Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omzet van Nederlandse industrie opnieuw gedaald

Omzet van Nederlandse industrie opnieuw gedaald

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse industrie is in het vierde kwartaal van vorig jaar met meer dan 9 procent gedaald in vergelijking met een jaar eerder. Daarmee ging de omzet voor het derde kwartaal op rij omlaag, aldus nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

De industrie kampt al langer met afzwakkende orders in binnen- en buitenland, een dalende productie en druk op de verkoopprijzen. Over heel 2023 kromp de industriële omzet met 5,6 procent ten opzichte van een jaar eerder.

Volgens het CBS ging in het afgelopen kwartaal in alle sectoren de omzet omlaag. In de sector raffinaderijen en chemie was de daling het sterkst.

Faillissementen

De afzetprijzen lagen in het vierde kwartaal gemiddeld meer dan 4 procent lager dan een jaar eerder. Veel ondernemers hebben dan ook te maken met een afname van de winst.

Verder werden in de afgelopen periode 54 industriële bedrijfsfaillissementen uitgesproken. Dat is iets minder dan een jaar eerder toen het ging om 61 faillissementen. Over heel 2023 kwam het aantal faillissementen in de industrie uit op 270. Dat is het hoogste aantal in vijf jaar, want in 2018 waren dit er ook 270, aldus het CBS.

Meer uit Financieel

Olieprijs voor het eerst sinds 2022 boven 100 dollar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.

5 uur geleden
Olieproductie in Irak stort 60 procent in door Iran-oorlog

BAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.

16 uur geleden
Aluminiumprijs schiet omhoog door verstoringen in Golfregio

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is deze week met bijna 10 procent gestegen, de grootste wekelijkse stijging sinds 2023. Dit kwam door het escalerende conflict in het Midden-Oosten, dat de leveringen uit de regio verstoorde, terwijl grondstoffenhandelaren zich voorbereiden op mogelijke verdere onderbrekingen.

17 uur geleden
TUI haalt 550 reizigers terug uit de Malediven en Abu Dhabi

DEN HAAG (ANP) - TUI haalde afgelopen nacht met drie repatriëringsvluchten meer dan 550 reizigers op naar Frankfurt en Hannover, zegt een woordvoerster van de Nederlandse tak van de reisorganisatie. Ongeveer 300 reizigers werden opgehaald uit de Malediven en zo'n 250 van de luchthaven Al Ain in Abu Dhabi.

18 uur geleden
Qatar Airways vliegt weer beperkt naar Schiphol

DOHA (ANP) - Qatar Airways voerde zondag repatriëringsvluchten uit vanaf Hamad International Airport in Doha naar Amsterdam, Berlijn, Frankfurt, Londen en Zürich, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend op X.

19 uur geleden
TUI repatrieert 250 gestrande toeristen naar Hannover

HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.

22 uur geleden
Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

1 dag geleden