Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omzetalarm Apple drukt op Damrak

Omzetalarm Apple drukt op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs stond dinsdag in het rood. Ook de andere Europese beurzen lieten verliezen zien. Een omzetwaarschuwing van Apple zette de stemming onder druk. De Amerikaanse techreus verwacht dat de vraag naar iPhones in China zal worden geraakt door de uitbraak van het nieuwe coronavirus in het land.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,8 procent lager op 624,39 punten. De MidKap zakte 1,4 procent tot 962,03 punten. Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 0,7 procent.

Apple, dat ook een notering heeft in Frankfurt, zakte 5 procent. Techbedrijven en Europese toeleveranciers aan de iPhone-maker werden ook lager gezet. Bij de hoofdfondsen op het Damrak behoorde chipmachinemaker ASML tot de staartgroep met een min van 1,9 procent. De chipbedrijven Besi en ASMI stonden onderaan de MidKap met verliezen van rond 4 procent. In Frankfurt zakte Dialog Semiconductor 4 procent en in Zürich daalde AMS 3,4 procent. STMicroelectronics verloor 3,3 procent in Parijs.

Ahold

In de AEX was supermarktconcern Ahold Delhaize de sterkste stijger met een winst van 0,8 procent. In de MidKap ging beursintermediair Flow Traders aan kop met een plus van 1,2 procent. Kendrion zakte 6,8 procent bij de kleinere bedrijven. De leverancier van elektromagnetische onderdelen leed afgelopen kwartaal meer verlies.

In Milaan klom UBI Banca 28 procent. De Italiaanse bank Intesa Sanpaolo (plus 2,9 procent) wil zijn branchegenoot overnemen voor 4,9 miljard euro. In Londen zakte HSBC 4 procent. De Britse bank schrapt 35.000 banen na tegenvallende jaarcijfers. Mijnbouwgigant BHP, die ook met resultaten kwam, verloor 1,2 procent.

Overname

Alstom zakte 3,4 procent in Parijs. De Franse treinenbouwer heeft overeenstemming bereikt met het Canadese Bombardier over een overname van diens treinentak. De Europese automakers stonden onder druk na een daling van de autoverkopen in januari. Renault verloor 3,7 procent en Daimler daalde 1,3 procent.

De euro was 1,0827 dollar waard tegen 1,0834 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent goedkoper op 51,35 dollar. Brentolie kostte 1,5 procent minder op 56,78 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Derde recordjaarwinst op rij voor bedrijf achter Zara en Bershka

ARTEIXO (ANP/AFP) - Inditex, de eigenaar van kledingwinkelketens als Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius en Massimo Dutti, heeft in het afgelopen boekjaar opnieuw zijn hoogste winst ooit geboekt. Dat is de derde keer op rij voor een van de grootste kledingverkopers ter wereld, ondanks dat het bedrijf te maken heeft met felle concurrentie van onder meer fastfashionwebwinkel Shein.

6 minuten geleden
Succes nieuwe Pokémon-game stuwt beurswaarde Nintendo

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo was woensdag een grote winnaar op de beurs in Japan dankzij het succes van de nieuwste game van Pokémon. Dat spel, genaamd Pokémon Pokopia, zou de verkoop van Nintendo's nieuwste console, de Switch 2, ook kunnen aanjagen, denken kenners.

20 minuten geleden
Wachtlijst voor stroomaansluiting bij Alliander blijft groeien

ARNHEM (ANP) - Alliander, het bedrijf achter netbeheerder Liander, heeft vorig jaar meer dan 43.000 huishoudens en kleinere bedrijven op het drukke elektriciteitsnet aangesloten. Het bedrijf investeerde meer in het uitbreiden van zijn energienetten en kon mede daardoor bijna 2000 grote bedrijven van de wachtlijst schrappen. Maar de vraag naar nieuwe en zwaardere aansluitingen neemt verder toe, net als het aantal aanvragen op de wachtlijst en de wachttijden.

1 uur geleden
Verkoopgolf huurwoningen vergroot ongelijkheid starters, zegt NVM

UTRECHT (ANP) - De grootschalige verkoop van voormalige huurwoningen, ook wel uitponden genoemd, vergroot de ongelijkheid onder jongvolwassen starters op de woningmarkt. Dat stelt makelaarsorganisatie NVM na onderzoek.

1 uur geleden
Prijzen aan de pomp voor het eerst in dagen licht gedaald

EINDHOVEN (ANP) - De sterke opmars van de brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp door de oorlog in het Midden-Oosten is woensdag tot stilstand gekomen, nadat de gemiddelde landelijke adviesprijs voor diesel op dinsdag nog voor het eerst tot boven de 2,50 euro per liter steeg. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is die adviesprijs voor diesel nu een fractie gezakt tot 2,495 euro.

1 uur geleden
Achmea wil AI breed inzetten en verwacht banenverlies

ZEIST (ANP) - Ook bij verzekeraar Achmea zullen banen verloren gaan door de inzet van kunstmatige intelligentie, zei bestuursvoorzitter Bianca Tetteroo bij de bekendmaking van de jaarcijfers van het bedrijf. Hoeveel banen dit raakt bij de verzekeraar achter merken als FBTO, Interpolis, Centraal Beheer en InShared, kan de topvrouw nog niet zeggen. Eerder meldden grote Nederlandse banken dat bepaalde taken kunnen worden vervangen door AI.

1 uur geleden
Lagere schadelasten helpen verzekeraar achter Interpolis en FBTO

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea heeft vorig jaar een hogere operationele winst geboekt. Het bedrijf achter merken als Centraal Beheer, Zilveren Kruis, FBTO en Interpolis dankte dat onder andere aan een toename van het aantal klanten. Daarnaast waren de schadelasten lager, omdat er in 2025 weinig grote schades door noodweer waren.

1 uur geleden