Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omzet Walt Disney flink gestegen

Omzet Walt Disney flink gestegen

BURBANK (ANP) - Het Amerikaanse entertainment- en mediaconcern Walt Disney heeft in het afgelopen kwartaal een fors hogere omzet behaald, mede geholpen door de lancering van zijn videodienst Disney+. Dat blijkt uit cijfers die Disney na het slot van de beurshandel in New York publiceerde.

De omzet steeg in het eind december afgesloten eerste kwartaal van het gebroken boekjaar met 36 procent tot bijna 20,1 miljard dollar in vergelijking met een jaar eerder. Disney profiteerde verder van de eerder overgenomen entertainmenttak van 21st Century Fox, terwijl ook bij de pretparken en de filmdivisie de inkomsten stegen. Zo was er succes in de bioscopen met de films Frozen II en Star Wars: The Rise of Skywalker. De nettowinst bedroeg 2,1 miljard dollar.

De resultaten van Disney vielen goed bij beleggers op Wall Street want in de handel nabeurs ging het aandeel omhoog.

Meer uit Financieel

Wall Street overwegend lager door verkoopgolf in techsector

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag overwegend lager gesloten. Stevige verliezen bij grote technologiebedrijven, waaronder SpaceX, overschaduwden het optimisme over de voortgang van de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

2 uur geleden
AEX start beursweek met nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is de week begonnen met een nieuw slotrecord. Na een daling aan het eind van vorige week toonden beleggers zich, mede door de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, weer positiever.

6 uur geleden
Installatiebranche: vraag naar airco's 'explosief' gestegen

DEN HAAG (ANP) - De vraag naar airconditioners is sinds vorige week "explosief" gestegen, meldt Techniek Nederland. Volgens de installatiebrancheorganisatie melden sommige installateurs in de afgelopen dagen vier keer zoveel aanvragen vergeleken met de weken ervoor.

6 uur geleden
Odido-klanten melden problemen met internet en bellen

ROTTERDAM (ANP) - Telecomprovider Odido heeft maandagmiddag last van een storing, blijkt uit duizenden meldingen op Allestoringen. Meerdere personen melden problemen met internetverbindingen en zeggen niet te kunnen bellen.

6 uur geleden
Iran mag tijdelijk weer olie exporteren na opschorting sancties

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben maandag aangekondigd bepaalde sancties tegen Iran tijdelijk op te schorten. Daardoor kan de Islamitische Republiek tot en met 21 augustus ruwe olie en aanverwante producten produceren, verkopen en leveren.

7 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street, SpaceX opnieuw omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York kwamen maandag bij de opening nauwelijks in beweging. Beleggers op Wall Street keerden terug van een lang weekend, want vrijdag waren de Amerikaanse beurzen dicht voor Juneteenth, waarbij de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten wordt herdacht. Handelaren volgden verder de ontwikkelingen rond de vredesgesprekken tussen Iran en de VS. De olieprijzen gingen omlaag.

8 uur geleden
FNV: Schipholbeveiligers hebben te weinig tijd voor controles

SCHIPHOL (ANP) - Meer dan de helft van de Schipholbeveiligers heeft te weinig tijd om veiligheidsprocedures goed uit te voeren. Dat concludeert FNV op basis van een analyse van bijna tweehonderd klachten die de vakbond ontving. FNV opende vorige maand een meldpunt voor de duizenden beveiligers op de luchthaven die zijn overgegaan naar een andere werkgever door de nieuwe aanbesteding van de beveiliging.

9 uur geleden