Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omzet supermarkten hoger dan in week voor kerst

Omzet supermarkten hoger dan in week voor kerst

DEN HAAG (ANP) - Supermarkten in Nederland hebben vanwege de hamsterwoede in de tweede week van maart meer omzet gedraaid dan in de week voor kerst. Traditioneel is de tijd voor de winterse feestdagen de drukste periode om boodschappen te doen. De omzet van grootgrutters tussen 9 en 15 maart liep op met 35 procent vergeleken met een jaar eerder, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Eerder kwam onderzoeksbureau Nielsen met een vergelijkbare schatting.

Het product dat supermarkten flink meer geld in het laatje bracht was rijst. Ook andere houdbare producten als conserven, pasta en diepvriesgroenten vonden gretig aftrek. De verkopen van verse groenten stegen ook maar veel minder hard. De run op handzeep en toiletpapier was ook terug te zien in de sterke omzettoename bij supermarkten.

Nederlanders kunnen volgens kenners, die zich op onder meer de situatie in Italië baseren, nog weken blijven hamsteren. Voorverpakt voedsel, toiletpapier en schoonmaakproducten blijven in dat Zuid-Europese land, dat het meest is getroffen door het coronavirus, voor veel vraag zorgen. Ook nemen de verkopen van verse producten gestaag toe. Dat zullen de supers de komende weken terugzien in hun omzetcijfers.

Meer uit Financieel

Topman Ryanair zegt sorry voor vergelijking met 'verkrachters'

DUBLIN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Topman Michael O'Leary van Ryanair heeft zijn excuses aangeboden aan slachtoffers van seksueel geweld voor het gebruik van het woord "verkrachters". De topman van de Ierse budgetvlieger omschreef concurrerende maatschappijen als verkrachters vanwege hun hoge tarieven.

25 minuten geleden
Dieselprijs stijgt zaterdag naar record, zegt UnitedConsumers

EINDHOVEN (ANP) - De prijs van diesel in Nederland stijgt zaterdag naar recordhoogte. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers, dat de prijzen bijhoudt, gaat de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen dan voorbij de piek van 2,819 euro per liter uit april.

53 minuten geleden
Volkswagen verwacht door reorganisatie flink lagere winst

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen verwacht dat het dit jaar genoegen moet nemen met een fors lagere winst. Het Duitse autoconcern maakte vrijdag bekend zijn prognoses te verlagen, door een scherpe krimp op de Chinese automarkt en de kosten die samenhangen met het plan om banen te schrappen.

1 uur geleden
Gouverneur Californië onderzoekt 'kill switch' voor AI

SACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, laat de noodzaak van een noodknop, ook wel 'kill switch' genoemd, in AI-modellen onderzoeken. Daarvoor heeft hij een decreet getekend. Hij beschuldigde de Amerikaanse president Donald Trump ervan niets te doen aan de veiligheidszorgen rond kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
Chipbedrijven zetten herstel voort na AI-zorgen, AEX sluit lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag lager gesloten. Beleggers wegen de renteverhogingen van grote centrale banken om de inflatie te bestrijden. De chipfondsen stonden bij de stijgers nadat ze eerder deze week zakten door zorgen over de veiligheid van AI.

2 uur geleden
Deense koning opent grote CO2-opslag in de Noordzee

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense koning Frederik X heeft vrijdag een onderzeese opslagplaats voor CO2 officieel geopend. In Denemarken wordt het zogenoemde Greensand-project in de Noordzee geroemd als de eerste locatie in de Europese Unie waar koolstofdioxide op industriële schaal wordt opgeslagen.

2 uur geleden
Bonden ontzien ANWB-leden bij eerste acties na aflopen ultimatum

UTRECHT (ANP) - FNV en CNV kondigen acties aan bij de ANWB nadat de cao-onderhandelingen zijn vastgelopen. De eerste acties, die maandag beginnen, zijn volgens de vakbonden zo ingericht dat de ANWB-leden er zo min mogelijk van merken.

2 uur geleden