Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omzetalarm Apple drukt op Damrak

Omzetalarm Apple drukt op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs stond dinsdag in het rood. Ook de andere Europese beurzen lieten verliezen zien. Een omzetwaarschuwing van Apple zette de stemming onder druk. De Amerikaanse techreus verwacht dat de vraag naar iPhones in China zal worden geraakt door de uitbraak van het nieuwe coronavirus in het land.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,8 procent lager op 624,39 punten. De MidKap zakte 1,4 procent tot 962,03 punten. Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 0,7 procent.

Apple, dat ook een notering heeft in Frankfurt, zakte 5 procent. Techbedrijven en Europese toeleveranciers aan de iPhone-maker werden ook lager gezet. Bij de hoofdfondsen op het Damrak behoorde chipmachinemaker ASML tot de staartgroep met een min van 1,9 procent. De chipbedrijven Besi en ASMI stonden onderaan de MidKap met verliezen van rond 4 procent. In Frankfurt zakte Dialog Semiconductor 4 procent en in Zürich daalde AMS 3,4 procent. STMicroelectronics verloor 3,3 procent in Parijs.

Ahold

In de AEX was supermarktconcern Ahold Delhaize de sterkste stijger met een winst van 0,8 procent. In de MidKap ging beursintermediair Flow Traders aan kop met een plus van 1,2 procent. Kendrion zakte 6,8 procent bij de kleinere bedrijven. De leverancier van elektromagnetische onderdelen leed afgelopen kwartaal meer verlies.

In Milaan klom UBI Banca 28 procent. De Italiaanse bank Intesa Sanpaolo (plus 2,9 procent) wil zijn branchegenoot overnemen voor 4,9 miljard euro. In Londen zakte HSBC 4 procent. De Britse bank schrapt 35.000 banen na tegenvallende jaarcijfers. Mijnbouwgigant BHP, die ook met resultaten kwam, verloor 1,2 procent.

Overname

Alstom zakte 3,4 procent in Parijs. De Franse treinenbouwer heeft overeenstemming bereikt met het Canadese Bombardier over een overname van diens treinentak. De Europese automakers stonden onder druk na een daling van de autoverkopen in januari. Renault verloor 3,7 procent en Daimler daalde 1,3 procent.

De euro was 1,0827 dollar waard tegen 1,0834 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent goedkoper op 51,35 dollar. Brentolie kostte 1,5 procent minder op 56,78 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Economen en bedrijven bezorgd over mogelijke verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.

6 uur geleden
Turkije verlaagt verwachtingen economische groei om Iranoorlog

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.

6 uur geleden
Chinese overheid steekt miljarden in financiële sector

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.

7 uur geleden
Oliekartel OPEC+ schroeft productiedoelen niet verder op

WENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.

8 uur geleden
Nigeriaanse autoriteiten onderzoeken plots vertrek Uber

ABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.

10 uur geleden
Jaguar Land Rover wil 4000 banen schrappen, schrijft The Times

LONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.

14 uur geleden
Medeoprichter Spotify: ik verlaat Zweden als er rijkentaks komt

STOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.

15 uur geleden