Omzetdaling in auto- en motorbranche voor het eerst in drie jaar
DEN HAAG (ANP) - De verkoop van auto's en motoren en daaraan gerelateerde diensten leverden in het tweede kwartaal minder op. De auto- en motorbranche boekte in april, mei en juni een omzetdaling van 3,7 procent vergeleken met een jaar eerder, de eerste omzetdaling in drie jaar tijd. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Bij de handel en reparatie van personenauto's, de grootste deelmarkt in de branche, werd 5,3 procent minder omgezet dan in dezelfde periode een jaar eerder. In 2023 ging het nog om een omzetstijging van bijna 50 procent vergeleken met het jaar daarvoor.
De omzetdaling in de gehele branche heeft vooral te maken met de hoge omzetten die een jaar eerder werden geboekt. Dit kwam toen doordat openstaande orders werden weggewerkt en door prijsstijgingen van onderdelen, aldus het CBS. Inmiddels is sprake van beperkte prijsdalingen en is de tijd van schaarste op de automarkt voorbij. Zo gaan de prijzen van elektrische auto's, ook tweedehands, naar beneden.
Gespecialiseerde reparatiebedrijven zagen hun opbrengsten wel stijgen, met 9,6 procent. Dat heeft volgens het statistiekbureau te maken met de veroudering van het wagenpark. Personenauto's zijn gemiddeld ouder en hebben meer en vaker onderhoud nodig. Bovendien wordt het onderhoud van personenauto's steeds ingewikkelder, stelt het CBS.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciƫle raketten ontwikkelen.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
6 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
7 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
8 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
9 uur geleden