Omzet van Nederlandse industrie opnieuw gedaald
DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse industrie is in het vierde kwartaal van vorig jaar met meer dan 9 procent gedaald in vergelijking met een jaar eerder. Daarmee ging de omzet voor het derde kwartaal op rij omlaag, aldus nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
De industrie kampt al langer met afzwakkende orders in binnen- en buitenland, een dalende productie en druk op de verkoopprijzen. Over heel 2023 kromp de industriële omzet met 5,6 procent ten opzichte van een jaar eerder.
Volgens het CBS ging in het afgelopen kwartaal in alle sectoren de omzet omlaag. In de sector raffinaderijen en chemie was de daling het sterkst.
De afzetprijzen lagen in het vierde kwartaal gemiddeld meer dan 4 procent lager dan een jaar eerder. Veel ondernemers hebben dan ook te maken met een afname van de winst.
Verder werden in de afgelopen periode 54 industriële bedrijfsfaillissementen uitgesproken. Dat is iets minder dan een jaar eerder toen het ging om 61 faillissementen. Over heel 2023 kwam het aantal faillissementen in de industrie uit op 270. Dat is het hoogste aantal in vijf jaar, want in 2018 waren dit er ook 270, aldus het CBS.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De export van ruwe olie uit de Verenigde Staten stijgt deze maand naar een recordhoogte. Dat schrijft de Financial Times op basis van data- en analyseplatform Kpler. Landen in Azië moeten op zoek naar een alternatief door de oorlog in het Midden-Oosten.
13 minuten geledenPARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft landen binnen de Europese Unie al 22 miljard euro gekost. Dat becijfert het Jacques Delors Institute, een denktank in Parijs.
1 uur geledenJERUSALEM (ANP) - Israël heeft de productie van het gasveld Karish hervat, meldt de energieminister van het land volgens The Times of Israel. Daarmee zijn de drie grote gasvelden voor de Israëlische kust weer in gebruik.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag licht lager geopend. Een dag eerder sprong de hoofdgraadmeter op het Damrak nog meer dan 3 procent omhoog door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran en de sterke daling van de olieprijzen. Die gingen weer omhoog omdat Iran de Straat van Hormuz nog steeds afsluit voor de scheepvaart.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De grote Japanse rederij Mitsui O.S.K. Lines (MOL) wacht nog even voordat ze weer schepen door de Straat van Hormuz laat varen. De rederij wil de details eerst grondig bestuderen, zei de topman in een interview met Bloomberg Television. De belangrijke zeestraat leek na zes weken weer open te gaan als onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar daar is nu toch onzekerheid over.
2 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - De Nederlandse Loterij kondigt een tweede rechtszaak aan tegen een aanbieder van een illegale goksite. De aanbieder van Staatsloterij en Lotto daagt de exploitanten en bestuurders achter onlinecasino Qbet voor de rechter. De Nederlandse Loterij wil dat die site op zwart gaat en ontoegankelijk blijft.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het Amerikaanse entertainmentconcern Walt Disney is van plan om de komende weken tot duizend banen te schrappen, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Onder meer de marketingafdeling wordt daardoor geraakt.
2 uur geleden