Omzetalarm Air France-KLM: reizigers mijden Parijs om Spelen
PARIJS (ANP) - Veel reizigers lijken deze zomer Parijs te mijden om de Olympische Spelen. Air France-KLM ziet in zijn zomerboekingen dat het vliegverkeer van en naar de Franse hoofdstad duidelijk achterblijft. Het concern verwacht dat de opbrengsten hierdoor met 160 miljoen tot 180 miljoen euro worden geraakt in de periode juni tot augustus.
De Olympische Spelen beginnen op 26 juli. De slotceremonie is op 11 augustus. Het sportevenement zorgt vanzelfsprekend ook voor veel mensen die daarom juist naar Parijs willen, bijvoorbeeld om wedstrijden te bezoeken. Maar die toestroom is niet zo sterk als Air France-KLM vooraf had voorzien.
De boekingcijfers voor Parijs vallen ook tegen wanneer de bestemming wordt vergeleken met andere Europese steden. Daarbij speelt mee dat het in Parijs in deze periode waarschijnlijk "druk, duur en vol" is, legt een woordvoerster uit.
'Bemoedigend'
"Het reizen tussen de stad en andere bestemmingen ligt ook onder het gebruikelijke juni-augustus-gemiddelde omdat inwoners van Frankrijk hun vakantie lijken uit te stellen tot na de Olympische Spelen of alternatieve reisplannen overwegen."
Dit alles is voor Air France-KLM geen reden om het aantal vluchten te beperken. Het concern achter de luchtvaartmaatschappijen Air France, KLM en Transavia verwacht dat de reizigersstroom van en naar Frankrijk na de Olympische Spelen weer normaler wordt. Voor eind augustus en september ziet de onderneming naar eigen zeggen een "bemoedigende" vraag.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.
57 minuten geledenLONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
19 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
22 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
1 dag geleden