamingdienst Netflix, meldt Paramount.
34 minuten geledenBREDA (ANP) - Het Nederlandse GoVolta biedt vanaf maart een nieuwe optie om met de trein naar Berlijn en Hamburg te reizen. Na een moeizaam toegangstraject heeft de Bredase onderneming met steun van Keolis, een dochteronderneming van het Franse spoorwegbedrijf SNCF, genoeg geld beschikbaar om drie keer per week vanuit Amsterdam naar de Duitse steden te reizen. Komende zomer worden dat dagelijkse verbindingen, later moet Parijs daar bijkomen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - "Het ligt binnen de vrijheid van meningsuiting om compleet gekke uitlatingen te doen", laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten na opmerkingen van Elon Musk. De eigenaar van X suggereerde de EU volledig af te schaffen en vergeleek op X de EU met het naziregime, nadat de Commissie het socialmediaplatform vrijdag een boete van 120 miljoen euro had gegeven.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Meta komt de Europese Commissie tegemoet door gebruikers van Instagram en Facebook binnenkort de keuze te bieden om minder gepersonaliseerde advertenties te zien. Het Amerikaanse techbedrijf moest zijn beleid aanpassen om te ontkomen aan een boete, nadat Brussel eerder had vastgesteld dat Meta de Europese digitale regels had overtreden.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het aantal luchtvaartpassagiers in de Europese Unie is vorig jaar gegroeid en Schiphol was de op een na drukste luchthaven. Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat waren er vorig jaar in totaal 1,1 miljard luchtvaartreizigers binnen de EU, een toename van meer dan 8 procent vergeleken met 2023.
4 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - De uitbreiding van windturbines en zonnepanelen heeft in Duitsland bijgedragen aan de opwekking van recordhoeveelheden hernieuwbare energie in juli, augustus en september. Volgens het Duitse statistiekbureau waren wind- en zonne-energie in het derde kwartaal goed voor een recordaandeel van 64,1 procent van de elektriciteitsopwekking.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever stond maandag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten de beursintroductie van The Magnum Ice Cream Company (TMICC), de afgesplitste ijsjesdivisie van voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever (min 4 procent). Het aandeel Magnum noteerde op bijna 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro. Het bedrijf, waaronder ijsmerken vallen als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's, gaat ook naar de beurzen in Londen en New York.
6 uur geleden